zeby uz odzvonilo zrkadlovkam?

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vladoš555 7. 4. 2014 08:53

Kód: Vybrat vše
http://www.zive.cz/clanky/revoluce-ve-snimacich-cipech-slozenych-z-nanovlaken/sc-3-a-173179/default.aspx


po tomto uz asi nebudu tie sucasne najdrahsie zrkadlovky a objektivy stat 150 000,mat velkost cestovneho kufra.. pride chlapik z mobilm kde bude cip z tych nanovlakien a fotograf len sklopy usi aj z cestovnym kufrom kde bude mat objektivy :D
vladoš555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 4. 2014 09:19

A co když ten čip dají do DLSR? :O
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 4. 2014 09:30

Tych revolucii v elektropriemysle sme už zažili...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 7. 4. 2014 09:36

trochu bulvarni podani tematu! Ale rekl bych, ze dokud vladne trhu marketing a ne technicke oddeleni, tak se dalsich nekolik let moc neni ceho bat, navic TK fotografie nedela jen snimac ale taky objektiv a kolikrat je jeste dulezitejsi nez samotny cip. Na svete je spousta technologii, ktera jiste neni dopracovana, tohle jsou jen takove prvni vykriky...at uz radeji daji do obehu nejake ty baterie z nanovlaken :oboze
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 7. 4. 2014 09:58

Česká televize už iPhonem točí některé reportáže.

http://www.mobilmania.cz/clanky/ceska-t ... fault.aspx

a běžně se iPhonem fotí i reportážní fotky.

-- 7. 4. 2014 10:27 --

Co se týče objektivů, tak tahle pidičočka udělá z mobilu mikroskop - http://digiarena.e15.cz/miniaturni-obje ... -mikroskop

Iphone má tuším patentovaný i nějaký způsob výměny objektivů na mobilu.

Generace, co vyrostla na mobilech, si zrcadlovky na focení výletů a rodinných událostí bude kupovat jen těžko. Zatímco teď mobily likvidují kompakty, v blízké budoucnosti nejspíš výrazně srazí i prodeje amatérských zrcdlovek.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 4. 2014 10:42

Ten mikroskop jsem ukazoval manželce, která pracuje v laboratoři a říkala, že hračka je to hezká, může to bejt fajn pro zvídavý děti nebo do škol, ale kupovat jí to nemam ani pro zábavu...

Každopádně dneska už je uplně bežný, že na výstavě dorazí na stánek někdo s cedulkou press a vytáhne mobil/kompakt, nacvaká co potřebuje. Rozhovor nahraje do mobilu a jde dál...

Jinak dokud někdo nevyrobí nějaký typ snímače, kde na "velikosti" nezáleží nebo bude výstup o tolik lepší než možnosti zobrazovací techniky, že to bude taky jedno, tak bych se o foťáky s větším snímačem nebál...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flor.cz 7. 4. 2014 11:07

to já bych se bál, tady nejde ani tak o kvalitu fotek, jako o chování spotřebitelů. A běžní spotřebitelé jsou pro fotofirmy klíčovým zdrojem příjmů.

Zatím spotřebitelé kupují zrcadlovky na běžné focení, protože věří, že budou mít lepší fotky. Faktem je, že na 10x15cm nebo na facebooku je mezi fotkou z mobilu a zrcadlovky se seťákem jen velmi malý rozdíl.

A spotřebitelé to postupně začínají zjišťovat, nepadají jen prodeje kompaktů, ale i zrcadlovek a bezzrcadlovek. Výpadek příjmů, pak ovlivní vývoj vyšších řad foťáků, které jsou prý částečně dotovány z prodeje amatérských modelů.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 4. 2014 12:12

vladoš555 píše: objektivy stat 150 000,mat velkost cestovneho kufra..

A ako tato technologia dokaze nahradit objektiv ? Ja tam nic nevidim :) .. tyka sa to len snimacieho cipu.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 4. 2014 16:25

Flor ma jakoby pravdu, ja mam tu druhou nejlepsi Lumii a nedovedu si predstavit ze bych si vzal sebou do aktovky kompakt a to ani kdyby mi ho nekdo daval zadarmo.
Pak je tu skupina lidi co se jim "narodilo dite" a chteji mit pekne fotky, protoze kdyz to fotili tim mobilem tak to bylo mazly a obcas nepekny. Tak bude velky zklamani prave proto, ze furt dal budou venku a za ruznych okolnosti fotit mobilem a kdyz budou horsi podminky, tak vezmou D3100 s setakem a vypadne jim hnus jeste horsi nez z mobilu za dobrych podminek.
Pak "veskere" cestovani od pobytu v resortu, po prechod Tibetu bude taky ovlivneno, bude tam 5 lidi, dva s SLR 3 s mobilem a ve vysledku to bude +- stejne, 5 fotek budou mit SLR takove co ne ti s mobilem a dalsi trek se to posune na 4:1 a pak 5:0. To jsou lidi co jedou na trek, ne fotit. Celej ten segment pujde dopr/dele.
Zustanou "kreativci" od dřevobednařů na krajinu, pres lovce sýkorek az po lidi co chteji nafotit majeles velmi kreativne s praci s DOF, s protisvetlem, z leze, s dlouhym casem s paningem apod.
Tak 5 let max.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 4. 2014 17:17

Možná máte pravdu, to ukáže čas. Teď je doba technologií pro lamy, takže bych se tomu tak úplně nedivil.

Nebo se v tom lidé zorientují a začnou si vybírat.

Pár fotek udělám z mobilu a pošlu je hned na web, takové to podívejte se jak to bylo super !

Pak fotím skoro totéž zrcadlovkou, která zvládne protisvětlo nebo horší podmínky, rychleji ostří, atd. Pokud jsou to fotky podívejte se, jaká to byla super akce a dávám to jen na web, paralelně fotím do RAWu a do JPGu, JPG přenáším do tabletu, kde to bleskově přetřídím, proženu třeba přes Perfectly Clear nebo Pixlr Express, bleskově oříznu, vyvážím, projasním, doostřím a věším to na web.

A pak fotím zrcadlovkou a RAW zpracovávám. Tady mi chybí lepší snímač. Současné i ty nejlepší snímače na vyšší ISO ještě pořád zoufale šumí a procesory nestíhají rychlé snímání. Tady je technika zoufale pozadu. A ještě tak dva tři roky bude, vidím to na svém PC, Intel teď řeší spotřebu a komfort na ultraboocích, ne výkon na desktopech.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 4. 2014 17:30

Já ma teda taky zkušenost, že spousta firem řekne - "to stačí z mobilu, hlavně to nahraj co nejrychlejc na Facebook"... Sice ty fotky nejsou extra pěkný, ale jsou tam hned, lidi "lajkujou", fotka se šíří a firma je vidět, což je to jediný, o co jde... Třeba z letošního veletrhu máme poprvé všechny fotky z mobilu (Nokia Lumia a iPhone) a vypadá to, že splnili stejnej účel jako loni z Fujifilm x10 a předloni z Canonu 7D... Navíc sem je byl schopnej nahrávat průběžně už během akce. Samozřejmě, když se bude fotit reklama, tak se najme ateliér nebo odvezou světla někam do exteriéru a probíhá to uplně jinak.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod hoax 7. 4. 2014 18:58

pemar píše:Současné i ty nejlepší snímače na vyšší ISO ještě pořád zoufale šumí a procesory nestíhají rychlé snímání.

Myslim, že trochu přeháníš, zas tak hrozně bych to neviděl. Oproti foťáku z roku 2008 mám teď rozdíl minimálně 2 ev v šumu, občas odevzdávám i iso 12800. S kvalitním odšumem to je ok. Jo taky si někdy říkám, že bych chtěl mít úplně čistý 6400, to je zatím nereálný, ale zoufalý ne.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 4. 2014 20:15

Já jsem koupil D50 v roce 2008 a D7100 v roce 2013. Ostrost snímače šla nahoru, dynamický rozsah také, není tam tolik přepalů, šum se také trochu zlepšil, ale když vezmu šum D7100 na ISO 6400, je při zvětšení 50% a 100% hodně vidět, jde to odšumět, ale za cenu ztráty detailů. Zkoušel jsem D800, tam šum není o moc lepší (na ISO 6400 je cca jako u D7100 mezi ISO zhruba na 3200), rozhodně jsem čekal více (od D7100 i D800).

Tohle je třeba ukázka šumu na ISO 3200, zaostřeno na acetocaustin:

https://farm8.staticflickr.com/7424/136 ... 87e6_o.jpg

Jasně, že to přes Dfine nebo Neat Image nebo Noise Ninja odšumím, ale některé detaily mohou být už ztracené (v tomto případě bych to asi ještě zachránil). S tím zoufalým šumem jsem to možná příliš dramatizoval, ale prostor ke zlepšení tu je určitě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 7. 4. 2014 21:19

hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 4. 2014 05:29

Nestačilo.

Zajímavé porovnání najdete tady:


http://www.slrlounge.com/comparing-6-ca ... -vs-iphone

Otázka je, zda nová technologie bude tak dobrá, aby vyrovnala rozdíly ve velikosti snímače. Další otázka je, zda lidé budou potřebovat fotografické funkce jebo jen zmáčknout spoušť. iOvce potřebují jen zmáčknout spoušť.
pemar
Expert

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků