Zaklady makrofotografie (velka zvetseni)

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 5. 2014 07:40

Se mi líbí, jak nejvíc remcá někdo, kdo "někde něco viděl"...a ještě radí "vlastní zkušenost". Ty woe, kde se takoví klauni berou? :-D
K těm různejm ťamanskejm ledkám v kruhu snad jen tolik, že jsem nad nima taky uvažoval, přesně do té doby, než jsem si s nima tak deset minut hrál (fakt to spíš nesvítí než svítí)... A tu první variantu...no nevím, ale to na mne nepůsobí vůbec smysluplně (ale třeba se mejlím) - to je skoro lepší (levnější) vzít vobyč ledkový baterky...
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 5. 5. 2014 09:12

cross182 píše:K tomu nasvětlení objektu - mám klasickou baterku, která má led diody a svítí to fakt silně, ale na foceném objektu to není vůbec poznat (fotka je tmavá). Bylo by třeba lepší (a dostačující) tohle řešení?
http://www.aaron.cz/produkty/manfrotto- ... ight-panel
Nebo je lepší volba tohle: http://www.aaron.cz/produkty/aputure-am ... etlo-blesk?

Jelikož teda fotím makro přes obrácený objektiv, tak mi to na něm držet nebude, takže leda někde položit.
To druhé mi přijde lépe využitelné - dá se nasadit na objektiv i klasicky jako externí blesk. Ale zase to nebude tak skladné, jak první volba + šňůra.

PL ti předvedl levnou, jednoduchou variantu, která ti může za zlomek ceny nahradit makroblesk a ještě k tomu dokáže objekt perfektně nasvitit. to co linkujes stejně dobrý výsledky ani nahodou nedá a ještě je to daleko dražší. Z myho hlediska to jsou za ty LED světla vyhozený peníze..
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 5. 2014 09:43

Se mi líbí, jak někdo posuzuje něco, co v životě neměl v ruce. Mně teda něco říká to, že se dělají ve dvou verzích a ta výkonnější je už - poslední kus.
Každý o tom ví kulový, ale nechtěl by to patrně ani zadarmo. Zvláštní lidé......
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 5. 2014 09:53

Takže tys to v ruce a na foťáku měl? Já ten kruhovej nesmysl jo...
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 5. 2014 09:59

Neměl a podle propagačního videa nerad usuzuji. Proto píšu - jdi vyzkoušet. A také že Biggles027 je stejně důvěryhodnej jako sousedův kokršpaněl.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 5. 2014 10:13

No hlavně, že někdo, kdo není schopnej ničeho jinýho než "slyšel jsem" nebo "viděl jsem", potažmo Pentax je nejlepší ááááááááno, je důvěryhodnost sama :-D :-D :-D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 5. 2014 11:02

No já jen, že tímhle jsem už bezmála před deseti lety dokumentoval skryté identifikační znaky na jakýchsi ceninách. Takže o této problematice také něco vím. Jo, a je tam Pentax, ano.
Velikost zorného pole o něco větší, než muší hlava, kterou už projekční mikroskop neuměl.
repro.jpg
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 5. 2014 11:07

wow, fotka :-D Jo a ten bazmek je teda ono Aputure z odkazu? Pak se nedivím, že tě doba semlela v profesionální sféře :-D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 5. 2014 11:16

To je o tom, že se člověk má řídit vlastní hlavou a ne radami nějakého Bigglese. Na místě crosse182 bych už pádil do Megapixelu, než tady číst Bigglesův plevel.....
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 5. 2014 11:19

Ano, používat vlastní hlavu má bezpochyby smysl a pevně věřím, že jí cross182 používá.
Takže to na onom obrázku je zde odkazované kruhové led světlo? Neumíš jednoduše odpovědět nebo nechceš?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 5. 2014 11:23

"A ta výkonnější je už poslední kus"
No jo, kupujte, lidičky, honem kupujte, nebudou...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 5. 5. 2014 11:28

Na některé věci není třeba zkoušení, když je možné odhadnout výsledek na základě již zjištěných skutečností. Týká se to třeba močení proti větru, skákání z velké výšky na tvrdou podložku a mimo jiné i fotografie, pokud má člověk patřičné údaje. Když mi propagační materiál Olympusu u jednoho modelu kompaktu tvrdí, že má dosah blesku až 15 metrů a zároveň mají uvedené směrné číslo, nejsem zase tak důvěřivý, abych si to během několika okamžiků nepřepočítal a nezjistil, že je k tomu potřeba čtyřmístné ISO za hranicí použitelnosti...
Podobně je tomu i s LED světlem, ikdyž tam se to počítá o něco hůře a člověk musí věřit tomu, co uvádí výrobce. Na netu jsem našel všeho všudy jednu recenzi tohoto zařízení a z nějakého zvláštního důvodu tam chlapík neuvádí žádné expoziční parametry, což je asi jedna z nejdůležitějších věcí, která může případného zákazníka zajímat. Proč asi? :hm
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 5. 2014 11:46

Všechno tohle okecávání je k prdu. Když si cross182 vezme ty čtyři články, foťák a mrtvou mouchu do lékovky, bude vědět co my si jen domýšlíme. Myslet si a vědět bývá velký rozdíl, obzvlášť když konkrétní potřeby lidí jsou někdy velmi rozdílné. Co jeden zavrhnul, jiný spokojený, už jen pro práci v terénu bude mezi oběma "systémy" znatelný rozdíl. U mne ve prospěch používání makroblesku. Jak cross182 - nevím.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 5. 2014 12:41

Tak neokecávej a nedomýšlej, protože to je vážně k "prdu". Nikdo jinej tu nic neokecává, nemluvě o osobních zkušenostech (tedy NEdomýšlení).
Respektive. Je na tebou postované fotce kruhový bazmek z odkazu?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 5. 2014 13:17

Zkušenější fotograf odpověď nepotřebuje, hloupého nezmění.
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka