DSLR + Starší externý blesk

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lochnesko 20. 6. 2009 15:10

Zdravím všetkých,
Mám taký problém, dúfam že mi, prosím, pomôžete, :oboze
Už dlhšie skúšam CLS fotografiu ( fotografia s bleskom aj za dňa )
Mal som Starý Metz (sm. čílo 23) ale bol pripojený na moje 20D iba káblikom na kontakt pre blesk (nie do sánok na blesk) - stíhal do 1/250s , a iba v manuálnom režime sa dal využívať lebo vždy sa odpílil naplno - tak som si zohnal za pár kačiek automatický blesk (tiež starý Starblitz sm. číslo 28)
- Ak ho odpálim manuálne - odpáli sa naplno a je to riadna sila, ale akonáhle ho pripojím na foťák nejako blízka slabo, Neviete ako nadstaviť fotoaparát aby zvyšoval znižoval intenzitu toho blesku alebo proste aby vyblízkaval silnejšie? je to skutočne slabučký výboj oproti tomu keď ho odpálim manuálne
Ďakujem za tipy, a rady... (pozrite foto)
Přílohy
IMG_1243.jpg
Canon 20D,C 18-55 IS,C 100-300 USM, Canon 50mm Velbon , Lowepro, Sandisc, Carl Zeiss M42,
lochnesko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qaaak 20. 6. 2009 16:21

Tyto blesky maji samostatnou automatiku. Vzadu musis nastavit stejnou hodnotu ISO a clony jako na fotaku. Blesk ma vpredu vlastni senzor, kterym si sam kontroluje mnozstvi svetla a s pomoci udaju nastavenych vzadu pak vypocita silu zablesku. Fotak do toho nejspis vubec nekeca.

Tento zpusob mereni je ale dost nepresny, protoze neprobiha skrz objektiv. Blesk nevi ani na co je zaostreno, v jake vzdalenosti je objekt atd. Jestli fotis s bleskem pres den, tak asi kvuli vykryti stinu. Myslim si, ze blesk blika na nejmensi vykon, protoze svetla je venku hodne a nevi, ze bys chtel jeste prisvitit.
qaaak
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků