Noční fotky - otevření uzávěrky

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LukiKE 4. 10. 2009 06:08

Kudli3 nie nemam moznost ziadneho vyberu sekund :-S mam plnu automatiku,..
Vyberal som iba z rezimov,nocny,usvit,sumrak atd a som skusal pri ktorom rezime mi urobi taku foto aku chcem :D heh
Treba iba skusat,uz sa mi podarilo urobit taku nocnu foto aby nebola rozmazana :D heh takze si myslim ze vsetko je o skusany,citani rad,tipov,....
LukiKE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kudli3 4. 10. 2009 09:44

Tak to je ale jasný, že pokud to nezkusím tak to nezjistím a nepude to :) Prostě zkoušet, zkoušet, číst a tak :)
Kudli3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LukiKE 4. 10. 2009 09:49

No ano,...aj ja som skusal,najprv robilo rozmazane fotky a uz sa to zlepsovalo :D hehehe Tak citat skusat citat :D ;-)
LukiKE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaccub 23. 11. 2009 11:44

zkousel jsem nocni foto se zaverkou otevrenou cc 20-60min a takhle to dopadlo. byl to jen pokus, takze v tom nic nehledejte, zadna kompozice, proste jsem zjistoval co a jak se da vyfotit abych pro priste vedel.

ObrázekObrázekObrázek
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 23. 11. 2009 13:10

Jo, pro příště s nějakou tou kompo a neboj se přidat na ISO.. podle BULB máš dost určitě zrcadlo, takže se toho nebát.. u těhle snímků se dá filtrovat protože tu stejně moc detailů není :P

Tohle je ještě z UZ, 60-ti vteřinové expozice, bohužel se nedal vypnout LE NR ani to nemělo RAW.. jo, trochu posterizuje a je vidět soudkovitost :D Uvádím ji jen jako příklad.

Obrázek
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kudli3 23. 11. 2009 16:23

Tak se zrcadlem je to neco jineho :) tech moznosti nastaveni atd. :) vcera jsem si pujcil od otce lepsi digital (panasonic fz-4 myslim) taky uz je starsi ale nastavit se tam da uz vice veci :) no, nastalavil jsem to na 8 sec. A vytvorilo to konecne to co jsem chtel, dokonce i svetla lamp byly jakoby hvezdicky :)) skoda ze ten muj fotak to neumi. Ale nevzdam to, vydam se jeste nekam a vyzkousim :)
Kudli3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 23. 11. 2009 16:39

Se zrcadlem to je opravdu něco jinýho. Ale i s pokročilejším kompaktem to jde.. ideální je RAW + aspoň 30s závěrky..

V manuálním režimu a nočním foto by ta FZ4 měla jít až na 60 sekund, v programu P na 1 vteřinu a v A a S na 8 vteřin
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kudli3 23. 11. 2009 16:44

Zkousel sem to na M a vysledek v poho staci si s tim vyhrat a bylo by to super, ale o ro mi nejde :) chci to zkusit se svym fotackem :P zkusim tech 15 vterin stativ atd. Skoda ze to je plna automatika.
Kudli3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 23. 11. 2009 16:58

:) Příště pečlivěji vybírat ;)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kudli3 23. 11. 2009 17:35

No :D slo spis o finance :) jinak mam uz vybrano.. :P
Kudli3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 23. 11. 2009 18:48

Karmy: co to je ty čáry? to jsou letadla? kde to je focený?
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaccub 23. 11. 2009 19:05

ty cary jsou hvezdy a rekl bych ze je to foceny v recku.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MurphyL6 23. 11. 2009 19:17

ty čárý nemůžou být hvězdy, když doba expozice byla 60s...to by se za tak krátkou dobu nestihlo..na hvězdy je potřeba o hodně víc času. Jsou to nějaké jiné světelné efekty, určitě vložené softwarově, ne? 8-)
MurphyL6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 23. 11. 2009 19:41

Není to seskládaných více 60s expozic do jedné fotky? Pak by to mohly být hvězdy.
BTW: Neumožňuje tvůj foťák "nekonečnou" expozici na externí spoušť?
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 23. 11. 2009 20:12

jsou to hvězdy.. a 60-ti vteřinové expozice není jednotné číslo.. dohromady to bylo cca hodinu (pokud se dobře vzpomínám). Mezery jsou tam právě kvůli Long exposure NR, nejde vypnout.. Je to hafo fotek seskládaných suprovým prográmkem Startrails od německých astrofotografů :)

Jj, je to řecko..

Bylo s tím docela hafo práce (každý 2 minuty mačkat znovu spoušť, doufat že se nevybijou baterky, nezapomenout přepnout to na manuální ostření, vypnout stabilizátor, nepohnout s tím..), ale dá se to i s kompaktem. Už se těším až si tohle zkusím s D80 a dálkovou spouští.. konečně se nebudu muset o nic starat a budu si třeba moct pustit film ^^

EDIT: FZ7 je UZ, takže ten luxus jako je externí blesk, kabelová spoušť apod.. to tam nejde. Ani RAW neměla, tím by se aspoň vyplo NR..
karmy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka