Mini DV

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fuseon 15. 5. 2007 14:49

Prosim vas zaobstaral som si minidv kamoru od sony a prislo na kupu tej malej kazetky chcem sa spytat ci existuje kazetka na ktoru sa da napisovat viac krat?ak nie tak mi prosim poradte kde kupim nalacnejsie.dik a ake odporucate kamera je Sony HC47
Fuseon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bramborkax 15. 5. 2007 15:49

hmm, asi jsem nepochopil dotaz... Vždyť je to normální magnetická páska, proč by na ni nebylo možné zapisovat víckrát? Viděls někdy magnetofonovou kazetu, nebo kazetu do videa (VHS)?
Spíš je otázka, proč bys na ni měl víckrát zapisovat, s každým přepisem se trochu zhoršuje kvalita (pásky) a je možné, že po vícero přepisech (ne po druhém nebo třetím, ale třeba po desátém) by se mohly v záznamech objevit poruchy. Jelikož jsou miniDV kazety v současné době suverénně nejspolehlivější médium, tak se právě používají k archivaci původních záběrů (natočíš kazetu, sestříháš v PC, výsledek hodíš třebas na DVD, ale na kazetě ti zůstává originální záznam).

Ještě je tam jedna drobnost - každá kazeta má takové malé šoupátko, kterým mechanicky zajistíš, že na ni kamera odmítne nahrávat. (samozřejmě pokud ho dáš zase do původní polohy, tak je záznam opět umožněn) - nesměřuje dotaz tímto směrem?
bramborkax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bramborkax 15. 5. 2007 15:51

60minutové kazety se běžně dají sehnat cca od 80 Kč. Asi je jedno, jaká značka - používám Sony a Panasonicy a nezjistil jsem nikdy žádný rozdíl
bramborkax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuseon 16. 5. 2007 07:40

ok za rady len viete v meste mame samych profikov v obchodoch co predavaju pat rocne kamery za ceny kolko staly vtej dobe a mne tlacia halusky do hlavy.asi si zariadim tych kazetiek viac naraz nec h nechodim kupovat kazdy tyzden.diki chlapy.a inak ak mozete popiste mi ako sa to nahrava do compu.diki
Fuseon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 17. 5. 2007 20:16

bramborkax : archivovať videá na miniDV mi nepripadá ako pohodlný spôsob. Minimálne už len kvôli manipulácii pri prehrávaní a podobne.

Fuseon : do PC nahrávaš video cez FireWire rozhranie alebo USB. Avšak pri prenose cez USB sa môže vyskytnúť problémy.

PS : ak začneš používať 1 typ kaziet, tak sa odporúča pri ňom stále zostať. Pretože rôzni výrobcovia používajú rôzne technológie na výrobu a rozličné ochranné vrstvy na páskach, teda nie je dobré ich miešať - aj napríklad kvôli zaneseniu hlavy.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 5. 2007 23:37

Fuseon: No jak již bylo řečeno, MiniDV kazeta je už tak levné médium, že snad ani nemá smysl se snažit o mnohonásobné přehrávání z důvodu úspor. Mám asi dva kousky, na které natáčím blbosti, ale původní záznamy na kterých záleží nechávám na kazetách, to samé platí i o sestřihaných výsledcích. Z pohledu trvanlivosti i ceny je to asi nejlepší řešení - záznam 60 minut zabere něco okolo 12 GB (4 DVD) s tím, že kazeta je dle mého názoru trvanlivější.

Ještě bych doporučoval příliš neexperimentovat s režimem LongPlay. Může to (výjimečně) způsobit problémy při přechodu na jinou kameru. Jde sice opravdu o výjimku, ale Murphyho zákony jsou neúprosné. :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 21. 5. 2007 00:00

Kazeta :wink: ? DVD je rozhodně lepší.Samozřejmě DVD -R (nosič)
Naposledy upravil Petr1968 dne 21. 5. 2007 11:07, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 21. 5. 2007 10:09

vo všeobecnosti DVD nie, ale mne sa osvedčil prevod z DV AVI nejakým príjemným kodekom a následne šup na DVD-RAM. Hoci stoja od 50 SKK vyššie, ale je to určite jednoduchšie pri prezeraní než ťahať so sebou všade kameru. :?
Navyše kazety napr. pre 3CCD kamery nie sú až také lacné a pritom sa ich oplatí používať namiesto " obyčajných " kaziet.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuseon 13. 6. 2007 19:06

chalpy ako to dostanem do PC z miniDV pyta si to zapojit nejaky konektor na ktory nemam v kompe vstup?pomozte
Fuseon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 16. 6. 2007 23:41

FireWire- to, či ho máš, budeš vedieť skôr ty než my :wink:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuseon 20. 6. 2007 09:51

jasne chlapy uz som na to prisiel ono mi ten kabel nedodali v krabici z kamerov porty som nasiel a kabel kupil za 150 sk v computer shope diki
Fuseon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 22. 6. 2007 18:56

neviem o tom, že by nejaká firma dodávala kamery s FW káblom, ale za to USB Ti dajú :P
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuseon 24. 6. 2007 17:00

vsak to a to mi je pekne u *****
Fuseon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 25. 6. 2007 18:20

žiaľ, je to tak. S tým sa dá len zmieriť. :P
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků