naučíte mě fotit?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod yagl 28. 10. 2010 21:29

Zdravím
chtěl bych se naučit fotit. Už delší dobu se o to snažím, ale chtěl bych tomu dát trošku řád a "profesionálnější" přístup. Chtěl bych se naučit všeobecné věci o focení, jak nastavovat clonu i čas uzávěrky a vyhodnocovat situaci a podobně. Dost mě baví focení aktů. zatím používám jen Fujifilm FinePix S9500, ale brzy budu mít k dispozici profesionálně vybavený atelier. Tak bych to chtěl využit. Předem moc děkuji a pokud by byl ochotný někdo i praktických ukázek v okr. Svitavy bylo by to moc fajn. Yagl ]:-<
yagl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 10. 2010 21:47

kup si knížku nebo si zaplať ws
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 28. 10. 2010 23:11

Já jel a stále jedu stylem pokus / omyl -> výsledek :-) Taky to podle toho vypadá :-D :grr: Knížky, kurzy, fotokluby budou asi lepší variantou :hm
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 29. 10. 2010 00:24

Knizky, kurzy, procitani webu...vsechno fajn. Ovsem hlavni je fotit...fotit...fotit a snazit se najit svuj styl. Kdyz tak postni nejake ukazky dosavadni prace.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 29. 10. 2010 07:11

ako nastavit clonu, cas atd to je dost trivialne nie????

Mat odhad, ze aka clona ti da ake HO pri tej ci onej kombinacii a ako to bude vizerat na vyslednej fotke je najlepsia metoda pokus omyl.

Kedze atelier tak nasvetlenie hra velku rolu, tu je podlamna najlepsie najst fotky co sa mi pacia a potom si to skusit tak nasvetlit skludom aj na umelom nezaujimavom predmete... nech netrapis modelku.

A hlavne vzdy sa snazit aj o nieco nove, zaujimave inac nebudes napredovat, hlavne nazaciatku sa musis experimentovat v atelieri najme zo svetlom, odrazmi tienmi atd.

Bez PC uprav to uz nejde ... takze pokial si laik v PC tak tu by som skorej odporucal kurz, knizku, web iba na konkretne veci.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yagl 2. 11. 2010 12:44

tak díky moc, takže si prostě musím poradit sám. No budu to zkoušet a až něco nafotím řeknete mi co a jak
yagl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 3. 11. 2010 00:21

Jup, systém "něco vyfotím" a počkám na kritiku docela funguje, ale spoléhej na vlastní hlavu. :D (či oči)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LukiKE 9. 11. 2010 07:57

yagl píše:tak díky moc, takže si prostě musím poradit sám. No budu to zkoušet a až něco nafotím řeknete mi co a jak

Najlepsie je zohnat niekoho z tvojho mesta,ktory ty ukaze zakladne veci okolo fotenia,.. dost dobre je si aj precitat clanky o foteni a podla toho skusat fotit rozne situacie,rano,sero,vecer,pohybujuce predmety atd
Najlepsie praxou sa dopracujes k dobrym vysledkom,...
LukiKE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 10. 11. 2010 23:49

Řekl bych, že výše zmíněná technika pokus/omyl má největší účinek pro praxi jako takovou.

Jistě, nějaká základní průprava je nutná, ovšem z vlastní zkušenosti mohu říct, že co nejlépe si člověk zapamatuje právě ty postupy, na které došel sám.
Tomáš Vrabec
Redaktor

Odeslat příspěvekod yagl 14. 11. 2010 21:09

Tady jsou nějaké pokusy, prostě POKUS - OMYL a je to asi fakt nejlepší.
Snažim se co nejvíc najít na netu a pak použít.
Díky všem
http://www.yagl.estranky.cz

Co na to říkáte?
yagl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 15. 11. 2010 10:48

Sneses konstruktivni kritiku? ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LukiKE 15. 11. 2010 17:46

Odklizec mozno pre neho a pre inych zaciatocnikov su tie fotky pekne ale pre skuseneho fotografa nie.. fotka velmi modra,zasumena atd,..
Takze skor by potreboval pozitivne reakcie a poradit ako urobit krajsiu fotku atd
LukiKE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 15. 11. 2010 17:50

LukiKE, prave proto se ho ptam, jestli snese konstruktivni kritiku? Rozhodne nemam v umyslu se do nej pustit ve stylu "to zahod".
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 15. 11. 2010 18:05

Yagl... nebudu hodnotit ty křídla letadla z cesty na dovolenou :-)
Ale ta krajina a kapka na začátek docela ujdou. Akorát zarámování ti asi nic moc neříká. Zkus se před focením nejdřív zamyslet co by jsi rád vyfotil a jak by jsi si fotku představoval a pak zkus svůj úmysl realizovat. Můžeš začít tím, že si projdeš známé místa ve tvém okolí, které jsou nějakým způsobem zajímavá. A viděls Básníky jak tam Candy dává ruce k sobě, jako když natáčí kamerou? Tak to zkus, zarámuj si nějaký obraz a pak se na místo vrať z foťákem v nějakých dobře světelných podmínkách a zkus udělat fotku. Nepotřebuješ k tomu ani žádný nový foťák...

A teď obráceně... není na atelier trochu brzy? To je jako bych si kupoval letadlo a neměl pilotní průkaz...
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yagl 17. 11. 2010 10:50

proto jsem sem ten odkaz dal abych slyšel kritiku . Jinak se to asi naučit nedá ne........
yagl
Kolemjdoucí

Další stránka