Aky digitalny fotoramcek na baterie, 7", 4:3, 800x600?

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 4. 1. 2011 17:34

Prosim o pomoc s vyberom digitalneho fotoramceku, je malo tych na baterie, uz som nasiel niekolko kandidatov, ale je ich malo, takze akekolvek dalsie su vitane.

Tu su kandidati, prvy nespla poziadavku 4:3, ostatne hlavne cenu, ale je to vsetko co som nasiel, inak ma zaujima hlavne konstrukcia, spolahlivost, skusenosti, mozne skryte nedostatky...

http://digitalne-fotoramiky.heureka.sk/srovnani-pr oduktu--philips-sph8008_-_sencor-sda-800_-_kodak-e asyshare-d830_-_philips-sph8208_-_philips-7ff2cmi/

Poziadavky:

- cena do 80 €
- na akumulator/baterie s moznostou vymeny
- kvalitna konstrukcia, podla moznosti
- 6-8", 4:3, 800x600
- podpora SDHC
- slusne pozorovacie uhly, podla moznosti
- podpora aspon 12MPX fotografii, bez nutnosti zmensovat
- podpora pod-adresarov, aj formatu z fotoaparatov a mobilov
- slideshow, prechodove efekty
- thumbnails / miniatury
- mp3 vitane, nie nutne, len ak je mozne prehravat popri prezerani fotiek

Dakujem.

Pre potencionalnych zaujemcov odkaz na stranku s radami pri vybere fotoramceka, ktory mne velmi nepomohol, vsetko som uz vedel, ale odkaz na konci clanku mi nasiel fotoramceky na baterie, ktore som velmi tazko hladal inde.

http://digitalne-fotoramiky.heureka.sk/poradna/ako -si-vybrat-digitalny-fotoramik/

Pokracovanie, mam tychto kandidatov (ostatni vyradeni koli cene, nekompaktnemu vzhladu a pod., pribudol ale 7" SENCOR SPV 6712T):

Sencor SDA 800
+ kompaktnejsia konstrukcia, na pohlad
+ kozene puzdro
+ interna pamat 2GB
+ okamzita dostupnost
+ cena (produktu, aj dopravy)
? udajna podpora mp3, v popise ale chyba
- pri nabijani v stave off udajne zostava zapnuty so zobrazenim baterie

Philips SPH8008
+ podpora video formatov (zvuk otazny?)
+ znacka
+ stojan ako dokovacia stanica, nabijacka
? udajna podpora mp3, v popise ale chyba
- dotykove ovladanie
- otazna dostupnost 2 tyzdne?
- cena (produktu, aj dopravy)

7" SENCOR SPV 6712T
+ DVB-T tuner! (len MPEG2, nepouzitelny po prechode na MPEG4, prip. na DVB-T2)
+ podpora video formatov (otazna podpora filmov s vyssim rozl. a bitrate)
+ podpora mp3 (otazna podpora pri zobrazovani fotiek)
+ brasna
+ DO
? otazna podpora JPG s vyssim rozl. a pouzitie ako fotoramcek?
- vaha
- velkost, "len" 7"
- sirokouhly format, menej vhodny na 4:3 fotky

Bol som uz viac-menej rozhodnuty pre Sencor SDA 800, ale ten s TV mi teraz vrta v hlave. :(
Dreamer
Dreamer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maciakba 5. 1. 2011 14:53

nevysiela sa nahodou u vas digitalne v MPEG4 ?? tym padom ti to je zbytocne, jedine ze by si chodil na SVK pozeravat TV
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dreamer 6. 1. 2011 13:24

Neviem ake "u vas" mas na mysli a ake "SVK", ale ja som Slovak zijuci na Slovensku a DVB -T sa tu vysiela v MPEG2 AFAIK.

Kazdopadne, pisal som asi na 5 roznych for a toto je prva reakcia, tak vdaka, stale sa neviem rozhodnut, ono to ma byt hlavne na fotky, len ta cena tej krabicky s TV mi neda...
Dreamer
Dreamer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 13. 1. 2011 00:15

Nasiel som dalsieho kandidata...

Intenso 7" PhotoAlbum
+ (ne)kozene puzdro
+ interna pamat 4GB!
+ cena
+ dostupnost
+ thumbnails
+ slideshow
+ zoom
? nahodne poradie?
? je bateria vymenitelna?
- "len" 7"

Mam dalsiu otazku, vyzera to tak, ze asi vsetky fotoramceky maju bateriu zabudovanu a pravdepodobne nie je mozne ju vymenit. Napiste ak poznate fotoramcek na vymenitelnu bateriu.

Aku maju zvycajne zivotnost baterie ktore sa pouzivaju vo fotoramcekoch?
Dreamer
Dreamer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 13. 1. 2011 10:43

TV - SK ma MPG2 ale zhladom na nedostatok kanalov, EU normu mpg4 je otazne ako dlho este .... mpg4 bude povinnost pre celu EU od isteho roku (neviem akeho ...) u nas sa mpg2 zaviedla vpodstate iba preto aby nemohla prist konkurencia ;) (aby nevznikli volne kanale, priestor pre nove TV, tie co vzikli digitalizaciou a zavedenim mpg2 sa hned rozdelili medzi uz existujucich ....)

ak fotoramik tak by som urcite pozadoval pohybovi senzor a automaticke vypinanie/zapinanie....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dreamer 13. 1. 2011 14:26

Dik, problem je ze informacie sa zistuju velmi tazko. Ak myslis ako pohybovy senzor to, ze sa ramcek zapne a pri necinnosti vypne, to je mozno dolezite ak je ramcek niekde polozeny, ja potrebujem fotoramcek na baterie, ktory sa bude podavat z ruky do ruky.

Momentalne riesim problem s bateriami, zistil som ze asi vo vsetkych fotoramcekoch su zabudovane, zatial som zistil ze by ich v pripade potreby mali vymenit v servise, ale potrebujem istotu, hlavne pri znackach Sencor a Intenso.
Dreamer
Dreamer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 19. 1. 2011 01:47

Tak uz som bol rozhodnuty ze ked dnes nic nenajdem tak beriem to Intenso, ale co som nenasiel medzi "citackami knih"...

IT WORKS TM-700 tablet!

Porovnanie s Intenso 7" PhotoAlbum (edit: nasiel som este Umax MID Android M002):

Intenso 7" PhotoAlbum
+ (ne)kozene puzdro
+ interna pamat 4GB!
+ cena +-83 Eur (s postovnym)
+ dostupnost
+ thumbnails
+ slideshow
+ zoom
+ hmotnost 0.3kg
- vydrz akumulatoru "len" 2.5 hodin
- ziadne mp3, video, wifi, internet, OS...

Umax MID Android M002
? podobna cena ako IT WORKS TM-700, ale nasiel som len kritiku, problemy s wifi, prehriava sa, je pomaly, problemy s google, gmail a dalsie, takze s nim velmi nepocitam

? odkaz na video recenziu: http://www.youtube.com/watch?v=eJCFzdxK ... _embedded#!

IT WORKS TM-700
+ cena (ako tablet, 119.80 Eur)
+ Android (aj ked len 1.5)
+ internetovy prehliadac
+ wifi
+ dotykovy displej
+ video formaty AVI (Xvid, Divx 4/5/6), MKV (H.264, MPEG4, XVID, DIVX4/5/6), MOV (MPEG4, H.264)
? mp3?
+ reproduktory
+ vystup na sluchadla
+ vydrz akumulatoru (udajne) 10 hodin
+ hmotnost len 0.3kg!!
- cena (ako fotoalbum, 119.80 Eur)
- sirokouhly format menej vhodny na fotky

Zaujimaju ma hlavne Vase skusenosti s danym OS, hoci len v mobile, ja by som chcel tiez Android v dalsom mobile, ale tu je starsia verzia, napiste napr.:

1. Ake aplikacie je mozne stiahnut (zadarmo)
2. Co obrazkovy prehliadac s moznostami ako thumbnails, slideshow, efekty (prelinacky), zoom...
3. Je niekde prehladny zoznam najlepsich aplikacii, odkaz?
4. Je mozne zobrazit aj fotky priamo z fotoaparatu, 10+MPX, +-5MB?
5. Co mp3, predpokladam ze ked zvlada aj MKV, nemal by to byt problem, prip. aj ako pozadie pri prezerani fotiek?
6. Umax je udajne velmi pomaly, je to zrejme aj z videorecenzie, dokonca nezvladne rychjelsie zadavanie textu, IT Works ale udajne zvlada video az do rozl. 1280x720, takze otazka znie - je IT Works pouzitelny, lepsi ako Umax? Pretoze to video a recenzie ma vystrasili.

Potrebujem sa este zorientovat, ale myslim ze za tu cenu to je velmi kvalitny konkurent, hlavne je to vsestranne zariadenie, s wifi, internetom, Androidom, prehravacom videa...
Dreamer
Dreamer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 19. 1. 2011 07:54

Měl jsem v rukou několik výrobků od Umaxu - no, nevím, možná s nimi má někdo lepší zkušenost, ale co jsem měl v ruce já, to byly zoufalé šmejdy.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dreamer 19. 1. 2011 11:17

Ja som tam dal UMAX koli porovnaniu s IT WORKS TM-700 - ale ten ma uz dvojjadrovy procesor, mal by podporovat vsetky divx-y, aj mkv, HD video (aj ked nie full HD)...
Dreamer
Dreamer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 22. 1. 2011 12:59

Pety píše:Měl jsem v rukou několik výrobků od Umaxu - no, nevím, možná s nimi má někdo lepší zkušenost, ale co jsem měl v ruce já, to byly zoufalé šmejdy.

tak tak, kdysi sem delal pro Conquest a umax nebrat! nic!
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin2580 23. 1. 2011 09:33

Ja pouzivam vyrobek od Apple - ipad, majbto v kazdym vetsim elektru uz za 12k. Asi by mi bylo trapny davat prohlizet fotky na nejakym plastaku z rozlisenim 800x600 s pochybnym displejem.
martin2580
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků