Fotograf HZS - jiný pohled na naštěstí

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 23. 11. 2019 13:25

Sám jsem dobrovolný hasič a tak sleduju aktuality z události, které se u nás dějí. Již několikrát jsem narazil na tiskové zprávy, kde fototgrafie měli prostě přesah. Ale poslední článek mě docela zaujal. Respektive fotky. Je to takový defakto umělecký pohled na neštěstí. Co na to říkáte?

https://www.pozary.cz/clanek/220955-ses ... sove/#2325
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 11. 2019 13:31

Fotky jistě dobré, ale raději bych byl, kdyby byly ze cvičení. Víc se mi to nechce rozebírat.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 23. 11. 2019 15:36

Mne sa to páči, mám rád angažovanú foto . Musí však maximálne chrániť identitu postihnutých alebo citovo a inak zranených ľudí. Tu vidím len významné svedectvo o ľuďoch, ktorí takúto duševne aj telesne náročnú prácu vykonávajú pre nás všetkých. Ozaj dobré.
Mám niekoľko veľmi pozitívnych skúseností práve s hasičmi v konkrétnych neľahkých situáciách, v ktorých zlyhali policajti a aj lekári. Za mňa hlboký obdiv k ich profesii.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papun 23. 11. 2019 16:45

Cca asi 2 roky zpět (nevím přesně), byl vadýn dodatek ohledně zveřejňování fotografií a videií ze zásahu. Bylo to hlavně z důvodu, že díky dnešním možnostem, má kdekdo kameru na helmě a točí se kde co. A pak toho byl plný internet. Ten pokyn řeší to, že nesmí být jména, obličeje, SPZ a tak dále. Defakto takové GDPR. Takže od té doby toho je méně.

Musí se ty fotky dělat z určitou úctou a respektem k dané situaci.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 24. 11. 2019 09:06

Za me to je report, jak ma byt! Diky za sdileni ...
cport
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků