Jak fotit AKT

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tx3rf 27. 1. 2010 08:56

Zakládám tohle téma, protože jsem tady okolo tohohle moc nenašel, takže..

V blízký době mě čeká focení dvou aktů, respektive dvou setů. Mám na to jednu místnost s černym/bílym pozadím a nějaký světla, konkrétně stavební halogeny na stativech s difusníma deštníkama, nebo mám možnost si vypůjčit studiový světla od místní fotografky se kterou mám dobrý styky :)


chci, aby to vypadalo takhle
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?photo=76480

protože se mi ten tajemnej styl líbí. Pročet sem si pár článků o svícení a byla mi zapůjčena knížka o svícení. Tady z týhle fotky se mi zdá, nebo si myslim, že bylo svíceno právě dvěma světlama zpoza modelky, jelikož má stíny zepředu fotky a vytažený obrysy světlama zpoza ní.

budu to pravděpodobně fotit 50mm/1.8 od canonu, protože disponuju tímhle a seťákem. Nic lepšího nemám a myslim, že ta padesátka je dost ostrá i při lehkym zaclonení.

Nějaký nápady jak to zrealizovat, rady na světla? Nevim jeslti je moje teorie správná. Díky za rady :)
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 27. 1. 2010 10:41

stavebne halogenky by som sa vyhol, pokial je moznost.

Sylnejsie svetlo zozadu miernejsie svetlo sikmo z predu a este jedno zhora .... je podlamna najlepsie nasvietenie.

Neviem aka je velka ta miestonost ale 50mm na APS-C moze bit problem vyskusaj si to ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx3rf 27. 1. 2010 13:52

Proc se vyhnout stavebnim svetlum? Kvuli intenzite? Pokud ano, tak to nebude problem, budu mit ke kazdymu reflektoru potenciometr a budu moci regulovat svetlo. Jinej duvod me nenapada. Padesatka na aspc by v tyhle mistnosti mohla delat problemy, uvidim. Nechtel bych to fotit se zoomem, jelikoz mam jenom nestabilizovanej setak a druha moznost je sigma 17-70 2,8-4,5 od kamarada.
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 1. 2010 14:07

Protože skoro nesvítí, šíleně topí a cokoli dáš před reflektor kvůli rozptýlení světla dříve nebo později shoří.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 27. 1. 2010 14:18

tx3rf píše:Proc se vyhnout stavebnim svetlum? Kvuli intenzite? Pokud ano, tak to nebude problem, budu mit ke kazdymu reflektoru potenciometr a budu moci regulovat svetlo. Jinej duvod me nenapada. Padesatka na aspc by v tyhle mistnosti mohla delat problemy, uvidim. Nechtel bych to fotit se zoomem, jelikoz mam jenom nestabilizovanej setak a druha moznost je sigma 17-70 2,8-4,5 od kamarada.


člověče a jak bys tam chtěl dát potenciometr?? ty halogeny mají když malej výkon tak 500W
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx3rf 27. 1. 2010 15:54

teď sem nad tim přemejšlel a ten poťák je fakt blbost :))

takže nějaký jiný nápady na osvětlení? Sem ochotnej do toho něco investovat, ale sem student a nemám peněz nazbyt (klasická výmluva) ale zase vim, že se mi to bude hodit :) ještě než dojde na samotný focení koupil speedlite 430exII, kterej by mi s osvětlenim taky mohl pomoct, ale radši bych pevný světla, nevim jak bych s bleskem manipuloval :/
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MurphyL6 27. 1. 2010 16:21

A koupit externí blesk a dát ho na deštník? Blesk by šel odpálit třeba nějaký dálkovým odpalovačem a mohl by si s tím fotit i venku :potichu
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajkusj 27. 1. 2010 16:58

Dovoluji si upozornit, že pro začátečníka více než dvě světla bude problém. Neříkám, že nemůžeš být hodně šikovný. Ale tohle odhaduji na hodně světel, vidím čtyři zdroje (nejsem si jist) a hodně dobře vychytané. Možná, že některý zdroj je odrazka, ale snad jen zezadu na nohy. Taky bych odhadl, že šlo o menší wafery nebo klapky, ne o velké difuzní svícení - tady narážím na nápad s deštníkem, tohle s ním asi půjde hůř.
Jiný soudek, začátek s blesky a deštníky je OK, včetně dálkového odpalování (bezdrátově). A cenově to je asi opravdu na začátek nejrozumnější. A manipulace s deštníky na stativu nebo stavebníma světlama vyjde asi nastejno.
fajkusj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx3rf 27. 1. 2010 20:27

Nejaky doporuceni na starsi blesky? Muzu pouzivat i blesky treba od nikonu, kdyz budu mit v sankach radiovej odpalovac a na blesku prijimac? To by bylo idealni i z hlediska venkovniho nasviceni sceny - zadna elektrika. Jde mi o to, ze starsi blesky canonu jsou porad drahy. Mam moznost nakupovat na ebay
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 27. 1. 2010 20:35

Na ebay jsou tuny blesků za pár kaček, klidně i za 600Kč i s poštovným, jsou sice manuální a žádné zázraky bych od nich nečekal, ale k deštníku jsou za ty prachy snad nejlepší volba :-) , když totiž 420EX se dá horko těžko sehnat za 2 000 . . . :-\
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx3rf 27. 1. 2010 20:46

Napadlo me, nikon ma jeden super blesk starsi, ted si nevybavuju nazev, ale na ebay je za hubicku. Da se radiovym odpalovacem v sankach odpalovat i tyhle blesky, kdyz na ne koupim prijimac signalu?
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rcorp 27. 1. 2010 22:59

Jenom pozor na to, že některé starší blesky (třeba od Minolty, třeba moje Minolta 132X :) ) mají nízké odpalovací napětí a s velkou částí rádiových odpalovačů nefungují, takže je lepší se vždycky podívat po internetu po zkušenostech s konkrétní kombinací. Ale když se vychytá tohle, tak by to mělo fungovat bez problému.
rcorp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 27. 1. 2010 23:30

Já nevím, ale co jsem se díval na čínský odpalovače blesků na ebay, tak tam mají rozepsanou celou širkou škálu blesků od Canonu, pres Nikony až po Minolty a Sigmy,...

Ale netroufám si tvrdit, že to bude fungovat, spíš bych řekl, že ne, protože zrcadlovka nerozpozná blesk... teda aspoň co si myslím... :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx3rf 27. 1. 2010 23:38

a nějaký doporučení na levnej/kvalitní odpalovač? :))
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod orange225 28. 1. 2010 13:13

pořídil jsem PT-04TM z ebaye asi za 250,- is dvěma přijímačema
třeba tady http://cgi.ebay.com/Flash-Wireless-Remo ... 043wt_1202

používám se svým sb-600, vyzkoušeno s sb-800 a teď mám jeden starej analog noname na 4 tužky a taky pohoda, prostě tyhle odpalovače zvládnou všechno, toho bych se nebál, vždyť je to vlastně jen spojení dvou kontaktů nic víc, jinak dosah cca 10m, zatím jsem pořídil jeden deštník, asi časem přibude ještě 1 když si nechám ten noname

k těm levnejm bleskům, daj se i po bazarech sehnat starý analogový manuální za pár korun (100-300), klidně aukro, jen pozor používaj občas vysoký napětí, nikon umí, canon by to mohlo poškodit, takže nepřipojovat rovnou k foťáku, ale těm odpalovačům je to jedno... zkoušel jsem i jeden starej z půdy rovnou do zásuvky, člověk nemusí řešit baterky :-)
orange225
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků