Digitalizace starých čb filmů.

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod GEORGE43 10. 9. 2019 12:35

Dobrý den, poradí mi prosím někdo, jak zdigitalizovat za rozumnou cenu staré negativy? Mám z pozůstalosti cca. 100ks foto svitků 6,2 cm široké (ne kinofilm) vždy po cca. 12 fotkách, vše černobílé. Rád bych vše zdigitalizoval tak, abych si mohl prohlédnout co vše tam je a pak si vybrat fotky k tisku. V profi studiu chtějí za digitalizaci fakt šílené sumy, přemýšlím tedy o nákupu skeneru.

Má někdo zkušenosti s nějakým skenerem, kde by se svitky daly vložit a oskenovat? A za rozumné peníze? Případně doporučí nějaký jiný postup k digitalizaci? Budu rád za každý tip...

Děkuji
LG 42PC1RR

FORD focus II 1,6 100k
GEORGE43
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 11. 9. 2019 10:08

Skener Epson Perfection V550 Photo
Markil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GEORGE43 11. 9. 2019 11:06

Děkuji za tip! Ještě jsem objevil Reflecta x120 Scan, cenově jsou oba ale dost vysoko :-(.
LG 42PC1RR

FORD focus II 1,6 100k
GEORGE43
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 11. 9. 2019 20:24

Ten druhý neznám, ale to tedy koukám, jak ten Epson podražil... Já ho kupoval před necelými 2 lety a tehdy byl k dostání běžné za asi 4800. Sehnal jsem ale tehdy ještě o dost levněji rozbalený. Je to dost, ale to si asi moc nevybereš... Jedině zkusit sehnat použitý přes bazoš apod.
Markil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GEORGE43 12. 9. 2019 07:17

Přesně tak, prolézám všechny dostupné bazarové servery ale zatím nic na prodej. Už jsem hledal třeba i možnost pronájmu, že si jen půjčím stroj, zdigitalizuju archiv a zase vrátím, ale tady to bohužel není jako ve stavebnictví, kde vám půjčí vše - od míchačky po kladivo ;-) . Asi fakt nezbude, než jej koupit a po použití zase zkusit prodat... :oops:
LG 42PC1RR

FORD focus II 1,6 100k
GEORGE43
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GEORGE43 20. 9. 2019 18:59

Nakonec jsem v bazarech našel Epson Perfection 3170 Photo. Starší kus z r. 2005 a kupodivu jede i ve Win 7. Sice otřesná manipulace se svitkovými filmy ale dělá to, co ptřebuji. Ovladač jsem našel na netu, bohužel CD s dalším softwarem už paní nenašla. Měl tam být mimo jiné "Photoshop Elements 2.0" a bez něj je to citelně horší práce :-(..
Nemá někdo odkaz, kde to stáhnout nebo není někdo ochoten třeba nechat zkopírovat?
LG 42PC1RR

FORD focus II 1,6 100k
GEORGE43
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků