Fotografování s připojením k PC?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Marek-H14 28. 10. 2008 11:01

Dobrý den. Prosili bychom zdejší profíky o radu, zda jde s EOS 40D fotografovat ve vzdálenosti cca 5 - 10 m od PC a přitom LCD PC používat pro přímý náhled fotek? Někde jseme zaslechli, že na vzdálenost cca 8 m už to nebude fungovat se standardním kabelem. Mysleli jsme si, že by stačilo koupit prodloužení USB/USB cca 8m. Ideál by asi bylo, aby se fotografie rovnou ukládaly do PC, ale to bude předpokládám, asi nákladnější záležitost. Mockrát děkujeme za Váš čas.
Marek-H14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 28. 10. 2008 12:21

pokial ja viem tak mozne to je .... ale nikdy som to v praxi nerobyl takze osobne skusenosti stim nemam.

Co sa USB kablu tyka tak prudko zavysi od toho kolko rusivych elemetov mas okolo a ako dobre odtieneny kabel mas, ale norma hovory o 3 metrov pre pomale a 5 metrov pre rychle spojenie. Toto ale mozez predlzit zosilovacmi, najlacnejsia verzia je asi kupit rovno hub. Takze 10m dosiahnes 2x5m usb kabel + 1xhub. A nedoporucuje sa dat viac ako 4-5 hubov takto zasebou takze uplne maximum ber ako 25-30metrov.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wanilka78 8. 5. 2009 21:55

Ja by som tiez chcel vediet ako na to - vie to niekto? Treba k tomu nejaky specialny software?
wanilka78
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SAiMi 9. 5. 2009 08:31

Na tuhle variantu bych se rad zeptal i ja, u Nikonu vim ze existuje soft primo na to delany, ale co se tyce Canonu, tak to zatim take marne patram :eh
SAiMi

Odeslat příspěvekod Fisher 9. 5. 2009 09:54

Mám sice C450D, ale hádám to bude stejný v tomhle.. takže, normálně když připojím foťák k notebooku, naskočí mi program EOS utility, co se dodává s foťákem a tam si vyberu Camera settings/Remote shooting , vyskočí další okno, ve kterém se dá foťák kompletně ovládat (časy, clona, ostření, jestli ukládat na kartu nebo rovnou do PC atd..) a po kliknutí na ikonu dole se foťák přepne na live view, jen s tím, že obraz je vidět na monitoru PC a ne na obrazovce foťáku.
Sovětské hodiny do každé rodiny:Největší,nejtěžší a nejrychlejší!!!
Fisher
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andysun 29. 12. 2009 08:21

Pokusím se trošku oživit tuto diskuzi malým dotazem...

Jak se jmenuje ten software pro Nikon??
Jde mi hlavně o to, aby se mi fotografie ukládaly do předem určené složky, případně aby se po vyfocení zobrazily na displeji notebooku.
Andysun

Odeslat příspěvekod karmy 29. 12. 2009 10:01

Pro Nikon se to jmenuje Nikon Camera Control, je to ale zatraceně drahé, na tělech bez LW to příliš smysl nemá, ale je to fajn věcička.. jen by to ještě chtělo delší kabel od foťáku :D musel jsem mít noťas na židli abych to mohl ovládat.. k vyzkoušení maj 30 dní zdarma..(myslím)

takže s D90 bys měl vidět i během focení jak to vypadá, i po vyfocení a fotky si myslím ukládáš kam chceš, asi to půjde i automaticky
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka.ps 29. 12. 2009 14:16

Řešením by mohlo být zařízení, které umí nasdílet USB port do sítě.
např.:
http://www.belkin.com/uk/networkusbhub/
Honda Civic 1.6 > Audi A4 1.8T Quattro > Toyota RAV4 2.0 > Suzuki Grand Vitara
Canon Ixus 300 > Konica-Minolta Z5 > Konica-Minolta 5D > Sony Alpha A100 > Sony Alpha A550
jirka.ps
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 29. 12. 2009 14:26

to sice jo, ale to leda jen kdybych fotil v aťasu furt.. :)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka.ps 29. 12. 2009 15:05

Proč? Když chceš propojit foťák s počítačem, tak je jedno, kde. Jenom tam potřebuješ napájení. Takže notebook a napájení Hubu třeba z UPS.
Honda Civic 1.6 > Audi A4 1.8T Quattro > Toyota RAV4 2.0 > Suzuki Grand Vitara
Canon Ixus 300 > Konica-Minolta Z5 > Konica-Minolta 5D > Sony Alpha A100 > Sony Alpha A550
jirka.ps
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 29. 12. 2009 15:54

ale nejsem z těch co ssebou ven tahaj záblesky, modelku, dva pomocníky a fotí přes noťas :D Takže využití spíš v aťasu
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SAiMi 29. 12. 2009 18:50

Fisher píše:Mám sice C450D, ale hádám to bude stejný v tomhle.. takže, normálně když připojím foťák k notebooku, naskočí mi program EOS utility, co se dodává s foťákem a tam si vyberu Camera settings/Remote shooting , vyskočí další okno, ve kterém se dá foťák kompletně ovládat (časy, clona, ostření, jestli ukládat na kartu nebo rovnou do PC atd..) a po kliknutí na ikonu dole se foťák přepne na live view, jen s tím, že obraz je vidět na monitoru PC a ne na obrazovce foťáku.


To je přesně ono, a děkuji za navedení :tleskani
SAiMi

Odeslat příspěvekod houcz 15. 1. 2010 15:00

Co se delky kabelu tyce, USB ma velke ztraty, napr. moje tiskarna z kabelem dlouhym 5 metru nefunguje. Co se fotaku tyce mam odskousenou 5m aktivni prodluzovacku a foceni s Canonem 40D na ni funguje bez problemu. Co se software tyce je mozne vyuzit uz zminovany EOS utility, ale snazsi je, aby se nastavil tak ze bude fotografie ukladat do jednoho adresare a na tento adresar se pak spusti automaticky nahled v nejakem jinem programu (umi to ACDSee a i treba Lightroom). Takze jen cvaknete, fotka se sama stahne do PC a jeste se sama zobrazi. No a nebo existuje program Capture One, ktery umi z Canonem 40D pracovat i nez nutnosti instalace EOS Utility.
houcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 15. 1. 2010 15:50

jo, 5 metrů je USB limit, víc bez akrivní prodlužovačky opravdu nejde.
karmy
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků