Zaklady makrofotografie (velka zvetseni)

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 4. 2014 16:24

Milan88, fotka/y je signována kutilkou, na fotce skutečně je někdo jiný, je ilustrační.
Ovšem přesto, že toho o své praxi (jak napsal rodri) příliš neuváděl, na zmínku o makroblesku si z nějakého jeho příspěvku pamatuji. Bohužel se fotka pomocí makroblesku dá identifikovat právě pokud je nasazen přímo na objektivu.
Ještě dodám, že kruhové makroblesky mají některé sekce vypínatelné. Sice v tomto už zkušenost nemám, ale zjevně nesymetrické nasvícení umožňují. Ale protože kultus evidentně o makroblesk zájem nemá, nepokládám za užitečné dál se v tomto vlákně angažovat.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 4. 2014 16:48

Kdo uhadne, jak je to svicene, vyhrava zlateho Puntika.

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 4. 2014 17:15

Já Puntíka nechci, takže se soutěže nezúčastním :)
Ale asi si založím sportovní vlákno a budu doufat, že Puntík přispěje radami i tam.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 4. 2014 17:25

Upřímně, bez Puntíku se obejdu i kdyby byl opravdu ze zlata. Poslední sbírku puntíků jsem měl v sešítku v první třídě...a nevzpomínám si, že by mne za to někdo chválil... :-D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 9. 4. 2014 17:59

Puntík píše:( tajnik, nechal bych to být, ničemu to neprospěje.)

Jak to ze to nicemu neprospeje? Jak tohle muzes zase vedet? Ja sem chodim, abych se neco dozvedel. Fotku na ktere jsi mel hodnotit nasviceni jsi se o nem ani nezminil, zatos ho sepsul za malou HO, ja jsem qotoval ze mi to prijde OK, a ze co bych ja videl jinak je umisteni ustredniho motivu na fotce. Takze cekam ze se dockam nejake nebo taky zadne odpovedi jestli muj pocit je spravnej nebo je to u makra jedno. Takze minimalne ME to muze prospet. Fakt nemam zajem se pridavat k nejakejm vasim vecnejm stouchanicim, ale zacinam mit taky dojem, ze tady pod tvym nickem prispiva prosluly Chrobak Vrecko. Bez urazky.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 4. 2014 18:14

Přiznám se, že se mi líbí takhle na vejšku.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 9. 4. 2014 20:41

kultus píše:naopak mne to tady uz prestava bavit :/ spousta prispevku a dozvedel jsem se velike...

Jestli se tim oplati zabyvat nebo ne (hlavne pro tu makrofotografii). Blesk na sony NEX je maly a je nizko nad objektivem, takze premyslim jak co nejjednoduseji svetlo z toho blesku rozptylit. Proste jednoduche reseni co se vejde v pohode do brasny. Jestli ma smysl neco pred ten blesk primo dat, nebo spis jit cestou difuzeru nad objektivem/mezikrouzkama jako na videu. Diky.

Koukni sem - https://sites.google.com/site/zkodys , třeba tě něco bude zajímat..
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 4. 2014 22:42

Tajnik, dobrá, bez urážky. Proti nasvícení tebou myšlené fotky nic nemám, uvítal bych ostrý pařátek, protože fotka evokuje kohosi, kdo stojí - vykukuje za zástěnou a rukou ji přidržuje. A další drobnosti. Klidně by mohla i ležet, někdo si hoví v peřinách. Nicméně opět ruší ten pařátek. Já jako první vnímám fotku jako celek (v tomto případě je lhostejné zda fotka na ležato či stojato), pokud mi fotka hned něco neřekne, jde do koše byť byla sebeprokreslenější. :-)

rodri píše: Koukni sem - https://sites.google.com/site/zkodys , třeba tě něco bude zajímat..

Čekal bych katastrofu, píše se tam, že nejlepší svícení je makrobleskem. Ale asi to nikdo nečetl.
:-)

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 9. 4. 2014 22:54, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 4. 2014 22:47

Já to četl, takže tě snadno vyvedu z dalšího omylu, píše se tam "Je to zrejme jedno z najlepších riešení"
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 4. 2014 22:52

Děkuji za upřesnění. Četl jsem to večer v hospodě - na mobilu neumím odkazy - pozapomněl jsem přesnou formulaci. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 4. 2014 23:31

"Pozapomněl" :D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 4. 2014 00:09

...píše se tam...

Takze nekdo si zacne psat blogisek a hned je to patent na rozum???! Takovej uz tu jeden mezi nami je a jak to vypada. LOL
Makroblesk je naprosta prisernost minimalne pro veskery hmyz, ktery ma oci^^ To, co to v tech ocich dela, je jednim slovem skaredne. A netvrdte mi nikdo, ze se vam ty ostry pulmesicky (dle typu, viz nize fotky) libej.

Udelame si malej kviz, kterepak odlesky v ocich vypadaji nejlepe, nejprirozeneji?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Petr Luňák dne 10. 4. 2014 00:14, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 4. 2014 00:12

Stačí navléct softbox a sundat z objektivu kousek stranou.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 4. 2014 00:17

...coz lze udelat samozrejme i se systemovym bleskem, viz moje mucha.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 4. 2014 00:22

Samozřejmě, ale systémový blesk nelze použít k bezstínové fotce, pokud oči nevadí. A pokud je dobré asymetrické nasvětlení, kruhový blesk také umí.
Je to pořád dokola. Ať si každý pořídí co chce, jenom jednoznačně zarputilá tvrzení jsou hloupá.
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka