Zaklady makrofotografie (velka zvetseni)

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 4. 2014 22:37

Stejně jako použití preparovaného hmyzu (staženého ze špendlíku). Ale o tom naši divíškové nemají ani ponětí..... ;-)
Entymologové se také neprohánějí po loukách se síťkou v ruce ale pěstují si své sbírkové "exponáty" z kukel (existují i jejich mezinárodní i výměnné burzy), tak po loukách nemusí šaškovat ani fotografové. Tedy - pokud je to šaškování baví - proč ne ? :-) :-))
Oficiální šetrné usmrcení hmyzu se například dělá tak, že se zasune do zkumavky s kapičkou éteru. Je mi líto - a nejsem entymolog.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 27. 4. 2014 22:45

Ano nemusí šaškovat, ovšem co ty můžeš o fotografech tušit, Puntíku? Bezpochyby se dají mrtvé kusy dokumentovat, stejně se dají i živé podchlazovat pro aranžovanou fotografii...a nebo se dá fotit příroda. Obvykle se řídím tím, že nedělám nikomu, kdo si to nezaslouží, nic, co bych nechtěl, aby kdokoliv dělal mně... až se dostanu do fáze, kdy mi bude příjemné podchlazení na hranici zachování životních funkcí, případně dokáži ocenit přesný vpich do mé břišní krajiny... možná začnu používat podobné praktiky i při focení...
Naposledy upravil BigglesO27 dne 27. 4. 2014 22:47, celkově upraveno 1
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 4. 2014 22:46

Ne, to nejsi. Ty si obycejny hulvat Puntiku a jeste se k tomu s hrdosti hlasis. Vim moc dobre, k cemu se nektera prasata snizuji (protoze se tim k memu udivu jeste chlubi - neco jako ty - nestydi se za svoji hloupost), takze je po nich na louce vylozene spustosela priroda, polamanymi rostlinami pocinaje, usmrcenym odchycenym hmyzem konce.

rodri: ze neco cela nejaka skupina lidi neznamena, ze to je spravne, at uz z hlediska prirodovedneho, ci minimalne etickeho. Nechtej vedet, co si myslim o takovych sportovnich rybarich. Nic pekneho to neni a presto jich jsou tisice, ze?
PS: venku je rano hmyz v trave, brouci spise v zemi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 4. 2014 09:22

Ano, nejsem entymolog ani entomolog....... omlouvám se. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 28. 4. 2014 15:53

Vážení, při čtení posledních postů mi leze mráz po hřbetě. Hodláme opravdu radit evidentně nezainteresovaným to, že zvíře se lepší fotí mrtvé nebo totálně omráčené? Budeme totéž radit i při focení portrétů lidí, psů nebo sportovců? Pokud to někdy někdo se zachycením živého tvora myslí vážně, musí se na fotografování připravit v tom smyslu, že pozná jeho život. Zná jeho zvyky, denní rytmus, vystopuje ho, neruší - rozhodně neodnáší- ponechá ho v jeho domovském prostředí. A k tomu - nepochybně - patří ohromný kus štěstí v řetězci: Najít, osvítit, postát...Pokud chce jenom někdo udělat "hustý" fotky složených očí hmyzu s kusadly, za které ho budou obdivovat jeho facebookovští fanoušci, rád bych připomněl, že znalost hmyzu nepatří mezi nejjednodušší, máme jich opravdu pěkných pár druhů. U kriticky ohrožených- ohrožených - chráněných se tak nejeden takový umrzlý kus může stát předmětem trestního stíhání. A oprávněně, protože smrt si za fotku nezaslouží snad ani Puntík!!! :roll:
Abych nebyl za anonyma - http://wildlifefotoforum.cz - používám nick priman.
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 4. 2014 17:37

R.I.P, nevěřím svým očím. Jistě postáváš se svými přáteli před zemědělskými podniky, které pěstují jateční zvířat či drůbež, před jatkami, prodejnami masa i resturacemi. Vždyť život žádnému zvířeti není nutné brát, když si můžeme na každém plácku pěstovat brambory. Pokud ne, domnívám se jen, že špatně čteš co jsem napsal (...entomologové se .. neprohánějí po loukách se síťkou v ruce ale pěstují si své sbírkové "exponáty" z kukel - existují i jejich mezinárodní i výměnné burzy...), jinak chraň bůh zemi před podobnými pošetilci.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 4. 2014 17:49

Buh chran Zemi pred hlupaky, kteri nedokazi rozlisit usmrceni zvirete kvuli potrave, od usmrceni ci poraneni zvirete pouze pro zabavu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 4. 2014 17:58

R.I.P., krátkým nahlédnutím na doporučené stránky jsem objevil několik sládaček, které s nepodchlazeným objektem nelze. Jinak o zabíjení hmyzu doneseného z přírody píše PL, já jsem napsal .... "pochopitelně pak otevřeš okno".... z čehož vyplývá, že usmrcenému živočichovi by bylo zbytečné chtít tímto způsobem ( nebo i jiným) umožnit návrat na svobodu.
Navíc jsem doporučil jinou praxi než PL, totiž - než začneš "trápit" broučky, nauč se to napřed na neživém předmětu. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 28. 4. 2014 21:24

Opět argumentační smyčka Puntíkem...před chvíli je fajn podchladit, běžně i zabít...teď už jen chladit...v příštím příspěvku se budeš chlubit plackou ochránce přírody?!
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cross182 28. 4. 2014 21:31

Já se vrátím k tématu a dnes jsem nakonec ještě zkusil jednu fotku a na pár týdnů to už odkládám :)
Opět jde jen o jeden záběr, takže hloubka ostrosti malá, zkusil jsem jen větší objekt. Nasvícené z interního blesku a zrcátkem.
1480768_10203014898392274_5690645275992174962_n.jpg
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 4. 2014 21:42

zdá se že reverzně nasazený objektiv funguje :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 4. 2014 22:00

A moucha sedí jak přibitá. Možná je i mrtvá, dneska jsem dvě masařice zabil....... :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cross182 28. 4. 2014 22:07

Jojo, je mrtvá. Živou bych určitě nenafotil :) Aspoň né teď.
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 4. 2014 22:12

Tos neměl, teď si tu užiješ. Měl's napsat, že je připlácnutá na kapce medu...... :-) :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 4. 2014 22:35

Je tam zjevná fraktura přední pravé nohy :).

Já tenhle střet čekal už o pár stran dřív. A u Puntíka jsem tu provozní slepotu chápal. Už méně u Petra Luňáka, který obvykle každé souvětí prověří Booleovou logikou a pak trvá na jednoznačném výkladu. Tam mi to včasné seřízení budíků chybělo.

Každopádně vnímám, že když chci něco lítacího, tak je to asi lepší fotit živý v přirozeným prostředí. A patří k bontonu do toho nestrkat a nikam to nezavírat.

A Puntík skutečně mluvil o podchlazení a otevřeném oknu, takže to berme jako doporučení pro případ, když musíš donést fotku.

Osobně mi jako větší výzva přijde ten lov bezezbraní kolem řeky a líbí se mi i ten minimalistický přístup a schopnost improvizovat. Lednička je moc velká jistota :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků