Stativy Velbon CX-440/460/480

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod j O s É 1. 8. 2009 02:30

ja teda pouzivam giottos stativ, konkretne mt8340 ( http://www.giottos.com/ ) a kulovou hlavu manfrotto 486rc2. a jsem maximalne spokojenej. sativ je malej, lehkej, stabilni a navic ruzne polohovatelnej.. parada.
to thine ownself be true

Lumix DMC LX-2
Nikon D80, Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD [IF], CPL Hoya, Sigma 70-300 mm F 4,0-5,6 APO DG MACRO
Apple MacBook Pro
j O s É
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod víík 1. 8. 2009 20:07

Já mám cx 460 mini. Jako makrostativ ho mohu doporučit. Samozřejmě že lze koupit karbonové, či bazaltové stativy s kovovou hlavou... za 15 000Kč a jistě budete nadšeni.
Svůj stativ využívám na makro. lze se s ním dostat opravdu nízko, je lehký, stabilní, levný.
Středová tyč se vysouvá pomocí kličky, takže jemné doladění výšky snímání lze provést velmi elegantně. Nohy lze vyklonit od středové tyče ve dvou úhlech (narozdíl od cx 460).
Pro těžkou zrcadlovku s teleobjektivem to není. Pokud ale máte lehčí amatérskou zrcadlovku a lehčí objektivy a při snímání použijete drátěnku či samospoušť tak je to ok.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 2. 8. 2009 17:33

elegantní to možná je, ale je to poměrně pomalé a navíc můžete zničit onen posouvací mechanismus.

co se týče zrcadlovky, možná do studia bych tomu věřil, jinak moc ne. Snad s dálkovou spouští a předsklopením zrcátka..

Ano, jsem skeptik vůči malým levným a lehkým stativům.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod víík 15. 8. 2009 10:59

Nemyslím, že by stativ s operativní výškou od 15cm do 0,5m musel být těžký.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod premacz 17. 8. 2009 09:06

Jaký stativ by jste mi doporučili pro můj DMC-FZ8. Rád bych něco malého-skladného. Také bych rád aby byla hlava otočná o 360stupňů - chci s ním fotit panoramata. A bylo by také fajn, kdyby stativ měl už svou vlastní vodováhu. Můj foťák nemá ližiny pro blesk, takže nemohu použít vodováhu do ližin.
Pentax K-x set ("konečně :-) "), Panasonic Lumix DMC-FZ8 ...
premacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků