Hodnoceni fotografii v galerii

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 12. 2017 22:11

chel píše:OK jaky je smysl CB upravy? Muj nazor je ten ze to je setrvacnost z db CB filmu .. proc se treba hromadne nefoti zelenobile fotky? ;)


Protože se mi nechce psát slohovku, tak jsem se zeptal Googlu, tady máš článek ;)
https://fstoppers.com/education/why-its ... hite-48141 je tam osm důvodů i s ukázkovými fotkami.

Těch důvodů proč se nefotí třeba zelenobílé fotky bude víc.
1. Kvůli dynamickému rozsahu. Žádná barva není tmavší než černá a žádná není světlejší než bílá.
2. Černá, bílá a stupně šedi nemají žádný barevný nádech, který by ovlivňoval vyznění fotografie
3. No a pak jsou to ty dvě nejzákladnější barvy. Má to i symbolický význam.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 22:13

Tak uz jsem dostal zpetnou vazbu za svuj koment a hodnoceni 1 od autora teto fotografie ... :D
Obrázek

-- 6. 12. 2017 22:18 --

Flor.cz píše:
chel píše:OK jaky je smysl CB upravy? Muj nazor je ten ze to je setrvacnost z db CB filmu .. proc se treba hromadne nefoti zelenobile fotky? ;)


Protože se mi nechce psát slohovku, tak jsem se zeptal Googlu, tady máš článek ;)
https://fstoppers.com/education/why-its ... hite-48141 je tam osm důvodů i s ukázkovými fotkami.

Těch důvodů proč se nefotí třeba zelenobílé fotky bude víc.
1. Kvůli dynamickému rozsahu. Žádná barva není tmavší než černá a žádná není světlejší než bílá.
2. Černá, bílá a stupně šedi nemají žádný barevný nádech, který by ovlivňoval vyznění fotografie
3. No a pak jsou to ty dvě nejzákladnější barvy. Má to i symbolický význam.

Jo je to nazor. Ja mam jiny .. co je ovsem zarazejici ze nedal obe verze fotografii jak barevne tak cb ;) v komentarich je krasny priklad barvy a cb ...
Obrázek

-- 6. 12. 2017 22:24 --

krasny komentar "I make images in B/W for all the reasons listed above. Garry Winogrand, Gene Smith, Robert Frank, and a host of others could have shot in color but chose not to. I learned my skills with B/W film, which is extremely valuable in learning to read light. Some digital photog's might say they shoot in B/W mode, or even more ridiculously spend thousands of dollars on a Leica with the Bayer filter removed from the sensor. But why throw away color information which can later be used to adjust dynamic range and local contrast to great effect? I know the argument that removing the Bayer filter on a leica makes each photo site that much more sensitive to shades of gray. If that's your argument, I say go for it and enjoy it. But to me its a case of the emporer's new clothes. To each his own." jak tu nekdo psal dneska o te leice :D

-- 6. 12. 2017 22:56 --

kosajsk píše:chel: označení mistr bylo míněno ironicky a sem jsem to dal záměrně, bohužel jsi nepochopil což mě ale nepřekvapuje...

Je smutne ze nekdo na tak ocividnou ironickou odpoved, kdyz mu doslova pisu "ze me jeho hodnoceni melo asi urazit" a druhym dechem mu dekuji za ze me nazyva mistrem vubec plytva svuj cas na toto ... ale od toho je forum ;) Bavme se ;)
Gl a dobre svetlo
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 12. 2017 22:57

Ten názor je široce akceptovaný. Fotografové opravdu neladí fotky do ČB proto, aby si ušetřili práci.

Ta ČB Leica svůj smysl má. Díky absenci Bayer masky má ten snímač nekompromisní obrazovou kvalitu. Je to pro někoho, kdo přesně ví, co chce. Aby výsledná fotka nebyla šedivka, tak se na té Leice musí používat barevné filtry stejně jako u kinofilmu.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 23:02

Me se libi tohle vysvetleni: "But to me its a case of the emporer's new clothes."

-- 6. 12. 2017 23:04 --

Flor.cz píše:Ten názor je široce akceptovaný. Fotografové opravdu neladí fotky do ČB proto, aby si ušetřili práci.

Ale usetri jim to praci ze? Protoze ja pokud delam barevnou nebo cernobilou fotku tak barevna mi zabere .. strelim 5x mene casu. Mas to jinak?
Jinak jsi pouzil tzv. trvale udrzitelnou kravu "Ten názor je široce akceptovaný. " Kde jsi tu informaci vzal?
Dalo by se to dat zde.
Argument skupinou (argumentum ad populum). Místo logického argumentu se odvoláme na mínění většiny. „Blogy jsou bezcenné výlevy grafomanů, to vám potvrdí každý!„, „IE je dobrý, protože jej používá většina lidí„, popř. populární „Naprostá většina populace sleduje v televizi hokej, takže hokej určitě nebude taková bezvýznamná věc, jak tvrdíš!“ či „Nemůžeš být homosexuál, co by tomu řekli lidi?„

-- 6. 12. 2017 23:09 --

Kdo nezna trvale udrzitelnou kravu tak pro pobaveni zde. https://www.misantrop.info/trvale-udrzitelna-krava/
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 6. 12. 2017 23:13

Flor.cz - máš to márny - jako sviniam hádzať perly...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 23:18

Anarki3: aby si ctenari udelali obraz o jeho charakteru ;) Dole v hodnoceni :D
Obrázek

-- 6. 12. 2017 23:27 --

A dalsi .. fotka z roku 2014 :D odplata za hodnoceni :D
Obrázek

-- 6. 12. 2017 23:31 --

Jak se ted divam tak mi ted divny pan projel vsechny fotky v galerii a dal u vsech nejnizsi hodnoceni 1cku :D :D :D wow asi umru smichy :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 6. 12. 2017 23:34

Darmo plačeš a nariekaš - veď ja mám taký názor a bavím sa ako ty. Neboj sa kamoš grilmar sa ťa zastane a znova budeš špička ale neviem čoho :)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 12. 2017 23:35

Těch logických argumentů máš v tom článku spoustu, ale holt je nechceš slyšet.

Mě ČB žádný čas neušetří, spíš naopak. Vyladit ČB fotku tak, aby tam nic nesplývalo, aby z toho nebyla šedivka není jednoduchý. U spousty fotek je jednodušší použít barvu. Ty asi hodně ladíš pleťovku, tam je to jiný. Evidentně vidíš celou záležitost jen ze svého omezeného pohledu.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 23:42

Tak pojd na skype ;) Muzes mi to ukazat a ja ti ukazu svoje a budeme vedet hned. Zadne kecy ale realita ;) Co rikas?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 6. 12. 2017 23:44

Pozerám že si nechavas vymazavat komentáre - hrdina :) len tak ďalej aspoň vidíme ako tu s grilmarom spolupracujete na ducha plnej činnosti. Grilmar - nepíš prosím že si len upratal čo chel nakakal :)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 23:46

Anarki3 píše:Darmo plačeš a nariekaš - veď ja mám taký názor a bavím sa ako ty. Neboj sa kamoš grilmar sa ťa zastane a znova budeš špička ale neviem čoho :)

Ja hodnotim kazdou fotku zvlast v celem rozsahu od 1 po 10, ty jsi rozdal jednomu fotografovi vsem jeho fotkam behem chvilky 1cky :D OMG. Ty jsi tak sladky a hloupy az to boli :D

-- 6. 12. 2017 23:48 --

Anarki3 píše:Pozerám že si nechavas vymazavat komentáre - hrdina :) len tak ďalej aspoň vidíme ako tu s grilmarom spolupracujete na ducha plnej činnosti. Grilmar - nepíš prosím že si len upratal čo chel nakakal :)

Ja myslim ze admin jen uplatnoval pravidla galerie .. to ti asi nic nerika ze? ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 12. 2017 23:50

Mě bohatě stačí se dohadovat tady, mám na práci i jiný věci. Fakt se mi nechce dohadovat přes Skype. Ale můžeš k tomu natočit nějaký video a jasně to tam demonstrovat, navíc to tu pak uvidí všichni ;)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 6. 12. 2017 23:55

Třeba ten strom je příklad fotky, kdy se mi víc líbí čb.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 12. 2017 00:10

Flor.cz píše:Mě bohatě stačí se dohadovat tady, mám na práci i jiný věci. Fakt se mi nechce dohadovat přes Skype. Ale můžeš k tomu natočit nějaký video a jasně to tam demonstrovat, navíc to tu pak uvidí všichni ;)

Zas nechci vsem ukazovat jak upravuju fotky ;) To by zas byly narky co s tim vsechno delam :D Ale CB fotku dam do 5-10min uz skoro z rawu ale barevnou tak 20-60min.
Je zvlastni ze CB delas leckdy dele nez barevnou .. fakt hodne zvlastni ... skoro bych rekl ze delas neco spatne.

-- 7. 12. 2017 00:31 --

Tady tohle vypada zatim na dobrou debatu
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 7. 12. 2017 00:51

Tak to je vidět hned, že tam není zrovna málo úprav. Děláš Dodge&Burn na každé fotce? Já fotím dost krajiny. Když se fotí za dobrého světla, tak stačí trochu prosvětlit stíny, zvýšit zřetelnost, zkrátka potahat pár posuvníků a třeba přidat přechoďák na ztmavení oblohy a utlumení pozadí. Otázka maximálně pár minut. No a převod do ČB jsou posuvníky navíc. Ani s portréty či glamour fotkami se nijak zvlášť nepářu. Úpravy které mě stojí nejvíc času nesouvisí s barvami ani s ČB, ale se změnou proporcí, změnou světelných poměrů, skládáním HDR, doretušování chybějícího obrazu, selektivní odšum apod. To ale dělám jen občas, když má fotka potenciál a něco ho kazí.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků