Focení venkovních portrétů - zahrada

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 4. 2014 14:58

A je takovej problém během kompozice a ostření odklonit odrazku a na chvíli ji tam vrátit pro pořízení záběru?
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 4. 2014 15:18

Radek71 píše:Jestli je to svetlo takovy, ze ji oslnuje, tak je to stejne problem ze je to moc, pri manipulaci s odrazkou musi pres xycht litat jakoby duch a pri tech pohybech se musi vybrat spravne uhel odrazu... obcas muze byt nekdo svetloplachej, treba manzelka kdyz je nekde na plani v poledne tak ma furt zavreny oci, ja zase treba muz ridit auto primo do slunka a nic mi to nedela...

Oni hlavně ty zvířata (některý) jsou na tohle o hodně citlivější, ne lidi... Takže to co člověk v klidu snese už často psovi vadí. Navíc obecně na lesklý a zrcadlový plochy nereaguje spousta zvířat zrovna dobře.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 4. 2014 15:44

zvire jsem nikdy nefotil, jednou myslim mrtvou vosu, takze to vubec neresim - nevim.
LOTRANDO: no teoreticky, v praxi to tak nefunguje, musis na ni svitit déle, jinak udela co rika PL, tedy ze hodi xycht nebo se lekne, je lepsi na ni svitit 5s a v te pate sekunde vyfotit, nez na blejsknout sekundou....
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 19. 4. 2014 01:41

V nějakém videu jsem na to viděl trik, ale asistent asi nebyl spolužák :). Když si vzpomenu, najdu odkaz.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Callgaro 21. 4. 2014 11:52

Tak já se s tím v cz potkal, ale ve tři odpo v létě. Navečer už to bývá vesměs v pohodě ale záleží kus od kusu. Proto taky raději fotim provereny holky :-)
Callgaro
Návštěvník

Předchozí stránka