Poraďte prosím PHP galerii

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod drAcOniS 1. 3. 2010 13:26

Zdravím,

sice už tu několik podobných témat je - asi největší seznam galerií lze najít v threadu sháním PHP galerii, Google také po vyhledávání sype odkazy jak na běžícím pásu. Mě by ale zajímala Vaše osobní zkušenost s galeriemi, které používáte a jejich výhody/nevýhody.

Nejsem náročný, stačí mi klidně i něco jednoduššího (např. Coppermine mi přijde pro mé účely jako kanón na vrabce).

Od galerie bezpodmínečně vyžaduji:

• Českou lokalizaci (nebo alespoň možnost lokalizace - tj. řetězce mimo vlastní kód, klidně si přeložím sám :-)))
  • Možnost vytvořit libovolný počet nezávislých kategorií pro fotografie, nejlépe s možností pro každou kategorii zadat náhledovou fotografii (ne jen textový popisek). Nechci vytváření kategorií jen na základě adresářové struktury, jako to má např. Piwigo
  • Automatické vytváření zmenšených náhledových fotografií z originálu
  • Možnost přidání krátkého popisku ke každé fotografii i kategorii
  • Navigační tlačítka Další, Předchozí a Zavřít při zobrazení fotky v plném rozlišení

Další funkce, které bych ocenil, ale nejsou podmínkou:

• Generování RSS pro nově přidané fotografie/kategorie
  • Podpora EXIFu s možností výběru položek EXIFu, které se mají u fotografií zobrazovat (např. jen clona, čas a použitý fotoaparát, ne kompletní EXIF)
  • Možnost registrace návštěvníků (login a heslo) a speciální kategorii Oblíbené fotografie pro každého uživatele
  • Komentáře u každé fotografie s antispamovou ochranou a možností moderování příspěvků

Takže tolik jen hrubá kostra, další věci mě třeba ještě teprve napadnou... :-)

Díky všem za reakce.
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 1. 3. 2010 14:05

php je zastarale :-P (pekne galerie som videl postavane na flashi, DHTML ci silverlighte (ale ten nieje az tak rozsireny, nedoporucujem))

zabudol si na hlavnu podmienku musi to bit zadarmo ;)

a co ti nevyhovuje na tich na linku ??? Ved tam mas 35353534 galerii a dizajnov. Vacsina snich sa da lachko upravit do cestiny.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ivy046 1. 3. 2010 14:06

Já používám PixelPost, jen je třeba si jej trochu poupravit. A až (jednou) bude verze 2, měl by vypadat ještě lépe (přinejmenším SEO adresy) ;)

Irmo: Jen Flash ne! Nedá se na to koukat, pomalu se načítá...
Ivy046
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 1. 3. 2010 14:50

PHP sice možná může být zastaralé, nicméně IMHO bezproblémově použitelné. Ale zrovna Flash a nedejbože Silverlight nepovažuji za vhodnou alternativu...

irmo píše:zabudol si na hlavnu podmienku musi to bit zadarmo ;)

Ano, zapomněl. Takže mělo by to být zadarmo :-)) Ale pokud bude i placená alternativa zajímavá a nepříliš drahá, nebráním se tomu.

irmo píše:a co ti nevyhovuje na tich na linku ??? Ved tam mas 35353534 galerii a dizajnov. Vacsina snich sa da lachko upravit do cestiny.

Nevyhovuje mi právě to, že tam je 35353534 galerií. Nemám čas a upřímně řečeno ani chuť 70707068x klikat (na odkaz na galerii a pak na demo) a když už něco vyberu, tak pak zjišťovat, co mi na tom chybí a hledat nějaký plugin nebo to tam dodělávat.

Právě z toho důvodu bych se rád zeptal ostatních, jaké řešení používají a jak jsou s ním spokojení... ;-)

Na ten Pixelpost se mrknu blíže, akorát z dema není vůbec patrné, jak je to s kategoriemi. Líbí se mi, že má RSS a je i validní (W3C), vypadá jednoduše a funkčně...

Díky.
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ivy046 1. 3. 2010 14:58

S kategoriemi se to má tak, že si je předem vytvoříte a při nahrávání zaškrtáte libovolný počet, do kterých má být fotka přidána.
Na své stránce ještě používám Start Page Addon (volitelná úvodní strana) a GeoS Show Category Addon (lepší využití kategorií - přidá možnost procházet řadu fotografií právě podle kategorií).
Ivy046
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ivy046 1. 3. 2010 15:07

Administraci si můžete vyzkoušet zde: http://php.opensourcecms.com/scripts/de ... =Pixelpost
Ivy046
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 1. 3. 2010 15:29

Ivy046 píše:Irmo: Jen Flash ne! Nedá se na to koukat, pomalu se načítá...

Vo flashi az tak moc nerobym, ale aj flash ma asynchrozne volanie na server ... Takze to ako rychlo to cele pobezi je prudko zavysle od toho ako dobre je to naprogramovane ;), ano vela Flash aplikacie je zle naprogramovanych (nacita vsetko co potrebuje a az potom bezi ..), ale zato ze niektory programatory su prasata netreba zhadzovat celu technologiu.

Osobne sa mi viacej lubi silverlight prave kvoli moznostiam priamej interakcie z HTML Javascriptom atd + mas tam hned zabudovane tie veci ako deepzoom, live earth atd (pokial to chces) a rychlostne je to tiez uplne inde ako JScript (uz sa mi stalo ze som musel JScript prepisat do Silverlight kvoli rychlosti. Celi Silverlght bezal iba ako vypocet na pozadi bez zobrazovania cohokolvek)

Ale to je jedno ... tazatel chce PHP ;).

Natom PixelPost my vadi (ked som si to len tak narychlo klikol) ze tam nie je tlacitko "next","previose" + komentare v samostatnom popup okne takze vopred ani nevidis ci tam su nejake kometare alebo nie. Ani Slidshow, prihlasovanie, ucty som tam nenasiel. Myslim, ze su aj lepsie galerie v PHP. (ale moc som to nepreklikaval, takze sa mozem lachko mylit)
Osobne mam doma NAS server (DS209j) takze galeriu pouziva tu co tam bola zabudovana (taktiez je na PHP+Mysql).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ivy046 1. 3. 2010 18:04

Právě že jsem ještě nenarazila na stránku ve flashi, která by se načítala alespoň podobně rychle jako php/html. A všelijaké načítací obrázky a procenta mě na každé stránce neuvěřitelně rozčilují - chci vidět obsah hned, ne až za půl minuty ;) Taktéž absence klasického kontextového menu při kliknutí pravým tlačítkem myši mi vadí.

Účty pro návštěvníky tam sice nejsou, ale odkazy pro přecházení mezi obrázky ano, popř. není težké je tam pomocí dvou značek přidat. Komentáře nemusí být pop-up, to je jen u některých vzhledů a není těžké si vybrat co komu vyhovuje. Stejně tak slideshow je možno velmi snadno zprovoznit, stačí si prohlédnout knihovnu rozšíření na pixelpost.org ;)

http://ivapelcova.com - moje stránky = jednoduše upravený PixelPost (pomocí několika rozšíření) + vlastní vzhled ;)
Ivy046
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 2. 3. 2010 10:30

A co takhle Gallery2? Po zběžné kontrole požadavků by snad měla vyhovět.

Více: http://gallery.menalto.com/

Moje ukázka: http://galerie.stedronsky.cz
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 5. 3. 2010 11:12

Díky všem, zatím se přikláním k Pixelpostu, ještě uvidím, až vše pořádně vyzkouším v reálném provozu. Děkuji!
drAcOniS
VIP uživatel