Jak fotit diskotéku

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Horracio 15. 8. 2010 20:49

OK díky za radu,ve středu mám dalsí akci tak to zkusím jak mě radíš,jen se obávám jestli to pomůže těm přepalům...přeci jen tohle se neda jen tak upravit,to by chtělo nějakou koláž nebo tak něco ne ?
Horracio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kelav 16. 8. 2010 06:57

Pokud máš spolehlivý blesk, tak se přepalů bát nemusíš. Pravda je ta, že jsem chvíli na svoje focení používal blesk Metz, konkretně model 48 AF. Za měsíc šel z domu, právě díky tomu, že měl dosti nepřesné měření TTL... a já se opět vrátil sice ke slabšímu, ale lépe měřícímu blesku od Nikonu.

Obávám se, že pokud nebudeš chtít mít velký odpad, tak nakonec stejnak skončíš na Canoňáckých blescích, které ti zaručí vyvážené a přesné odpaly. Ono u těch blesků od výrobců třetích stran bohužel platí pravidlo "Nechci slevu zadarmo"...
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Horracio 16. 8. 2010 11:07

Tak jsem dneska udělala takovej test s bleskem.
Zkusil jsem jak bude zaostřovat externí blest YN468 a vestavěný blesk.
Foťák jsem měl na stativu a focený objekt byl cca 2 metry od objektivu.Oba výsledky mě příjdou poměrně stejné,u externího blesku jsem fotil napřímo s difusorem.

Obrázek

Obrázek
Horracio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kelav 16. 8. 2010 12:14

Však to je dobře... to by mělo být stejné, interní i externí blesk by měl nastavit sílu záblesku praticky stejně.. a jak vidno, nastavilo se to všechno stejně. Jsem ti říkal, přepalů se neboj :-)
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 16. 8. 2010 12:35

blesk hore + odrazovka je asi najlepsie,

ale teraz som skusal aj nejake pokusi s "o-flash" taky lacny cinsky smejd dole to ma temer o 1 ev menej ako hore zo syle blesku to tiez nieco uberie (co tam potom FL50R to prezije) a vysledky napriek tomu niesu uplne k zahodeniu .... :-))
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Horracio 16. 8. 2010 13:22

Když fotím na šířku tak jsem s výsledkem celkem spokojenej,jen když dělám foto na výšku tak je polovina fotky osvětlená bleskem a zbytek ne :( a to vypadá opravdu hrozně.Zkusím s tím ještě nějak experimentovat.
Horracio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obrbaz 26. 9. 2010 14:53

Potřeboval bych poradit, nedávno sem začal fotit na akcích (canon 50D, objektiv canon 18-55IS, blesk canon speedlite 430 ex II) a některé fotky jsou podle mě celkem dobré ale některé šumí i na relativně nízké iso 800, dokonce jsem skoušel nějaké fotky na iso 400 a taky některé šuměli. Fotky jsou tady http://www.facebook.com/photo.php?pid=30845359&l=e65705cda2&id=1525847114
Foceno s bleskem uplně nahoru + odraz o rozptylku, foťák na manuál ISO 800-1600, čas 1/30 a clona 6-8, blesk automat, formát RAW a následné drobné upravy v programu picasa (jiný zatim nemám) + ořez. Umělá mlha tam nebyla.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod never 28. 9. 2010 11:28

Já tam nikde žádnej extra šum nevidím, navíc všichni víme, jak Facebook rád kazí fotky, takže je to poněkud zkreslený,..

Je možný, že se Ti některý fotky zdají víc zašuměný díky tomu, že:

Na některých barvách je prostě šum víc vidět.
Dávat si pozor při zpracování, když moc doostřuješ a a málo odšumuješ.
Při ISO nad 1250 i na padesátce se nedají čekat úplně čistý fotky,...

A ještě pár rad: Nemusíš zybtečně clonit, akorát si ubíráš světlo, foť klidně na nejnižsí clonu, ono to na těch diskotékových fokách moc poznat nejde a navíc ta ISková verze seťáku zas tak špatná není,.. :)

Pro zpracování Rawu na začátek doporčuju Zoner Photo Studio :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obrbaz 28. 9. 2010 14:07

No jsem teprve začátečník (foťák mám teprve 2 měsíce a blesk jen 1 měsíc) a myslel jsem si, že díky vyšší cloně oddělím světelně víc pozadí od popředí což byl i záměr u některých fotek. K tomu isu, díval jsem se na profi fotky z diskotéky a všechny byli foceny na iso 3200 s 50Dčkem a byli nádherně čistý. Jinak doostření,odšumění sem zatim nepoužíval. Jednak s těmahle funkcema neumim a lidi si píšou o fotky aby byli co nejdřív nejlíp hned tak není čas na experimenty. Jinak objektiv je v plánu jinej, buď sigmu 17-70 f2,8-4 os nebo tamron 17-50 f2,8.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 28. 9. 2010 17:46

Fot do JPEG + RAW a kdyz bude JPEG stat za prd, nekdy v budoucnu (az ziskas zkusenosti) muzes zkusit zpracovat RAW. Toho sumu sice v RAWu bude na prvni pohled vic, ale dobry RAW konvertor by mel mit moznost odsumu. Doporucil bych neco zalozene na Adobe Camera RAW.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 29. 9. 2010 17:04

Jak fotit diskotéku ? Nefotit.. nechat to na opilé návštěvníky s kompaktem nebo mobilem :P
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jimmy27 19. 2. 2012 17:19

nedal by někdo prosím vás tip, jak nafotit něco v tomto stylu?

Obrázek
Obrázek
Obrázek

děkuji
Jimmy27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 19. 2. 2012 18:04

Zejmena delsi expozicni cas, od rekneme 1/10s po 1s, blesk na druhou lamelu zaverky (muze byt ale i na prvni) a po stisku spouste pozmenit kompozici, to vytvori ty barevne cary. Je samozrejme zapotrebi, aby se fotilo pod dalsim zdrojem svetla, ktere ty smouhy vytvori.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 19. 2. 2012 18:06

blesk (idealne externi)), delsi cas a zamavat fotakem..
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kitrab 19. 2. 2012 21:12

velmi zajímavé a užitečné tipy.
jen bych se rád zeptal jak bylo výše doporučeno blesky originál k foto, METZ nebrat ? Jsou tak výrazně horší ?
kitrab
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků