Záběry z nekomerčního natáčení dronem do komerčního videa

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dreamlinerka 1. 9. 2016 09:31

Dobrý den,

jsem zvědavá, jestli by někdo dokázal poradit. Jsem vlastníkem DJI Phantomu 3 a natáčím si ve volných chvílích videjka dronem, dodržuji bezpečnostní předpisy. Jedno moje video viděl známý, který se živí komerčním natáčením, za které tedy inkasuje peníze, ale nevlastní drona a zeptal se mě, zda bych mu neposkytla dva cca 5ti vteřinové záběry z mého drona do komerčního videa. Já ale vím, že pokud jsou natočené záběry využity ke komerčním účelům, musí být licence pro dron, pilota atd. u UCL. Otázkou je - platí to i tehdy, když netočil záběry on, ale točila jsem je já a já za ně žádné peníze nebudu inkasovat ani od něj, ani od jeho zákazníků? To je přece trochu nesmysl, přece můžu své záběry věnovat komu chci a je to moje osobní věc, ne? A on by zase neměl mít postih, protože mu byly záběry darovány, ne? Ví někdo, co s tím. Ráda bych mu pomohla, ale nechci z toho mít trable. Děkuji, Linda.
dreamlinerka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 1. 9. 2016 15:29

vrtulnicek je jen vyssi jerab. pokud jsi dodrzela bezpecnost a max vysku, tak bych na vse kaslal. licence na vrtulnicek? tak to jsou vsichni modelari v haji.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dreamlinerka 1. 9. 2016 16:02

Díky za reakci. Ale tady nejde o modelařinu a létání s vrtulníčkem. Jde o to, že ty nekomerční záběry budou sloužit ve finále ke komerčním účelům. A nevím, jak je to v praxi s takto darovanými záběry. :hm
dreamlinerka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 1. 9. 2016 16:12

No a jsou zabery, ktere vznikly legalne a ty jsi autor. Tak kde vidis problem?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dreamlinerka 1. 9. 2016 16:15

Já nevím, už jsem asi tady z těch zákonů občas paranoidní :lol:
dreamlinerka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron