Zaklady makrofotografie (velka zvetseni)

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dzg.heyy 13. 8. 2014 13:47

Vite kolik broucku a kolik travy bylo zabito a uslapano pri stavbe tovarny, ktera vyrobila Vas fotak? Kdyby svetu vladli lidi jako Vy, tak v zajmu ochrany prirody bydlime porad v jeskynich...

-- 13. 8. 2014 13:49 --

A nikde jsem sakra nenapsal, ze je expert na ochranu prirody. Jen rikam, ze to nema na celkovy biotop mista absolutne zadny vliv. A to by on asi vedet mohl.
dzg.heyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 8. 2014 14:34

Vite kolik lidi na svete umre za jeden den? Treba i na stavbe tovarby pro Vas fotak? Takze az Vam umre pri nejake ZBYTECNE nehode pribuzny, mavnete prosim nad tim rukou, vsak na Zemi je jeste nekolik miliard jinych, zivych lidi. Tak presne takovouhle logiku ma v principu Vase argumentace.
Mimochodem, Vase bezpaternost mi pripomina urcite diskutery pod clanky ohledne lovu velryb napriklad. Je to zhuba ve stylu: "no a co, tak se jeden druh vyhubi, na svete jsou preci jeste miliony jinych zivocichu...".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzg.heyy 13. 8. 2014 14:46

Mojí bezpáteřnost dorovnává Vaše uvědomělost... Máte asi zajímavé hodnoty, když dáváte příbuzného na úroveň brouka na louce. A Váš argument o vyhubení jednoho druhu v porovnání s pošlapanou loukou je taky super. Nicméně se asi neshodneme, tudíž bych to ukončil, než na sebe začneme nesmyslně štěkat...
dzg.heyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 8. 2014 14:52

Petr Luňák píše: Tak presne takovouhle logiku ma v principu Vase argumentace.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Princip
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 8. 2014 15:52

Příště, než zabiju mouchu, tak se jí omluvim.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 8. 2014 17:40

Lotrandor píše:Příště, než zabiju mouchu, tak se jí omluvim.


Ty vazne dokazes zabit mouchu? A to jako uplne holyma rukama? No do pr.... respekt, kamo :tleskani
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 13. 8. 2014 18:00

Jako nepovažuji se za ekoteroristu, leckdy i živého tvora usmrtím, ale je tak nepochopitelné, že zabíjet jen tak z plezíru je blbost?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 13. 8. 2014 18:26

Pravda, odnést z louky krabičku hmyzu znamená bezdůvodně omezit ostatní druhy (které se jimi živí) o potravu. A možná tak způsobit jejich smrt vyhladověním.
Neuvěřitelné, co tu duševně zdraví lidé(??) řeší za blbosti....
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 8. 2014 18:30

Tomu sporu moc nerozumím. Že se svět nezboří, když si odnesu z louky jednoho brouka, je zcela jasné. Jedná se "jen" o individuální neštěstí toho chudáka, který se přede mnou neschoval. Je jisté, že ve stejný den na stejné louce podlehne nešťastné náhodě mnoho dalších brouků, kteří se stanou kořistí ptáka, plaza, obojživelníka nebo jiného hmyzu. Přesto nikdy při focení žádné bezobratlé nezabíjím. Když neposedí na vhodném místě, najdu jiný objekt, nebo se na to vybodnu ...což může být příčinou občas dokonale neplodných výprav. Chlazení hmyzu je dle mne naprosto regulérní a neškodný postup, pokud se dodrží nějaká rozumná teplota. Mnoho druhů hmyzu zcela bez potíží vydrží krátkodobé ochlazení mírně nad 0 °C, některé vydrží i dlouhodobý mráz přes zimu. Ale nedělám to, přijde mi rozumnější si přivstat. ...Srovnávat hmyz a velryby není na místě. Velryby jsou inteligentní a společenská zvířata a když do nějaké začnu pumpovat harpuny, bude si dobře uvědomovat, že přichází její konec, a ostatní členové skupiny budou truchlit nad ztrátou velmi podobně jako lidé. Pak je tu samozřejmě ještě problém s jejich přežitím. Že druhy vymírají je přirozené, ale není normální, když některý druh ročně vyhubí desítky jiných a přesto si myslí, že je z nich nejrozumnější. Větší nebezpečí než ekoteroristé jsou neoliberálové, kteří si myslí, že lze všechno přepočítat na peníze. Už i na velryby chystají povolenky jako na CO2, jedna greenpeace, druhá velrybářské společnosti. Chcete zachránit plejtvákovce? Tak zaplaťte. Raději nepřemýšlet, na čem budou chtít vydělat příště. ...Ale to sem nepatří, tak sorry;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 8. 2014 18:35

Petr Luňák píše:
Lotrandor píše:Příště, než zabiju mouchu, tak se jí omluvim.


Ty vazne dokazes zabit mouchu? A to jako uplne holyma rukama? No do pr.... respekt, kamo :tleskani


Díky. Úspěšnost mi ale klesá od okamžiku, kdy jsem na ně začal napřed mluvit. Nezdvořile odletí, aniž by mne vyslechly.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 8. 2014 18:56

Vidim, ze nejeden uzivatel ma problem s chapanim vyznamu slova princip a to i pres jeho polopaticke vysvetleni v odkazu. Pravdou je, ze u nekterych ID me to vubec neprekvapuje. Pravdepodobne patri mezi ty, jenz odhazuji vajgl kdekoliv se jim zlibi, jen ne doma na podlahu... vsak preci... dela to skoro kazdy a ... ekologie na jednom vajglu preci nestoji.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 8. 2014 19:16

Z rohu do rohu. Uplatnění principu by snad mělo zohlednit konkrétní situaci. To není o bezohlednosti, ale o nutnosti. ...Já třeba nechápu milovníky orchidejí. To tak přijdu na louku a každá hezčí kytka má kolem sebe tři metry lehlé trávy a pod ní pohřbeno dalších pět kousků orchideje, které měly smůlu a nebyly tak fotogenické. Mohli bychom otevřít téma výklopného displeje, s ním člověk nepotřebuje zválet všechno kolem;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 13. 8. 2014 19:19

To je tak, když pro slovíčka uniká význam...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 9. 10. 2014 06:28

Prosím vás, jak na zkoušení s makro focením, aby mě to moc nestálo? Chci si to pouze vyzkoušet, jestli mě to vůbec chytne a proto bych nerad moc investoval do nového skla.

Přemýšlel jsem použít, stejně jako Petr Luňák, reverzně objektiv. Ale nevím, jestli některý z těch co vlastním je vhodný? Nebo raději koupit zmiňovaný Tamron 17-55? Nebo nějaký M42?

díky
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 10. 2014 07:26

M42 jsou jsou nejsnáze adaptovatelné, nějaká ta redukce+mezikroužky(případně reverzní kroužek))+objektiv se dá sehnat levně v bazarech či na internetu.
V případě používání stávajícího záleží na tom, co máš za systém a jaké objektivy.
T-Lama
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků