Slovensko

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Draajea 25. 8. 2008 10:03

Zdravím všechny. Chtěl bych uskutečnit takový řekněme týdenní foto výlet, jen já, fotoaparát a kletr na zádech. Velice se mi líbí Slovenská krajina, byl jsem zatím několikrát ve Sl.ráji a ve Vysokých Tatrách (tam jen krátce), často vidím na digiaréně krásné fotky z Tater, hlavně třeba z té Malé Fatry... Chtěl jsem vás požádat, jestli byste mi dali nějaké tipy, kam se určitě mám vydat. Moje představa je taková: Mít vše co potřebuju na zádech (stan atd..) a být co nejvíce v horách mimo ty turisticky rušná místa, kam turisty vyveze lanovka...Chtěl bych přespávat někde vysoko a do města sejít třeba jednou za 2 dny pro nějaké jídlo... Tohleto je moje oblíbená dovolená. Ještě bych se rád s někým setkal, takže kdo jste z digiareny ze Slovenska a měli byste chuť poznat nového člověka se stejným koníčkem, tak bych byl rád. Cestu bych chtěl podniknout někdy od cca 10. září do 20. září.
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 25. 8. 2008 14:17

s Vysokych tatier doporucujem najme Koprovu dolinu, je to dolina ktora je hodne daleko a uzavreta takze tam turisti nechodia a bezne tu vidat zver a neporusenu krajinu. Najkratsia turisticka trasa ktora tadial vedie ma cca 12h, ale bola uzavrate pre verejnost ... (neviem ako je to teraz) no co uz ved 2k nieje tak vela ked ta nahodou pristihnu ;-)
Vystup na Gerlach ma tiez nieco doseba ale je to skorej o kondicke atd a bez sprievodcu nesmies ani nedoporucujem.
Prespavat vonku vo VT tiez nieje uplne ono ani neviem ci je to povolene je tam dost vysokohorskych chat kde mozez prespat ...

Slovensky Raj no co povedat kedisi nadhera teraz to uz bolo skorej len sklamanie ked som sa tam vratil po cca 12 rokoch .... (stare rebriky popadane do vody a nad nimi postavane nove atd) ako stale je to pekna krajina ale max na 1 den, suchim potokom hore a cez prielom hornadu naspat a presiel si vsetko pekne ....

Urcite okrem Vysokych tatier odporucam aj Rohac (podlamna najkrasie vrchi slovenska) Velku fatru ci vychodnu stranu VT.

Setkat uz asi nepude pozajtra odchadzam na dovolneku do indonesie obdobny stilom ako pises ;-).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 25. 8. 2008 15:41

Děkuji za odpověď. Bylo mi také doporučeno podívat se na Malou a Velkou Fatru a Roháče. Jinak spaní ve stanu není v žádném případě podmínka, jestli je tam dostatek horských chat, tak to je dobré.
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 25. 8. 2008 15:46

Ještě bych rád viděl Spíšský hrad, uvidím, jak to půjde všechno dohromady...
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 25. 8. 2008 17:38

Irmo, neviem aké staré, alebo nové máš informácie, ale v Kôprovej doline som bol pred rokom, nebola uzavretá. Veselo sa tam zvážalo drevo ešte z kalamity, takže som nevidel žiadne žive zviera.
Draajea. Táto dolina sa zvykne chodit ako zostup trasy Štrbské pleso- Kôprovské sedlo-Podbanské. Mne táto trasa trvala 9 hodín. Kamzíky a svišťe sa dajú vidieť bežne. Svište su na navštevnikov zvyknuti a dovolia, aby si sa k nim priblížíl na 10-15 metrov
Slovenský raj. Aj teraz nádhera Veľký Sokol, Piecky, Suchá Belá, Občasný prameň atď, sa oplati vidieť. Tohto roku boli nejaký čas zavreté pre záplavy, voda poničila rebríky. To nám povedal pán ktorý sa tváril ako strážca. Určite sú doliny už otvorené. A či su tieto doliny fotogenické, závisí od toho, koľko prší.
Keď sa dostaneš na Spišský hrad, tak si ho pozri od Drevenika, stojí to za to.
Chaty. Neviem, či sa netreba objednať dopredu, aby si tam mohol prespať. Ja som prespal na hrebeni Roháčov iba v spacáku a bola to paráda.
Ak chceš ušetriť výdavky, ktoré by mohli dosiahnuť značnú sumu, tak by si sa mal poistiť proti úrazu v horách a chodiť iba po značkovaných chodníkoch.
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 26. 8. 2008 05:42

Koprovsku dolinu som isiel pred kalamitou :( cca 5 rokov dozadu ..., videl som tam asi najviac zvierat vcetne rysa ... (mozno len nahoda)

Na chaty sa objednavat nemusis ale oplati sa tam zavolat ci maju volno a rezervovat si miesto, ako cena to nieje najlacnejsie ale pokial chce si vyfotit rane VT (vychod slnka atd) tak je to najlepsie miesto na start, vo

Velkej fatre som prespaval v rozpadnutej chate a rano ma zabudil medved co si pochutnaval na mojom rohliku, no potom som mal chvilu obavy prespavat vonku :) (ale to je tak 10 rokov dozadu)

Slovensky Raj som bol tohto roku (zaciatkom leta) a vstupne do slovenskeho raja bola tiez premna sokujuca novinka :(. (nie zeby to bol velky peniaz, ale vstupne do Statneho chranenej oblasti vyberane miestnimi mi nejak nejde dohlavy ... ved prispievam zdani uz nato mam pocit zeby sme mali zacat vyberat myto za vstup do BA na odplatu :))

Spissky hrad som bol tiez tento rok a mal som tu smolu ze tam bolo nejake podujatie (nakrucanie filmu), pomerne casto tam nieco je urcite sa oplati vidiet, ale 9 dni nieje vela casu ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 26. 8. 2008 06:59

Mockrát děkuji za to, že ste mi sem napsal tolik postřehů, tipů a rad. Jenom k těm horským chatám. Na takovéto dovolené jsem byl již několikrát, například ve Slovinských Alpách, kde jsem také přespával ve vysokohorské chatě, no byla to spíš taková chatička, která však byla zadarmo, nic v ní nebylo, jen postele bez peřin a polštářů...Něco takového na Slovensku není?
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 26. 8. 2008 07:04

moc nie :(

To je vysada alp .... tiez som si to pochvaloval v Alpach (zatial len rakuske, talianske), do slovinskych by som sa urcite niekedy isiel pozriet ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 26. 8. 2008 23:58

Tu nájdeš určite viac informácii a snaď budú hodnovernejšie. http://hiking.sk/ K tým chatám , alebo prístreškom. Nájdeš ich viac v Nizkych Tatrách, niektore si "prenajali" na týždeň turisti z bývalej DDR snaď budeš mať šťastie. Ak sa uspokojíš s karimatkou a dobrým spacákom, tak tomu dávam ja prednosť.
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumel30 10. 9. 2008 22:21

Draajea:kde si bol?Môžeš to trošku priblížiť.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Návštěvník