glamour pozy pre modelku pri tele

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mogon 31. 8. 2011 00:32

Zdar,
chcel by som nafotit svoju priatelku na styl glamour. Pozeral som galeriu (glamour a akt) ale vacsina modeliek je bud stihlych alebo potom uz moletiek. Moja priatelka ma cca 160cm a 55kg (velkost 38-40).

Vedeli by ste mi poradit ake pozy by som mal pre nu vybrat aby na nich bolo co najmenej vidiet jemne zvacsene proporcie oproti tym z casopisov?
Mogon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxos 31. 8. 2011 08:24

Tvoja priatelka ma 160 cm a 55 kg a to je pri tele ???? WTF???? Byt tvojou priatelkou tak ta ubijem k smrti kabelkou.
Maxos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mogon 31. 8. 2011 10:37

1.je to moja priatelka = fyzicky ma pritahuje
2.odkedy je presne zadefinovane aky pomer cm/kg je pri tele? sam som pisal ze ma JEMNE zvacsene proporcie.
3.hadam si nemyslis ze tie tety z titulnych stranok
maju take miery
4.pytal som sa na radu a nie tvoj nazor na moju osobu
Mogon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 31. 8. 2011 16:04

160/55? :D BMI 21 .. naprosto v normě..

Pózy? Jakékoliv, ideálně fotit proti neutrálnímu pozadí, aby nešlo odhadnout jak je malá. Tipuju, že bude mít spíš komplex z výšky, než váhy. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tinkao 31. 8. 2011 16:53

Jsem zrovna taková podobná modelka ;-) . Já bych se chtěla nechat vyfotit asi tak: Svícení low-key, protože to opticky zeštíhluje. Pokud má trochu bříško, tak to spíš zakrýt, buď oblečením nebo ořezem. Přítelkyně si asi řekne, co si myslí, že by mělo být skryto a co může klidně ukázat, pak už je to hodně na komunikaci a improvizaci. Fotila jsem kamarádku, co nebyla spokojená se svýma nohama, tak jsme se prostě dohodly, že na fotkách bude od hlavy k bokům. Póza mě teď momentálně moc nenapadá, jen vím, že třeba ruce nahoru by měly dávat jen ty hodně štíhloruké, jinak to nepůsobí pěkně. Vše, co je nejblíž k foťáku, bude největší, takže pozor na takové ty pózy s vystrčeným zadkem k fotografovi (nevím, jak bych to líp popsala :oops: ) A taky si radši vzít delší sklo, taková 100 je daleko lichotivější než 50.
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Homola 2. 9. 2011 07:31

Zrovna v naší Galerii na DIGIareně moc typicky glamourových fotek bohužel není. Mrkněte se spíš třeba sem: http://www.fotopatracka.cz/galerie/inde ... =2&galsf=4 a dejte si ty fotky seřadit podle hodnocení. Věřím, že narazíte na spoustu inspirativních póz :-)

Pokud jde o typ postavy vaší přítelkyně, je to podle všeho úplně normální holka a určitě ji zvládnete vyfotit hezky. Není důvod k obavám. Oproti radám tinkao bych naopak doporučoval high-key, protisvětlo a velmi otevřenou clonu... ano, "nejlíp" na glamourových fotkách vypadají velmi štíhlé slečny s dlouhýma nohama, ale fotil jsem už i holku která měla při výšce 160 cm víc kilo, než uvádíte vy, a taky to dopadlo dobře :-)
Jan Homola
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mogon 2. 9. 2011 08:06

dakujem za odpovede. asi vyskusam obidva varianty. chcem to spravit dobre hned na prvy krat aby som svoju modelku neodradil do buducna :-)
Mogon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 9. 2011 14:33

Napadl mě takový detail, poloprůhledné krátké košilky pomůžou zakrýt problematičtější části těla a přesto to bude vypadat "sexy". Jen taková idea, už sem to někde viděl u focení plnoštíhlých modelek..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejto 20. 2. 2020 09:28

Model by měl nejprve spolupracovat a mít představu o tom, jak se umístit na fotografii.
dejto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 20. 2. 2020 10:01

Kto vie ako to fotenie pred 9 rokmi dopadlo...
bob222
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků