xD pametove kraty - zkusenosti? M/H??

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod obywan 17. 7. 2006 16:45

Zdar, hodlam si koupit digital Olympus SP-310
Takze potrebuju do neho xD kartu. Delaji se typu M a typu H.

:arrow: M- pomalejsi (?), podporuje panorama
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35413

:arrow: H- rychlejsi (?), nepodporuje panorama, ale "umožňuje nové umělecké funkce, jakými jsou například 3D, olejomalba, skica a akvarel"
-jeste jsem nekde cetl, ze oproti M se s ni da natacet video do velikosti :?:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36759

Cenovy rozdil je maly, takze asi vzit tu H, ne?

btw: Jak vubec funguje treba to panorama? To jak tam supnu tu kartu s jeho podporou tak se automaticky prida do funkci fotaku?
:P
obywan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 17. 7. 2006 17:17

Ty tzv "funkce" je marketingovy trik vyrobce. Neni to zadna HW funkce tech keret ,ale soft. Ta funkce totiz ve fotaku je a ty ji aktivujes jen s kartou s "funkci" panorama. Nekde jsem cet ze se da funkce PANORAMA dostat i do obycejne karty ,ale uz si nepamatuji podrobnosti.

Ty tzv. funkce se daj udelat i v PC v editoru a lepe.
Pokud je rozdil ceny maly tak si kup tu rychlejsi. Skladat panorama neni problem i bez specialni funkce.
Naposledy upravil kromec dne 17. 7. 2006 17:41, celkově upraveno 1
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 17. 7. 2006 17:31

xD je prokleti. Pro spoustu lidi taky duvod proc nekupovat nektere konkretni fotaky, ackoli jinak jsou v opticky a ovladanim v poradku.

Ale spis asi tu H.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JodiBB 17. 7. 2006 17:54

Ja som kupoval nedavno SP-320 a do neho xD olympus H 1GB...
Aj H aj M ma tie iste "funkcie" (panorama, 3D)... A myslim ze ta H bola dokonca aj lacnejsia... H ma byt rychlejsia... Kup si tu H...
Verim ze s tym SP-310 budes spokojny ;)

torchu OT: k olympusu je program Olympus master a niektore jeho funkcie sa daju aktivovat len po vlozeni serioveho cisla xD karty olympus... Mam olympus kartu ale seriove tam nikde nevidim... Samozrejme som si uz niake zohnal na nete takze problem nieje, ale ma zaujima ze kde by malo byt akoze to SN napisane, ci na karte alebo v baleni niekde? Hladam ako blbec ale neviem najst.
JodiBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obywan 17. 7. 2006 21:22

kromec píše:Ty tzv "funkce" je marketingovy trik vyrobce. Neni to zadna HW funkce tech keret ,ale soft.

jj, tak sem si myslel ze to bude :)
obywan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obywan 17. 7. 2006 21:23

elho_cid píše:xD je prokleti. Pro spoustu lidi taky duvod proc nekupovat nektere konkretni fotaky, ackoli jinak jsou v opticky a ovladanim v poradku.

Prokleti? Mas na mysli presne nejakou konretni vec?
Tak mi zkus doporucit nejaky podobny digital, za stejnou cenu :wink:
obywan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obywan 17. 7. 2006 21:31

JodiBB píše:Ja som kupoval nedavno SP-320 a do neho xD olympus H 1GB...
Aj H aj M ma tie iste "funkcie" (panorama, 3D)... A myslim ze ta H bola dokonca aj lacnejsia... H ma byt rychlejsia... Kup si tu H...
Verim ze s tym SP-310 budes spokojny ;)

To ja taky doufam :)
Ale prece jen, nechtel bys sem hodit nejaky fotky z neho, porpipade i video :wink:
dik :)
obywan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JodiBB 18. 7. 2006 00:06

obywan píše:To ja taky doufam :)
Ale prece jen, nechtel bys sem hodit nejaky fotky z neho, porpipade i video :wink:
dik :)

mam zatial len par fotiek co som robil doma, kupoval som ho minuly tyzden a este som nemal cas ist s nim niekam von nieco fotit. takze fotky asi nebudu tak skoro. vydel som fotky z SP-310 u kamarata a boli slusne, a video ma velmo prekvapilu, dobra kvalita. mam jednu fotku v galerii ale bohuzial viac zatial fakt nemam.
JodiBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 18. 7. 2006 00:08

z Olympusu mi odpísali, že rozdiel medzi M a H je v tom, že M má naviac 0. stopu, ktorá zabezpečuje podporu funkciu režimu panorámy
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JodiBB 18. 7. 2006 01:59

no a ja mam typ H a ma tiez funkciu panorama... Aj som ju skusal a funguje...
JodiBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 18. 7. 2006 09:18

obywan píše:
elho_cid píše:xD je prokleti. Pro spoustu lidi taky duvod proc nekupovat nektere konkretni fotaky, ackoli jinak jsou v opticky a ovladanim v poradku.

Prokleti? Mas na mysli presne nejakou konretni vec?
Tak mi zkus doporucit nejaky podobny digital, za stejnou cenu :wink:

Treba CANON A610 ten je v nekterych ohledech lepsi(vydrz,objektiv, displej, ergonomie ..) ,ale par funkci mu chyby oproti 320(RAW,real. historogram, bracketing)
Sice je o tisicovku drazsi, ale kdyz spocitas cenu i sprislusenstvim ktere je na Olympus drazsi tak ten cenovy rozdil je maly. Neni drazsi jen XD karta ale 320 spatne funguje levne NIMH takze clovek si musi koupit drazsi CRV3 lion baterku.

PS: a ten CANON ma tez PANORAMA a funguje s jakoukoliv kartou :wink:
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obywan 18. 7. 2006 10:06

kromec píše: Neni drazsi jen XD karta ale 320 spatne funguje levne NIMH takze clovek si musi koupit drazsi CRV3 lion baterku.

Nj, to jsem cetl, ale uz jsem se na to zapomel zeptat :)

Tak prosim uzivatele JodiBB... ;)
Jake pouzivas baterie? Tu CRV3, nebo obyc dobijeci. Muzes se zeptat i kamose s 310 :wink: :)
Nekde sem myslim cetl, ze to odstranuje novy firmware :?:
obywan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 18. 7. 2006 10:20

tady o problemech baterek u typu 310,320 a 350
http://forum.fotografovani.cz/read.php?52,1437152
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obywan 18. 7. 2006 11:49

kromec píše:tady o problemech baterek u typu 310,320 a 350
http://forum.fotografovani.cz/read.php?52,1437152

Tak jsem si to precetl a stale nejsem rozhodnut :?
Nekomu to jde nekomu zas ne :?
Jeste si pockam jestli napise nejake sve skusenosti JodiBB
obywan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JodiBB 18. 7. 2006 11:58

Tak ja som si kupil jednu nabijaciu CR-V3 (bat+nab=1100sk) a este mam asi 6klasickych NIMH nabijacich 2100mAh...
V baleni boli 2 NIMH klasicke nenabijatelne a tie sa mi minuli asi po 150fotkach a sustavnom skumani funkcii, nezmyselnom ostreni a toceni videa (studoval som navod a popri tom som to vsetko skusal na fotaku)... ta CR-V3 vydrzala tiez cca 200fotiek po prvom nabiti (+ tiez nezmyselne zaostrovanie, + par krat blesk, atd, fotil som totizto ryby v akvarku a to bolo tak z 20 pokusov a zaostreni som 1x cvakol fotku - plavaju ako blbe tie ryby :D) ... kedze je to Li-ion tak myslim ze plnu kapacitu dostane az po 3-5 nabitiach (aspon tak to byva u mobilu...)

Tak uvidim ako to bude v reale... Este som s nim nebol nikde von fotit... Z tej SP-310 som videl u kamarata len fotky, to nieje jeho fotak, ale nevravel mi nic ze by sa ten chlap stazoval na vydrz baterii...

Nemozem ti este teraz povedat aka je realna spotreba baterii u mna kedze som poriadne nic nenafotil...
JodiBB
Kolemjdoucí

Další stránka