Nabijacka pre baterky Sanyo eneloop

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod opacha 27. 9. 2007 11:45

ahoj,
v niektorej starsej diskusii som citala, ze na dobijanie bateriek Sanyo eneloop clovek nepotrebuje ich (Sanyo) originalnu nabijacku. Pre istotu som minule poslala dotaz aj na jeden internetovy obchod, kde tie baterky predavaju a tam mi odpovedali, ze naopak originalnu nabijacku Sanyo potrebujem :shock: . Da sa tomu verit? Ake mate skusenosti? Ja mam nabijacku Varta a moc sa mi dalsia kupovat nechce, ak by som ju vyslovene nepotrebovala... dik
opacha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka766 27. 9. 2007 11:59

já mám obyčejnou pomalou nabíječku Hama a nabijí to dobře
Nebuďte líní, třiďte odpad !
jirka766
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 9. 2007 13:19

Nepotřebuješ original.Pokud ji chceš. Dám Ti ji za 100kč.Novou :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veka.vojta 27. 9. 2007 13:58

no ja si chcu kupovat do fotaku ty GP ReCyko+ a myslel jsem ze na ne potrebuju i jejich nabijecku. Muzu pouzit i Olympus nabijecku co mam ke starsim baterkam a myslite ze mi je to bude nabijet do plna, kdyz k te stare mam baterky akorat 1700mAh???
veka.vojta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 9. 2007 14:13

Nemůžu odpovědět. Original nabíječka na Enelop (ta pomalá) nenabije články které mají víc než 2000mA do plna protože se po cca 17hodinách vypne.(časová ochrana) Typ MON03(dává pouze 120mA)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 9. 2007 14:18

Olympus nabijecka??? Co si takhle přečíst k té nabíječce návod??? Manuál :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veka.vojta 27. 9. 2007 16:20

nic z toho nemam a na netu jsem cesky taky nic nenasel
veka.vojta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 28. 9. 2007 05:42

To máš blbé :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 29. 9. 2007 21:50

na nete má Olympus ibatúto jednu nabíjačku - je to však rýchlonabíjačka. Tá sa nespráva veľmi šetrne k baterkám. Ako dlho vydržali tie dosluhujúce?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opacha 30. 9. 2007 16:35

ok. Dik. Kupim teda len baterky, nabijacku vyskusam tu staru Vartu a ak to nepofici...tak sa ohlasim Petrovi :wink:
caf
opacha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 10. 2007 05:42

OK-Ovšem jak poznáš,že to nepofičí?? Jinak pokud bydlíš poblíž Kroměříže,mám nabíječku +4 Enelopy za 300.Nepoužitou. Už ji nepotřebuji. Koupil jsem foťák na lion akku. Ovšem podle jazyka to asi bude Slovensko :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 1. 10. 2007 08:20

TA: spíš než na rychlost nabíjení bych se s ohledem na šetrnost k baterkám díval na způsob ukončení nabíjení. Impulzní nabíječka s detekcí změny napětí bude k baterkám pravděpodobně šetrnější než pomalá nabíječka s vypínáním na časový spínač, která je pravidelně bude trochu přebíjet...

veka.vojta: záleží na tom, jak ten Olympus ukončuje nabíjení - pokud je to časovej spínač a je dělaná jen na nižší kapacitu, je možné, že nebude lepší baterky dobíjet do plna. Pokud se řídí stavem jednotlivejch baterek, neměl by to být problém.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků