Jak fotit diskotéku

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl 19. 2. 2012 22:28

fotil som teraz nieco podobne,ale svadbu,oproti disco bolo ovela menej svetla,cize som bol nuteny dat vyssie ISO (Pentax K5 - ISO 1600 -2500), clona najnizsia co mi dala Sigma 10-20/4-5.6 na dlhsom ohnisku bola 5.6, cas od 1/10 do 1/20 a externy blesk Metz 48AF1 na druhu lamelu. samozrejme fotit do RAW a este som dal korekciu na blesku dost do plusu, ako tu uz bolo napisane, lepsie stahovat expoziciu z fotky ako vytahovat tmavu fotku a aj sum.
Přílohy
IMGP6049.jpg
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 12:57

esli sa mozem pridat do fotenia diskotek.
pokial sa jedna o klasicku diskoteku niekde v klube kde je da sa pvedat tma a je tam len to disco osvetlenie v podobe nejakych laserovych show alebo inych malych bodovych svetiel tak mne sa osvedcilo nastavenie.
cas:1/4 az 1/8sekundy, v pripade ze sa dostavam pri stoloch ku nejakemu vacsiemu zdroju svetla upravujem to na 1/20s alebo podla potreby aj cas kratsi.
ISO: mam 500 plus minus
clona: zalezi od toho co fotim, ak skupina ludi idem na clonu az f/7.1, ak je to jednotlivec alebo dve osoby kludne clona f4.0 (koli ostrosti)
blesk smerom hore cez odrazku.

vybava je canon 40d, tamron 17-50 f2.8(niekedy ma problem s ostrenim v tej tme), blesk canon 430exII,

fotky z toho lezu taketo....
ak by niekto ansiel nejaky postreh alebo lepsie nastavenie rad ho vyskusam....
EDIT: tak hnusne farby na tom nahlade mi to hadze neviem preco, mozno len mne mozno vsetkym netusim....

-- 21. 2. 2012 13:01 --

lennyl....ta fotka nie je robena v jednom nemenovanom podniku vedla zeleznicnej stanice v povazskej bystrici.?? tam sa vseobecne na houno foti:) tez som tam fotil svatbu.....podla mojho nazoru samotnu atmosferu nemas moc moznost na fotke zachovat, svetla tam je tolko ze: nemozes pouzit kratke casy tak ako v pripade dissco napr 1/8sek, kde sa atmo da zachovat , treba to palit na 1/80-1/100s blesk a iso500-640 a da sa to potom.....
Přílohy
IMG_6080.jpg
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 21. 2. 2012 21:11

hayes11: presne ako pises :D, takze to tam u nas poznas,podmienky...boli tam tusim iba dva reflektory,robil som co sa dalo s tym. svadobcanom nemozem odovzdat fotky ala disco,uz som bol doma raz napomenuty,ze nemam robit moc umelecke fotky:)))
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 21:47

chcem sa opytat ci ked rozkliknete moju fotku tak uz nie je tak priserne vyblednuta s takym zltosedym posmrtnym nadychom pletovej alebo je rovnaka ako nahlad alebo aj nahlad je u vas v poriadku a ja mam zase rozhadzanu spravu farieb:D.

lennyl tam nenarobis nic..cele to klincuju vstupy do zachodov hned za parketom...nestastny som z toho bol statocne....:D
ja som tam fotil tak aby boli tie fotky ostre, dost svetl,e moc umenia tam nedas ked je tam osvetlenie v style bud alebo...
opat som mal nastavene uz vecer ked bola skor tma
cas; 1/10 -1/8
iso500
clona niekedy az 8-9 koli ostrosti nech mi neutecu pri tanci z roviny ostrosti a fotky klasicke moc sa tam ale robit ine neda si myslim
Přílohy
dsc_1078.jpg
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 22. 2. 2012 01:44

Coze, f8-f9 na APS-C a sirokem zaberu? Uff. Ja klubovky fotil bezne na plnou diru, tedy f2.8 a nikdo mi "neutekl";)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hayes11 22. 2. 2012 09:05

no vyskusam to nabuduce, ja som mal skor problem ze ten tamron mal potom trocha trable zaostrit:)...ale skusim to uvidime
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 2. 2012 14:24

Kelav: Mám dotaz, to bodový měření u Nikonu ovlivňuje expozici blesku nebo to má nějakej jinej význam? Co vim tak nějakej vliv tam je při TTL-BL?
U Canon blesku to ETTL II ale taky neni žádná sláva, často mi přijde, že si to dělá co chce. Asi kvůli tomu, že exp. blesku je hodně středová a pokud při překompozici zapomenete nebo prostě si nestíháte naměřit a zablokovat expozici přes FEL, FEC tlačítko tak ten předblesk měří něco co nechcete. Já nakonec nejčastěji používam jen ETTL s komp. -2/3 až -1, výsledky nejsou tak variabilní.
A to všichni blejskáte bleskem nahoru s odrazkou za každý situace? Mě překvapuje že to dělá hodně lidí i tam kde jsou příliš vysoký nebo barevný stropy a tam se mě to moc neosvědčilo a docela se plejtvá blesk, to radši použiju blesk napřímo s nějakym difuzérem.
Jinak je to jasný, vyšší iso, šum moc neřešit pokud to jde na web a odšum umí některý softy velmi dobře. Na 450D používam 400-800. Manual a občas si pohraju s časem pro různý efekty. Ale obecně mam čas docela pomalej 1/40 a níž, záleží kolik je světla..
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 22. 2. 2012 15:59

clovece jasne ze je to o tom aky mas strop, ale aj vo vysokych drevenych stropoch sa mi osvedcilo mat hlavu nie uplne napriamo ale ani uplne priamo, tak nieco medzi a k tomu mam odrazku taku vacsiu,
niekde som aj videl video toho aku odrazku pouzivam...je to vlastne klasicka odrazka len je mierne vacsia a upevnuje sa na tensiu stranu blesku, halva besku sa vytoci o 90st. a potom mozes fotit aj vertikalne aj horizontalne a potom to dava tez dobre vysledky,
pripadne pouzivam toto http://www.mini-max.sk/product/default/1899 a dam si tam taku chromovu nasadku namiesto tych farebnych a potom fotim s tym...ine difuzory som zatial nemal financne moznosti odskusat:)
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 22. 2. 2012 16:44

Hoax: Už jsem s focením diskoték skončil, ale vím, že u Nikonu mi celoplošné měření expozice podexponovávalo snímky. Převážně jsem fotil portréty a to se středovým měřením expozice vycházelo nejlíp. Zamozřejmě v okolí (většinou za focenou osobou) vznikaly přepaly, ale to přeci nevadí.

Jinak blesk jsem používal v režimu TTL, a vždy jsem si hrál s korekcí výkonu, dle potřeby. Portréty jsem fotil vždy s vlastnoručně vyrobenou odrazkou (vyrobil jsem si ji mírně větší, než je ta integrovaná v hlavě blesku) a bylo to znát... S hlavou dopředu jsem nikdy moc neblejskal. Když byly stropy vysoký, zažil jsem i vysoký černý (klub s parketem do noční oblohy), tak jsem radši zdvihnul citlivost (až třeba někam na 1250), než abych blejskal na přímo. Fotky focené napřímo se mi nikdy moc nelíbily.

Jinak prakticky vše focené kolem 1/40 - 1/80, ISO 800 - 1250, clona 2.8 - 4.
Nevím co máš za setavu, já začínal na Nikonu D40, přes D90 jsem skončil na D300 se kterou jsem pro tyhle podmínky byl velmi spokojen. Nižší modely měly problémy především s přesností ostření. Adekvátní model u Canonu může být 50D, nebo aktuální 7D, ale cenově vím, je to dost vysoko.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 22. 2. 2012 17:22

no ani ta canon 40d sa v tom nestraca,neviem nahodou ci nemaju rovnaky system AF ako canon 50d, canon 7d to uz je ina rozpravka ale aj cenova:D
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrHoubitch 22. 2. 2012 18:38

40D i 50D mají AF stejný - 9x křížový bod. Přesnost myslím dostačující...Velká výhoda 50D je microadjustment AF - korekce FF/BF objektivů.
MrHoubitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hayes11 22. 2. 2012 21:07

to jo no ale drzme sa tematu.....takze ja poskusam tych deklarovanych okolo f2.8 na 17mm uvidime co to spravi....ale bojim sa ze sa nechiti ten moj tamronik:D
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 2. 2012 23:19

hayes, kelav: Je pravda, že jsem tu větší odrazku nikdy nezkoušel, ale plánuju si nějakou vyrobit.
Fotky napřímo vypadaj třeba takhle:

IMG_8617.jpg
IMG_8861.jpg

Tady mam takovej výběr:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 251&type=3
Když se na to zpětně dívam, neni to úplnej top, chyby tam jsou, ale přijde mi to ok. A nikdo si nestěžoval :) Všechno odfoceno canon 450D, 580 EXII, jen seťák a občas 50 1.8. A jak řikam, nejvíc zápasim s chovánim ETTL u canonu.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 22. 2. 2012 23:24

to je vsetko napriamo fotene? je tam aspon difuzor asi hej ci?
vyzera to nie zle...ale neviem co by to urobilo keby bola za nimi tak meter nejaka stena asi by tam mali dost velke a znacne tienie ci nie?
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 2. 2012 23:38

Napřímo, používam ten obyčejnej plastovej difuzer na hlavu blesku za pár korun. Právě v tomhle prostoru u zdí moc místa neni takže je to v poho. Většina lidí je v prostoru. Ale u zdi by byl problém i s větší odrazkou..
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků