Skupinové foto (žesťové kvinteto)

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kinimodcz 6. 11. 2012 20:36

Ahoj,
v dohledné době budu potřebovat udělat nějaké "promo" (míněno prezentační) fotky žesťového kvinteta (skupina 5 lidí s takovými plechovými, blýskavými nástroji ;-) )

Jsem zapálený amatér, žádný profík, fotím spíše věci neživé či reportážní foto. S fotkami, tam kde všichni koukají do objektivu a pózují nemám moc zkušeností. Mám nikon D3100+18-105, předpokládám zapůjčení blesku od kamaráda, nic víc.

Spíš bych to viděl na interiér někde na pódiu (prostředí blízké pro fotografovanou skupinu lidí) - nějaké kino, sál nebo něco podobného (v pozadí bude nejspíš nějaká tmavší opona).
Venku bych to raději nefotil - nebude moc příznivé počasí (s ohledem na oblečení fotografovaných - slečna bude mít šaty, pánové smoking)

Rád bych nějaké nápady, tipy, rady, zkušenosti. Trochu mám strach z těch nástrojů (míněno odlesky od blesku, od normálních světel bych to uvítal).

Mám pocit, že to chce nějaký nápad na zajímavou fotku, netradiční kompozici či nestandardní postavení lidí na snímku, apod....

Kdybyste se vyjádřili, byl bych rád. Díky moc.
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 6. 11. 2012 22:53

Promiň, že to sem píšu, ale mám to nutkání tady ve fóru dneska už podruhé.

Už se nedivím, že FOTOGRAFOVÉ nemají práci, když si každý řekne o fotku prvnímu známému, který má zrcadlovku, jen aby za to nemusel (moc) platit. A přece kdo má zrcadlovku, je fotograf a musí mít super fotky! Hroznej mýtus!
Jen nevim co je horší. Že to "zákazník" chce, nebo že na to fotící kývne.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 11. 2012 23:07

Jako jsem psal jinde, u fotky holt nehrozi ten prusvih, ze to nekoho zabije, jako kdyz nestavar postavi blbe dum. Kdo chce kam...to plati jak pro nezkusene fotografy, tak predevsim pro ty, co sluzby poptavaji.

kinimodcz: napadlo te treba zadat klicova slova do vyhledavace jako je napriklad "fotografujeme kapelu"? Vyplivne ti to hned nekolik odkazu na clanky i s ukazkovyma fotkama.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kinimodcz 7. 11. 2012 08:47

Ano focení mě baví, je to můj koníček. Ale raději prodám foťák. Až si budu chtít zase vyfotit přítelkyni, nějakou pěknou krajinku nebo si budu chtít udělat vzpomínku na nějakou pěknou akci, tak raději zavolám profi fotografovi a zaplatím mu za to, aby to vyfotil za mě. Udělá to přece mnohem líp než já. A hlavně nepřijde o svou práci. Proč bych měl řídit auto, když máme profesionální řidiče? Když si doma uvařím (chutné jídlo) přichází tím vlastně šéfkuchař v místní restauraci o práci.

Dle mého názoru každý člověk, který něco trochu umí a baví ho to, se v tom chce zlepšovat, učit se novým věcem a překonávat své možnosti a výzvy. V tom spatřuji smysl života. Ale je to bohužel dnešní dobou, že za životem každý hledá komerci, prachy a co nejvíc si nahrabat. Tětchto lidí mi je líto.

V tomto bych nespatřoval "krádež" práce profíkovi, ale posunování sebe sama někam dál.

Petr Luňák: ano, zkoušel jsem to, jinak bych sem nepsal.
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 7. 11. 2012 08:49

Jestli budeš mít jen 1 systémový blesk a uvedenou sestavu, tak to seš teda kamaráde v těžké p... průseru :D

Doporučuji trochu vyšroubovat cenu za focení směrem nahoru a najmout někoho zkušeného.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 11. 2012 10:05

Ale prd, kdyz to budes zodpovedne, bude to lepsi nez 60% lidi co se tim zivi, to jsou sileni patlalove. Nepouzivej siroky ohnisko (delsi odstup), blesk o strop pokud to jde. Bacha na ruzne teploty barev. Vezmi tam NtB s velkym LCD a po 15 minutach foceni jim dej pauzu a spolecne s jejich principalem se na to kouknete, rozhodne to nenastrilej a nerozpusti aby jsi se pak doma divil.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 11. 2012 13:33

kinimodcz píše:Dle mého názoru každý člověk, který něco trochu umí a baví ho to, se v tom chce zlepšovat, učit se novým věcem a překonávat své možnosti a výzvy.

To je naprosto v poradku. Jesli pak ale vis, kdyz uz si s tim zacal, jak nabira prakticke zkusenosti student oboru kuchar-cisnik? ;-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kinimodcz 7. 11. 2012 15:41

Nee, nevím, jak nabírá zkušenosti. Mám pocit ale, že u mistra šéfkuchaře. Avšak nebudu-li kuchařský učeň, ale budu-li chtít uvařit super večeři pro přítelkyni či rodinu, tak se zeptám odborníka na pár rad a tipů. ;-)

Radek71: díky za rady. S tím ntb by mě to asi nenapadlo, rozhodně to je přínosné.
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomash. 7. 11. 2012 23:47

Hlavně se nenech zprudit místními diskutujícími. Ale s jedním bleskem to asi opravdu nebude sranda. Pokud budeš ale fotit třeba v divadle, možná bys mohl využít jejich "boďáky" (macha na moc ostré stíny) a tím bleskem to prásknout naopak zezadu. V tomto případě to ale musíš vyzkoušet oledně té kombinace teploty jednotlivých zdrojů světla. Asi bych se vyvaroval jakéhokoli světla na pozadí. Pomůže ti to ty lidi vytáhnout.
Tomash.
Návštěvník