ostření na dotykovém displeji a správné držení přístroje

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Umbrella 2. 9. 2013 09:05

Ganec píše:Umbrella: volá sa to detekcia scény:
- keď foťák zdetekuje na zábere ľudí, tak na nich zaostrí a zoptimalizuje expozíciu
- keď zdetekuje krajinku, tak zaostrí do diaľky
... atakďalej

To je to čo u zrkadloviek so 63-zónovým metering senzorom nikdy nemôže fungovať.



aha u tech lidi tam bude jiste jeste podnastaveni "photograph-intent" s vyberem ostreni na 1-12 teho cloveka a moznosti vyberu "soustredit se na oci-oboci-nos-bradu-bricho-ruku" ... ze?

ohledne krajiny... kdyz chci v krajine ale ostrit na parez v kompozici v popredi, tak je mi asi cele know-how detekce krajiny fotaku na prd ne?
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 9. 2013 09:08

Funkce "detekce pařezů" v automatickém režimu by byla super. Ještě bych doporučil upravit pricture profile podle typu pařezu. Aby se doostřovalo inteligentně
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 2. 9. 2013 09:08

Umbrella: nie,nie .. na to mas detekciu sceny "pařez v krajine"
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 2. 9. 2013 09:24

tak ted jeste pockat az to tam dodelaji a beru ho, jen jak vysvetlit pritelkyni v krajine, ze vlastne ostrim s profilem na "parez v krajine" to bude lepsi pro klid v rodine asi zamlcet. :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 2. 9. 2013 09:27

:D :D :D :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 9. 2013 10:11

Ganec:
úplně vážně - teď se naplno projevuje proč se opravdu nemůžeme shodnout na to, jaký způsob fotografování je optimální a jaký typ fotoaparátu je optimální:
Ty na straně jedné a mnoho z nás na straně druhé jsme prostě z jiného Vesmíru. Máme tak odlišné vnímání, priority, myšlení, ergonomické preference, postoje, .... že je prostě pro nás optimální něco úplně jiného.
Ty se snažíš dlouho rozřešit otázku co je optimální pro fotografa obecně nebo alespoň pro fotografa, který čte tohle fórum.
Zkus se omezit na vyřešení otázky co je optimální pro Gance a jemu hodně podobné lidi. A vždy to zdůrazni, že řešíš ideální fotovýbavu a metodu fotografování pro všechny, kteří to cítí stejně jako ty a mají stejné cítění a vnímání. Aby se mohli z toho ostatní bez problémů vyčlenit a neměli pocit, že řešíš i jejich fotografování.

Prostě zkus připustit, že existují lidi (a není jich málo), kteří:
- nejsou nadšení tím, že by primitivní umělá inteligence fotoaparátu měla rozhodovat o tom, co nebo kdo je na fotce nejdůležitější a že k tomu mají hodně, ale hodně dobré důvody
- nejsou nadšení představou, že by měli vybírat místo zaostření palcem pravé ruky na zadním LCD displeji
- nejsou nadšení představou, že by jim čas, clonu a ISO měl řídit fotoaparát podle kombinace vzájemně protichůdných šílených algoritmů na základě primitivní umělé inteligence řešící detekci toho, co se fotí
- .... atd.

Prostě možná existují lidé, kteří by byli nadšení tím, že by jim umělá inteligence po změření jejich krevního tlaku, podkožního tuku, EEG, chemického rozboru slin a CO2 ve vydechovaném vzduchu měla vybrat restauraci, vhodnou židli, příslušné jídlo a krmit je příslušnou rychlostí.

Ganče, prosím, neodsuzuj lidi, kteří si užijí večeři v restauraci pouze tehdy, když si restauraci, místo, jídlo, pití, doprovod a způsob konzumace prostě vyberou podle své chuti a dokonce se to ani nesnaží algoritmizovat, protože se jim jednoduše chce. Tito lidé nejsou jen nedokonalým stupněm vývoje a automatická detekce správného jídla dejmetomu na slavnostní večeři není ideál budoucnosti. Stejně tak ideálem není fotoaparát, který vymyslí všechno za fotografa a ještě tam sám dojde fotit, aby fotograf mohl zůstat doma na gauči a o nic se nestarat.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 2. 9. 2013 11:43

To je myslím přesně popsáno. Pak by pro jistotu měla Digiarena do budoucna založit i fórum pro ty fotoaparáty, aby mohly spolu přímo komunikovat.
On je to ale obecný trend nejenom ve focení - když není dostatek schopností, řeší se primárně technika (nebo jiná berlička), která nedostatek schopností kompenzuje. A pokud to nejde ani za použití té techniky, tak je to primárně chyba té techniky...
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 9. 2013 11:46

Tome, hezky jsi to napsal. Už vidím další pokračování kulinářských pravidela zásad zdravé stravy na gancově blogu. Nakonec se dočkám i fotovýpravy s lovem divokého aljašského velblouda a problematiky nadzukových ponorek. Já se tak těším! U těch to se bude vysokorychlostní zcela dokonale přesné AF f Olympus hodit. Jen furt nevím proč EP5 ostří sice hodně rychle a hodně dobře, ale na sport bych to stejně nebral. Aha, možná ji to blbě vysvětluju....
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 9. 2013 12:05

FotoABC píše:Ty na straně jedné a mnoho z nás na straně druhé jsme prostě z jiného Vesmíru. Máme tak odlišné vnímání, priority, myšlení, ergonomické preference, postoje, .... že je prostě pro nás optimální něco úplně jiného.
Tak je, dosť už o mne, popíšte radšej svoje zásady.

Keďže sa mi skončila dovolenka už sa vám nebudem môcť takto venovať (ako minulý týždeň).
Takže už sa ma nič nepýtajte a neraďte mi čo mám a čo nemám robiť/písať/myslieť si.

FotoABC píše:Zkus se omezit na vyřešení otázky co je optimální pro Gance a jemu hodně podobné lidi.
to už mám vyriešené, len som to ešte nezverejnil

FotoABC píše:Prostě zkus připustit, že existují lidi (a není jich málo), kteří
.. si myslia že umenie musí bolieť, inak to nie je umenie. Pripúšťam.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 9. 2013 13:18

Mít něco automatického není špatné z principu, já občas (tak 300 fotek z 52 000) zapnu třeba automatický výběr ostřícího bodu, často fotím na P s posunem bloku čas/clona nebo i když nestíhám tak nechám P pracovat.
Myslím dokonce, když by to napsal někdo více sluníčkový něž já, tak by to prošlo aby na to nepsal TX hanopisy a PL nevyžadoval zpřesnění situace.

Tady je hlavní problém úplně jinde, asi tak zhruba +- všichni co tu jsou nevěří Gancovi ani nos mezi očima, z každého jeho řádku to kouká, znova a znova a když to vypadá, že už to nemůže být větší zábava, tak zase napíše něco jako že ostření u DSLR trvá 3s apod.
To bude ten problém, protože ať napíše cokoli, tak to je jako když se Agáta Hanychová snaží okomentovat dění v CERNU a někdo z redakce jí připravil téma. Připomenulo mi redaktorku z moto GP, tak si myslela, že ty čísla kubatur jsou maximální rychlosti. Taky to zvládla jako Ganec, na to musí být povaha.
Jediné zajímavé v celém procesu je, jak na to furt všichni opakovaně skáčou. Snad kromě Umbrelly a Kozáka, kterej asi fotí Olympiádu, pač tu dlouho nic nepsal a snad se vrátí.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 2. 9. 2013 13:29

Len ci vie MK ako spravne drzat fotak a ostrit :hm , aby nieco aj nafotil, ked necita tieto postupy.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 9. 2013 13:39

Kozak je/byl v Moste a ztratil dve krytky na objektiv. To ma z toho, ze sachuje na stridacku se sirokacem a teletem :p
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ravenhorn 2. 9. 2013 13:53

Nevím co tu je za problém. Ale nemyslím si, že ostření dotykovým displayem je špatná věc. Sám teď vybírám nový foťák (bezzrcadlovku) a dal jsem si podmínku, že bude mít dotykový display + režim panorama. V tom mě docela štve Fuji, které tyto dvě věci ignoruje. dotykový display bych ještě možná přežil, ale funkci panorama, bez té už to nejde.
:love: Čím více technologie, tím lépe! :love:
Ravenhorn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 9. 2013 20:03

Věnovat čas na dovči plácáním jater (pečene) na foru, tak to je hlod týdne!
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 07:32

Ganec píše:
FotoABC píše:Ty na straně jedné a mnoho z nás na straně druhé jsme prostě z jiného Vesmíru. Máme tak odlišné vnímání, priority, myšlení, ergonomické preference, postoje, .... že je prostě pro nás optimální něco úplně jiného.
Tak je, dosť už o mne, popíšte radšej svoje zásady.



Aby jsi mohl zase napsat jak je to spatne a jak to delas lepe a ergonomicteji s mydlovou krabickou ?

-- 3. 9. 2013 08:46 --

Grimjaur píše:Věnovat čas na dovči plácáním jater (pečene) na foru, tak to je hlod týdne!


Ja mit dovku, tak ji stravim podstatne jiznejc a wifinu fakt hledat nebudu :D
Umbrella
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků