Stativ Fomei W 317

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DT 19. 9. 2005 14:03

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto stativem? Podělte se o ně. Uvažuji o stativu, který by byl vhodný jak pro digi kameru, tak pro ultrazoom. Použití doma, ale hlavně od něho očekávám, že bude dobrý společník na cestách - tudíž skladný a lehký. Předem díky za vaše názory a zkušenosti.
DT

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 9. 2005 14:24

No nevim nevim...jestli to bude pro kameru a UZ, tak to je moc lehky a ma moc casti noh, takze nebude nejstabilnejsi.
z vlastni zkusenosti mohu doporucit o neco drazsi, ale perfektne stabilni a presnony Velbon CX-560
nebo podobny Velbon CX-460

jeste tohle

Dali by se najit jeste lepsi znacky, ale asi ne v tehle cenove kategorii
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wallper 19. 9. 2005 16:07

Souhlasim s tim CX-460 a 560, ale ještě lepší by byl možná Velbon DF50, myslim že je i levnější. Ale už neni moc k dostání.
Obrázek:
http://www.obchod.cz/sharedimages/image ... /df-50.jpg

Moderováno - upravil jsem délku odkazu. Ilicz
Wallper

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 9. 2005 16:43

O tom DF50 jsem cetl, ze se prodava ve Statech. Ale jinak mi prijde uplne stejny...a mozna ze je i levnejsi

edit: ty velbony mi prijdou za tu cenu asi to nejlepsi/nejstabilnejsi. Videl jsem i nejaky hama, ale to je teda otresny.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PetrH 20. 9. 2005 17:23

Ja mam DF-40 a je prakticky totozny s CX460. Jen je cely v cerne barve a je o neco lehci (proto jsem mu dal prednost pred CX460). Vlastne jeste ma navic mini-vodovahu. A podle toho co jsem zjistil by modely rady DF mely byt primarne urceny pro trh v USA, proto se u nas tak casto nevidi. Ja ten DF-40 koupil v Makru, kde byl jen nepatrne drazsi oproti cenam internetovych prodejcu, takze mi nestalo za to si nechat nejaky poslat.
PetrH

Odeslat příspěvekod Mobil-man 20. 9. 2005 17:40

U me to bylo tak, ze nejdrive jsem chtel CX-300, ale potom, kdyz jsem videl cenu CX-460 se karta obratila, ale nakonec mi tatka jeste par stovek pridal a mam CX-560 :wink:
Ta vodovaha se docela sikne, ale neni to zivotne dulezity
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DT 21. 9. 2005 11:05

Děkuji za názory. Zaujal mě také Velbon DF-50, který jsem zahlédl ve výloze jednoho obchodu. Zatím jsem ho neprohlížel, nevíte jaké jsou rozdíly oproti řadě CX? Více se mi ještě zamlouvá DC-40. Máte nějaké zkušenosti?.Díky
DT

Odeslat příspěvekod PetrH 21. 9. 2005 21:26

Vysledkem meho jiz vyse uvedeneho porovnani CX 460 vs. DF 40 je to, ze rozdily mezi CX x60 a DF x0 jsou opravdu jen minimalni.

Pro nejake informace o rade CX muzete zkusit zabrousit napr. zde:
http://www.velbon-tripod.com/cx01.htm

Pro radu DF pak napr. zde:
http://www.hakubausa.com/csite/c_produc ... c=10&cs=60

Pro zjednoduseni prevodu jednotek pouzivanych v USA:
1lb=0,454kg
1in=2,54cm
PetrH