poraďte, pleas - blesk pro Nikon

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KubaPa 17. 9. 2007 23:14

JJ, konečnej výsledek se jim povedl, to že u kinofilmu nepoužívali předblesky a tedy nebyli připravení na problémy s měřením odrazem u DSLR se dá pochopit, ale to že D70 (S) neměří s bleskama (SB-80) určenejma pro digitál předchozí generace (D100), se kterejma novější tělo (D200) bez problémů funguje je opravdu ostuda, kterou nejde okecat. D70 zkrátka měla mít podporu jak pro SB 80, tak pro novější 600 a 800 (to, že by měla s 600 a 800 víc funkcí by bylo logický, ale nutit lidi, kteří si místo starýho blesku koupili SB-80 kvůli DSLR hned k další drahé výměně od nich bylo dost nehorázný.) Prostě pokud by ta nutná obměna byla 1, dalo by se to chápat, ale ony ty výměny byly v nejhorším případě i 3 (SB 28(24-26) -> SB 28DX -> SB 80 -> SB 800(600)) a to nutně znamená že postupovali metodou pokus omyl a ještě naprosto kašlali na zákazníky (minimálně u nucené výměny 80 za 800 u D70)
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 18. 9. 2007 00:07

Kdyby se jednalo jen o D70, tak by to tolika lidem asi nevadilo, protoze z D100 na D70 moc lidi asi nepreslo. Bohuzel se pletes v jedne drobnosti... D200 taky nepodporuje SB-80, tedy je na tom v tomto pripade stejne jako D70... alespon podle tabulky kompatibility blesku od Nikonu. Nemohu to tedy prakticky overit, protoze SB-80 uz nemam, ale docela bych jim veril. Podporu pro oba typy ma az D2x. 80 za 800 je presne muj pripad :-/
Ale to uz jsme dost OT.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 9. 2007 08:25

Přiznám se, že jistej si nejsem, pokud oba typy podporuje až D2X a D200 ne, tak je to ještě horší než jsem si myslel (byť pro mě to není rozdíl, já ten mezičlánek neměl, já používal na D70 SB-26 a k D200 mám SB-800.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Norika 18. 9. 2007 15:10

No chlapci, pekne ste sa rozbehli. Mne ako totálnemu laikovi ste dali zabrať a vašu diskusiu čítam už 4x a ešte stále nie som v obraze :-). Tak, ktorý si mám kúpiť?
Norika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 18. 9. 2007 16:46

Norika píše:No chlapci, pekne ste sa rozbehli. Mne ako totálnemu laikovi ste dali zabrať a vašu diskusiu čítam už 4x a ešte stále nie som v obraze :-). Tak, ktorý si mám kúpiť?
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 9. 2007 22:37

2 Norika: on to Nikon opravdu hodně zamotal. Plně fungovat ti z Nikoňáckejch blesků budou SB-600 a SB-800 z nich ta 800 je dražší a silnější. Pak jsou alternativy od Sigmy a Metze, který taky budou fungovat plně, ale přesný typy si nepamatuju.
Všechny starší bys musel provozovat buď v režimu M (nastavuješ sám sílu záblesku ve zlomcích max. výkonu) Nebo v režimu A (blesk si měří expozici sám svým vlastním čidlem na základě toho, že na něm nastavíš clonu a citlivost, který máš nastavený na foťáku). Pokud nerozumíš této odpovědi (tomu co jsme si povídali předtím fakt rozumět nemusíš), tak si určitě kup si SB 600 nebo 800, případně plně kompatibilní blesk jiný značky (Sigma, Metz)
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 19. 9. 2007 05:05

Doerr Blesk DAF-42 Power Zoom pro NIKON
Doerr Blesk Di 33 Manual Zoom pro NIKON
Soligor Blesk DG-420 DZ pro NIKON
Sigma EF-500 DG ST II pro Nikon
Sigma EF-500 DG SUPER II pro Nikon

Vhodné typy Metz najdeš na http://www.metz.de/en/photo_electronics ... g.142.html
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Norika 19. 9. 2007 07:38

ešte raz Vám všetkým ďakujem za radu a pomoc, asi na 99% investujem do tej 800ky

krásny deň Vám prajem
Nora
Norika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bery 19. 9. 2007 10:16

S SB-800 chybu neudelas. Jedina nevyhoda je ta cena...
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Norika 20. 9. 2007 06:08

aj keď na chleba nebude, fotiť sa musí :D
Norika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seyhello 20. 9. 2007 16:17

nebo to objednat od Amiku a nechat si nekym znamym dovezt (pokud je to mozny), vyjde to na 300 dolacu, coz pri dnesnim kurzu je to za hubicku :-)
seyhello
Návštěvník

Předchozí stránka