Focení plesů (rady, zkušenosti, fotky)

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 2. 2012 21:06

Ak nebude prilis vysoky strop, tak daj ISO 1600, clona f5,6, blesk smerom hore na automatike... Cas podla potreby - na fotkach bez pohybu staci 1/60s, no pri pohybe minimalne 1/125s (idealne 1/200)... Zaostrovanie mozes mat na istotu = jednosnimkove, pri ktorom ti blesk prisvieti pocas zaostrovania... idealny by bol RAW aby si neriesil bielu (tu nastav podla podmienok...mala by byt medzi 4500-5000k)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atomcze 1. 3. 2012 08:56

Díky za rady

ještě bych se chtěl zeptat na to ostření a wb, jak to myslíte jednosnímkové? a wb je lepší teda nastavit nebo navolit, třeba blesk, nebo šero?

a ještě měl bych pořídit tohle? http://www.fotoskoda.cz/eObchod/default ... &idp=20750
atomcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OceanBoy 1. 3. 2012 10:38

Dám ti několik tipů a rad co se osvědčily mě :)

1) tancování a pohyb, tím spíš v prostředí kde je kouř foť zásadně bez blesku a hraj si s krátkými časy, pravděpodobně budeš chválen za kreativitu

2) v případě, že používáš externí blesk a odrážíš ho o strop, tak mysli na to, že ho vždy, když měníš režim fotky (na šířku a na výšku), přetáčíš blesk. Ideální je mít dvě těla, dva druhy objektivů - jedním s krátkým ohniskem fotografuješ hlavně horizontálně a odrážíš o strop a druhým s dlouhým ohniskem zase můžeš brát hlavně na výšku a máš po starostech :-)

3) ostři zásadně na obličeje a expozici stanov podle barvy pleti v obličeji (pokud nechceš siluety)

4) správný reportážní fotograf je neustále v pohybu - měň úhly, místo, foť diagonálně a hlavně nenápadně :-)

5) seznam se s harmonogramem plesu, pomůže ti to se včas postavit tam kam máš
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 1. 3. 2012 15:05

Já fotím plesy se Sigmou 18-50 2,8 a 430EX. Zatím jsem byl s technikou spokojený, na blesku mívám nějakou odrážecí kartičku a jak tu už zaznělo, tak focení v prostorech s normálním stropem řeším klasickým odrazem. Minulý ples se mi taky docela osvědčilo rybí oko 8mm, protože dokázalo pěkně vtáhnout do děje.
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 1. 3. 2012 16:03

Je neuvěřitelný jak podobnou techniku vlastníš a používáš xD Nepůjčuješ si to ode mě? :D
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atomcze 1. 3. 2012 17:49

Ještě takovej dotaz, vím že je lepší to pálit do rawu, ale nemám zase nějak výkonej pc abych to mohl nějak hromadně upravovat apod. ale ještě nevím, možná to budu pálit všechno do rawu, každopádně mám 8GB kartu a vleze se mi tam jen 250 fotek na raw (18Mb), je to možný ? :/
atomcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 1. 3. 2012 18:08

Není. 250 x 18 MB je asi 4,5 GB.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod atomcze 1. 3. 2012 18:24

No právě, proto mi to hlava nebere :D :/
atomcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 1. 3. 2012 20:03

atomcze: A když tu kartu vymažeš, tak je na ní opravdu 8GB volného místa?
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 1. 3. 2012 20:30

OceanBoy píše:Je neuvěřitelný jak podobnou techniku vlastníš a používáš xD Nepůjčuješ si to ode mě? :D

No jestli to není opačně :P :D. Ale mám dotaz na ty zkušenější- jak dosáhnete toho, že hlavní motov je dobře exponovaný bleskem a pozadí je zároveň taky světlé? Hádám nižší intenzita blesku a vyšší ISO.
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 3. 2012 20:39

Na taku kartu by ti malo vojst cca 400+ foto.... ked tak si pozicaj dalsiu, lebo sa to velmi zijde (ak si ofcialny fotograf, tak by sa ti hodilo aj 32GB)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 1. 3. 2012 20:49

pota píše:
OceanBoy píše:Je neuvěřitelný jak podobnou techniku vlastníš a používáš xD Nepůjčuješ si to ode mě? :D

No jestli to není opačně :P :D. Ale mám dotaz na ty zkušenější- jak dosáhnete toho, že hlavní motov je dobře exponovaný bleskem a pozadí je zároveň taky světlé? Hádám nižší intenzita blesku a vyšší ISO.

Myslíš na zkušenější než jsem já? :-D

Nastavím výkon blesku do - a expozici do + ;-)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 1. 3. 2012 21:24

Myslim kohokoli, než jsem já :D. Ale koukám, že můj tip byl správný :D
pota
Návštěvník

Předchozí stránka