scena

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vlados3 15. 7. 2008 12:10

zdravim chcem sa oyptat ze o co je lepsie fotit krajinu v scnene krajina ako keby som ju fotil automatikou?
vlados3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2008 12:48

scenicky program dava prioritu clone, tedy foti s vyssi clonou a kratsim casem, nez automatika. Tim je vetsi hloubka ostrosti. Ostatne staci si ty rezimy zapnout a clovek hned uvidi, jak se nastaveni zmenilo.
anonymni

Odeslat příspěvekod vlados3 15. 7. 2008 13:26

no aj som videl rozdiel v tome ked som fotil krajinu v automatike a v scene, ze v scene bola taka svetlejsia...
vlados3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2008 13:34

no proc ne, otazkou je na co v te scene ostri a pocita celkovou expozici
anonymni

Odeslat příspěvekod vlados3 15. 7. 2008 15:15

ja som fotil les. bol som na horach a fotil som les... samozrejme vzdialenejsi, dal som automatiku a aj scenu a ako som povedal pri scene tam bolo viac svetla cize bolo vidiet vyraznejsie obrysy stromov, ale zasa pri automatike tam to bolo takee rozmazanejsie akoby ale na duhej strane, bol ten obrza taky relanjesi.akozee mal realnejsie(originalnejsie) farby... tak neviem ze co mam pouzivat akka bude najlepsia fotka.neviem sa rozhodnut..
vlados3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2008 15:39

sam si rozhodni, co se ti libi vice
anonymni

Odeslat příspěvekod vlados3 15. 7. 2008 19:09

hehe si mi dal teraz preto sa tu pytam lebo neviem co je lepsi... tak odbornici ;-] ;-] uz maju skusenosti s rezimamia so scenami vsetkymi maju uz dlhorocne skusenosti a ja som len teraz digital kupil :-)
vlados3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2008 20:14

ono to neni o odbornosti, ale o tom, co ma kdo rad. Nekdo muze preferovat vysledek udelany na Auto, nekdo na scenicky program, nekdo si to vyfoti uplne podle sebe. Proste ten rezim ma urcite nastaveni, ktere se hodi k necemu, ale neznamena to, ze se musi pouzivat
anonymni

Odeslat příspěvekod vlados3 16. 7. 2008 12:36

ahaaa :-)) aj to pravda heh... ja ked nieco fotim tak raz so scenou raz bez a potom si to na pc porovnam lebooo na fotaku to nie jektovie co... no ale je to chore fottit nieco 2x je to blbost... hmm :oops: lebo stale nieco ine vyhovuje chapesss.... a mam tam gigovku vojde 300 fotiek ale ked toto robim tak sa mi to zredukuje na polku a co je to prem na 150 fotiek z vyletu hahaahhaaaa :tleskani
vlados3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 7. 2008 13:40

No, ještě si dej v některém grafickém programu zobrazit přepaly - jestli jich tam nemáš moc. Sem tam malinká ploška se snese. Pokud máš, tak radši světlejší snímky nedělej - jestli je chceš mít světlejší, tak si radši v grafickém programu pohrej s úrovněmi nebo křivkami.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlados3 16. 7. 2008 15:45

noo to viem to vie nero photo snap robit tam ked pridavas jas... ale mne sa s tym nechce az tak babrat a to s kzdou fotkou,ja fotim skoro secko co vidim, a nemusi to byt uplne prense, profesionalne, len chcem vediet co najlepsie odfoti fotak a dobraaa to mi staci ze fotak spravi to maximum preto viac to uz neriesim...
vlados3
Návštěvník