Čím to je? Zastřená fotka při nasvícení

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod beneva 23. 3. 2021 20:32

Prosím, potřebovala bych vaše názory, co dělám blbě. Když fotím se dvěma foto lampami, těmato... https://www.zbozi.cz/vyrobek/fomei-easy ... x-zarovka/
...tak mi vychází fotka taková nějaká zastřená.
IMG_5952.jpg

Fotím na Canon EOS 760D, exponováno ISO 100, čas 1/15s, clona 11, ohnisková vzdálenost 36 mm, objektiv 17 - 70 mm, žádné filtry.
Žárovky jsou pár let staré, ale málo používané.
Díky za rady...
beneva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 23. 3. 2021 22:18

Ta fotka mi přijde po technické stránce v pohodě. Pomohlo by mít pozadí např. tmavě šedé, aby na tom ta brašna vynikla.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beneva 23. 3. 2021 22:20

Bohužel, nemám bílé pozadí, ale to nevadí. Mám dojem, že ta bílá na ovečkách je málo bílá.
beneva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 23. 3. 2021 22:43

Jo, místo bílé je to taková šedivka trochu do zelena. Při focení by stačilo posunout korekci expozice do plusu, a nebo se to dá snadno řešit při zpracování fotek. Stačí trochu posunout posuvník expozice do plusu a udělat vyvážení bílé.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beneva 23. 3. 2021 23:06

Hmm, Zoner si s tím poradí. Ale chtěla bych se naučit líp exponovat hned při focení, abych to už pak nemusela korigovat. Už jsem zkusila spoustu nastavení a pořád to nemůžu trefit. ;-)
beneva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 24. 3. 2021 00:50

Tak jestli EOS 760D umí při live view zobrazit živý histogram, tak na tom je jasně vidět jestli je fotka podexponovaná nebo ne. A podle toho pak korigovat expozici.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beneva 24. 3. 2021 11:05

Umí. Zkusím s tím pracovat. Díky za vše!
beneva
Kolemjdoucí