video kamera do rally auta

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TA 3. 3. 2008 11:28

dobre, tak sa vráťme na začiatok. Stále trváš na tom, že musí byť nepásková? Páskové ( a kartové v podstate ešte viac ) by mohli lepšie znášať otrasy v aute ako harddiskové. Navyše miniDV sú niektoré fakt lacné ( oproti iným druhom ) - napr. Panasonic NVGS60 stojí niečo vyše 6000 KČ alebo NVGS80 s opt. stabilizátorom o cca 1500 KČ viac.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Haldo 3. 3. 2008 16:52

Najlepsie kartova kvoli manipulacii s datami. Bezny disk a ani DVD moc nechcem kvoli otrasom. Este SSD by mohlo byt, ale tam su ceny troska vyssie zatial.
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 6. 3. 2008 22:16

SSD tak skoro nebude - bolo by to drahé jak guta :)

keďže nechceš HDD kameru, al len čisto SD ( a ani nie kombinovanú ), tak to je problém vybrať, keďže v podstate kamery vyslovene len na pam. karty, ktoré za niečo stoja, robí len Panasonic - a tu je na výber z lacnejšej a už spomínanej S10 alebo drahšej S150.
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Haldo 6. 3. 2008 23:28

No hrabal som sa dnes na nay a porovnaval parametre tych kamier. Zacala sa mi dost pacit Sony DCR-SR52E. Pekna masinka, len ta cena. To uz mozem rovno kupit nieco speci do toho auta :). Bol som si ju aj pozriet v Datart a je to prijemna mala masinka. Otazka je, ako odolne su HDD v kamerach. Ci by zvladli pravidelnejsiu jazdu mestom.
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
Haldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 25. 3. 2008 23:15

kúp prenosný HDD, polož na palubnú dosku a skúšaj, kým vydrží. BTW slovenské cesty majú toľko dier, že by to dlho nevydržali asi :D.

aj keď u kamier sú vyššie počiatočné ohniská bežné, dá s avybrať i niečo širšie ako 41 mm. Predsa len pri pohľade cez čelné sklo by sa hodil práve široký objektív. To by bola výhoda foťáku oproti kamere.
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ppalaga 19. 8. 2008 20:08

Ahojte, na svojom blogu som nedávno popísal, aké kamery a nahrávacie zariadenia požívam ja. Mám tam aj vzorky v pôvodnej kvalite (640x480 pix) natočené za rôznych podmienok (slnko v objektíve, noc, dážď, etc.).

http://www.palaga.sk/sk/2008/08/14/zaznam-videa-spoza-volantu/

V porovnaní s pôvodnou otázkou som mal trochu iné požiadavky, hlavne veľký úložný priestor. Preto som sa rozhodol pre zaridenie Archos 405 30GB s točiacim sa 30GB diskom. Avšak existuje aj verzia s SD-Kartou, ktorá sa volá Archos 405 2GB a ktorá je aj lacnejšia ako tá, ktorú mám ja.
Iných podobných zariadení som na nete našiel viacero, ale Archosy sa mi zdali z hľadiska cena/výkon najlepšie.
ppalaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haldo 31. 10. 2008 07:34

ahoj. Tvoj blog som cital este v lete. Tvoje riesenie je zaujimave az na kvalitu zaznamu v noci. Velmi vela sumu. Alebo vyriesil si to uz nejak medzicasom?
Haldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppalaga 31. 10. 2008 17:35

Haldo píše:Tvoje riesenie je zaujimave az na kvalitu zaznamu v noci. Velmi vela sumu. Alebo vyriesil si to uz nejak medzicasom?

Nie, ešte som to nevyriešil, ale riešenie poznám: kúpiť lepšiu kameru. Zatiaľ sa na ňu v rozpočte nenašlo dosť peňazí :(
ppalaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haldo 5. 11. 2008 08:58

nemas nejaky tip akym smerom sa poobzerat?
Haldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppalaga 5. 11. 2008 18:41

Haldo píše:nemas nejaky tip akym smerom sa poobzerat?

Hej, ja by som rád vyskúšal nejakú lepšiu verziu tej TV7021, ktorá teraz mieri dozadu. Hlavne, aby mala lepšie rozlíšenie. Napr. taká TV7500 má podľa tejto stránky
http://www.abus-sc.de/silver.econtent/c ... era/TV7500
rozlíšenie 480 riadkov (presne toľko, koľko može zaznamenať môj Archos). Odporúčaná cena je € 119,00 EUR, čo sa mi zdá celkom OK. Za zváženie by stáli aj TV7107 alebo TV7105 (s nejakým objektívom okolo 70°)

Podobné parametre majú kamery Pacelog
http://www.pacelog.com/DNN/Produkte/Fin ... fault.aspx
myslím ale, že sú trochu predražené. Pri nich treba dať pozor na objektív, ak sa použije príliš siroký (takých 120°), vysoké rozlíšenie týchto kamier sa "minie" na veľmi široký obraz, ktorý má potom ešte neostrejšie detaily ako od mojej TV7021. Používateľ http://www.youtube.com/user/kalaket podľa vlastných slov požíva
http://www.pacelog.com/DNN/Produkte/Fin ... fault.aspx
Jeho videá vyzerajú zle, možno je to tým širokým objektívom, možno nekvalitnou konverziou na youtube, a možno je to chipom (1/3" CCD Sony EXview HAD) - kdesi som čítal, že je stavaný skor na veľmi málo svetla, takže pri dostatku svetla sú výsledky možno horšie ako pri tom jednoduchšom chipe 1/3" CCD Sony HAD (ktorý je v tých TV7xxx).
ppalaga
Kolemjdoucí

Předchozí stránka