dva záblesky

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Glatz 20. 9. 2006 09:59

zdravím. mám takový možná záludný dotázek. existuje fotoaparát který umí udělat dva záblesky bleskem do jedné expozice? případně umí to EOS 10D (s vestavným bleskem)? :?: :idea:
Glatz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seyhello 20. 9. 2006 19:37

wow a k cemu to? ja mam D50 a když dam synchronizaci blesku na druhou lamelu tak to bleskne jak pri zacatku expozice, tak samozrejme i pri konci. Ale nevim jestli je to to so presne chces(te):-)
seyhello
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Glatz 21. 9. 2006 08:01

nevím. ještě jsem o tom neslyšel, tak bych chtěl vědět jestli je to technicky možné. myslím že by tak mohlo vzniknout i něco zajímavého. třeba: noční snímek záblesk, potom zachycení pohybu postavy co má třeba čelovku na hlavě a zase záblesky. prostě zachycení začátku a ukončení pohybu. Neříkám že to mám v úmyslu udělat, ale je to příklad.
By: Glatz
Glatz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bery 21. 9. 2006 08:34

seyhello: pri synchro. na druhou lamelu je ten prvni zablesk merici a bleskne tesne pred zacatkem expozice.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 21. 9. 2006 09:00

Glatz: resitelne to je, ale mas asi jen 3 moznosti... Tedy mozna je moznosti vic, ale ted me vic nenapadlo :D

1) nocni snimek na dlouhy cas do ktereho si rucne odpalis 2x zablesk externiho blesku. Pokud externi blesk umi manualni nastaveni vykonu, tak je to aspon mala vyhoda, ale silu zablesku si musis spocitat sam. Pri vypoctu nezapomen mimo zablesk 1 a 2 zapocitat jeste celkovou dobu expozice. Vypada to mozna trochu slozite, ale da se to. Zkousel jsem to ale pouze na film.

2) pokud fotak zvladne 2 expozice na jeden snimek (jako by na jedno policko filmu), tak by to mohlo byt o neco jednodussi... ale v zasade plati totez jako v bode 1. Dnes uz tuto moznost podporuji i nektere DSLR.

3) muzes vyfotit 2 a vice snimku uplne normalne a slozit si je v PC

U vsech 3 moznosti je nutny poradny stativ :)
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seyhello 21. 9. 2006 17:35

aha, tak to jo:-)
seyhello
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků