fotobanka.cz

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daveit 31. 7. 2009 14:42

Ahoj,
máte nějaké novější zkušenosti s tímto serverem? Je to pravděpodobně největší fotobanka u nás a myslím že je i poměrně solidní, ale všude se něco najde že. Rád bych tam začal publikovat, ale před tím bych si rád pokud možno, vyslechl vaše názory. Díky.
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fotobanka.net 16. 3. 2010 08:30

Já na fotobanka.cz prodávám už od roku 2002 a nemůžu si vcelku stěžovat. Prodejnost sice trochu kolísá (meziročně třeba i o 50%), ale je to zajímavý zdroj příjmů (pokud člověk samozřejmě má velké množství - tj. stovky až tisíce prodejeschopných fotek. A samozřejmě taky záleží na tom, co fotítte a co chcete prodávat ... musíte nabídnout nějaká komerčně zajímavá témata, neboť s fotkama labutí tam asi moc nepochodíte ... ale tak je to ve všech fotobankách :o) Výhoda je, že Vám přijmou téměř jakoukoli fotku (samozřejmě nějaká hranice existuje, ale ve srovnání se zahraničními mikrofotobankami jsou zde velmi benevolentní).
Jinak mají i velmi dobrý program na offline popisování fotek, takže to jde celkem rychle od ruky.
Pokud srovnám své příjmy z mikrofotobank (kde mám ale podstatně méně fotek, právě díky zmiňované přísnosti schvalování a přijímání jen určitých typů fotek), pak fotobanka.cz jednoznačně vede.
Jako nevýhodu bych asi uvedl jen v posledním roce dost zdlouhavé vyplácení peněz, kdy k tomu dochází až s půlročním zpožděním (bráno od prodeje první fotky z balíku čekajícího na proplacení), což mi přijde jako dosti dlouhá doba.
Pentax K-5 , Samyang 8mm f/3.5 Fisheye, PENTAX SMC DA 14mm f/2.8 ED [IF], PENTAX SMC DA 17-70 f/4 AL [IF] SDM, PENTAX SMC FA 50mm f/1.7, PENTAX SMC DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM, PENTAX SMC DA* 300 f/4 ED [IF] SDM, manuální mezikroužky, Metz Mecablitz 50 AF-1 digital, SanDisk Extreme 30MB/s 16 GB ...
Fotobanka.net
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip Radosta photography 6. 10. 2010 11:33

No bohužel se tam momentálně nejde zaregistrovat jako FOTOGRAF :hm takže tak. Zkouším a hledám jiné
Filip Radosta photography
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků