fotobrašna x fotobatoh

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Řepík 6. 3. 2007 21:05

Ahoj,

v blízké době uvažuji o nákupu brašny/batohu pro svůj foťák (EOS 400D) s tím, že do budoucna přibude i nějaké příslušenstí (2 objektivy, blesk, battery grip...).

A nastává problém s rozhodnutím, zda vybrat brašnu či batoh.
Batoh - bude se lépe nosit, ale předpokládám horší manipulaci s výbavou, vzhledem k nutnosti sundávání batohu ze zad.
Brašna - lépe na manipulaci s výbavou, horší pohodlí při nošení na rameni.

K čemu jste se přiklonili Vy a proč? Když napíšete i typ, bude to super :)

Díky Řepík
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 6. 3. 2007 22:12

Mrkni na Lowepro Slingshot A200 - je to něco mezi tím. Existují i větší A300 a menší A100.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Řepík 7. 3. 2007 07:00

Pety: díky za názor. Na tenhle typ jsem už koukal a docela mě zaujal, budu si ho muset "ošahat" a vyzkoušet.
Řepík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 3. 2007 07:49

Kolega si ho teď koupil a je spokojený. Ještě s ním ale nebyl na dálkovém pochodu, tak čekám, co řekne potom. Nejdál s ním šlapal 2 km tam a 2 zpět.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod inge 7. 3. 2007 08:01

no já osobně si myslím, že dojdeš k tomu samému co já a většina. Mám brašnu nova 5aw i fototbatoh cullman. Jelikož fotím převážně přírodu tak do terénu batoh a na různé vycházky , svatby apod. beru brašnu.
inge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuku 7. 3. 2007 08:03

Ja jsem koupil toto

http://www.digitalni-videokamery-fotoap ... -2037.html

na 350D, zatim jen se setakem, ale casem planuju tele a chtel jsem tam i pripadnou kameru a snad bych tam nacpal i blesk:)
kuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Řepík 7. 3. 2007 09:45

inge píše:no já osobně si myslím, že dojdeš k tomu samému co já a většina. Mám brašnu nova 5aw i fototbatoh cullman. Jelikož fotím převážně přírodu tak do terénu batoh a na různé vycházky , svatby apod. beru brašnu. /quote]

tak toho se právě "obávám" :D
Řepík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cecils101 7. 3. 2007 10:27

"pro kuku: neco podobneho mam taky od canonu za 200 od kolegy. je to brasna co se da prs rameno nebo si muzes upevnit druhy popruh a nosit to jako ledvinku. "

Ja jsem s tim spokojeny mam tam vsechno haraburdi a na zadech mam jen batoh se svacinkou a plastenku
Sony A100 sigma 18-125 3,5-5,6 Minolta 135 2,8 Minolta 50 1,8 Cf karta 1Gb a nejake haraburdi
cecils101
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kuku 7. 3. 2007 11:03

No, ta moje myslim jako ledvinka nosit nejde, ale mel bych beztak strach, ze fotak + 2 objektivy + napr blesk ci neco dalsiho = >2kg by me pri chuzi sundavalo kalhoty:))
kuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 7. 3. 2007 11:58

Na ven urcite batoh, do interieru zase nakou brasnu.Takze bud mit oboji, nebo se priklonit k tomu, kde se budu casteji pohybovat:)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav KERLÍK 7. 3. 2007 15:13

Podla toho, kde sa pohybujes. Na horach, hlavne ak potrebujes jednu ruku, je idealny batoh, v meste brasna, ackolvek som videl profikov na akciach s batohmi. Ak chodis do prirody, tak sa nevyhnes kupe obidvoch. Ten Sligshot je kompromis a ako vsetky kompromisy ma nevyhody. Dalej by som si dovolil poradit pri kupe batohu, kupit taky aby si mal priestor na nejake jedlo, plast do dazda a pod. Mne sa pozdava Lowepro Mini trekker Clasic, alebo Tamrac Adventure 7, alebo 9. A nesetril by som, ten fotoaparat si trochu pohodlia zasluzi.
Ladislav KERLÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wolph 10. 3. 2007 11:47

doporucuju tamrac adventure cokoli.... mam adventure 9 a vleze tam toho dosti , navic male misto na osob. veci a jeste laptop :-)
wolph
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seyhello 11. 3. 2007 10:39

Ja nedrive taky koupil brasnu Crumpler 15love (za velmi peknych 1000,-:-)) a myslel jsem ze mi to bude stacit, no a ted mam i Tamrac Adventure 9... Clovek proste potrebuje oboji, batoh kdyz s fotakem proste cestuju, brasnu mam kdyz jdu fotit akce apod...
seyhello
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Řepík 11. 3. 2007 13:50

Tak jsem si asi vybral - včera jsem viděl Tamrac EXPEDITION 3, ale vzhledem k tomu, že nemá místo na osobní věci, rozhodnul jsem se pro Tamrac Adventure 6. Tam se mi alespoň vleze svačina... :D
Řepík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Řepík 13. 3. 2007 13:16

Takže po dnešku je vše jinak - koukal jsem v obchodě na ty batohy, ale s místem to v nich nebylo nic moc :( Nakonec jsem za polovinu ceny batohu koupil brašnu Lowepro EX 180.

Snad jsem vybral dobře :D
Řepík
Návštěvník

Další stránka