Jakou nabíječku + baterky?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martas 8. 8. 2005 12:27

Rad bych znal vas nazor na to, jakou koupit nabijecku a jake baterky k dig. fotaku. Chtel bych si koupit Canon A510 a jeste kutim prislusenstvi. Kapacita je pro me zajimava tak 2400 nebo 2500, typ asi NiMH a cena "rozumna", ale necham si se vsim poradit, nikdy jsem to neresil a nerozumim tomu. Ta nabijecka by mohla umet nabijet i AAA ...

Prosim napiste mi vase doporuceni ci zkusenosti.
Jo jo, zivot je boj ...
Martas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 8. 8. 2005 12:31

Ja mam tady tuhle sice je drazsi ale uz je rizena mikroprocesorem(baterky se dokonaleji nabiji a prodluzuje jejich zivotnost)

http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K ... =HAM-46684
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 8. 8. 2005 15:45

kromec píše:Ja mam tady tuhle sice je drazsi ale uz je rizena mikroprocesorem(baterky se dokonaleji nabiji a prodluzuje jejich zivotnost)

http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K ... =HAM-46684
Tolik prachů? Stačí za 280kč.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 8. 8. 2005 16:21

Ale abys nezjistil ze ti bateky nabiji treba 15-20hod. T
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 8. 8. 2005 17:12

Zase to nepřeháněj.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 8. 8. 2005 17:28

Kdyz vezmu ze ja pouzivam 2500mAh baterky a staci si vzit kalkulacku a podivat se kolik je u levnych nabijecek nabijeci proud......

Dalsi vec ze drazsi nabijecky jsou rizeny microprocesorem coz ma vliv na zivotnost baterii....
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej Vališ 8. 8. 2005 20:55

Tuto nabíječku nedoporučuji!

Mám ji doma a jsou s ní jen problémy, ve starém fóru tady na to byla diskuze a nespokojených majitelů této nabíječky je opravdu hodně.
Místo nějakých 3,5 hodiny se vypne třeba už za hodinu nabíjení, a podobně. A taky lépe nabíjí s otevřenými dvířky a položená na bok, než s dvířky zavřenými a položená tak jak patří.

Doporučuji tuto: http://www.dtpstudio.cz/obchod/promoakc ... index.html
Tady je teda dost drahá, ale dá se sehnat v GESu za cca 500Kč.
Ondřej Vališ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 8. 8. 2005 22:17

Laciná není automaticky špatná.Je tam součástek za pár korun.
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 8. 8. 2005 22:23

Ja uz ju mam skoro dva roky a nestezujisi, parkrat zezacatku jsem kontroloval voltmetrem jestli jsou baterky nabity a vzdy bylo ok. Ted uz me odchazi stara sada baterek ktera ktomu byla prilozena(dva roky casteho pouzivani se me zda primerena zivotnost), tak jsem si koupil 2500mah SANYA a snima to taky vali ok. udelam na ne 300-400 fotek sezapnutym displejem a castym prohlizenim, manualnim nastavovanim a obcas blesk(mam A70 CANONA). Asi jsem mel stesti na dobry kousek. Mas pravdu ted uz bych se asi pohlid po necem lepsima- s automatickym vybijenim a nabijenim jednotlivych clanku.
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 8. 8. 2005 22:26

Na co vybíjení?To ještě tak na NiCd.Na NiMh není potřeba.Stejně je lepší Lion AKKU :P
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 8. 8. 2005 22:38

Petr.kkk píše:Na co vybíjení?To ještě tak na NiCd.Na NiMh není potřeba.Stejně je lepší Lion AKKU :P-/quote]


No prece jenom je lepsi pred samotnym nabijenim met vybite baterie, NIMH pametovy efekt sice malej.
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 8. 8. 2005 22:40

NiMh do vrtaček.Do mobilů a foťákú lion :lol: :lol: :lol:
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 8. 8. 2005 22:58

Hodne fotaku stale pouziva NIMH a mnoho lidi jim dava prednost zduvodu napr:
-snadne dostupnosti
-ceny
-univerzalnosti
-.....
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarty 9. 8. 2005 07:00

na toto téme tady proběhla podobná diskuze a je dobré si ji přečíst, všechny důležité věci jsou tam uvedeny i to že dnes e třeba nabíjí pulsně...... ale to vše tam najdeš:
http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php? ... c&start=15¨
já osobně doporučuji zn. Energizer, jinak pokud bys mel zájem ozvi se prodávám za dobré ceny........
Sarty

Odeslat příspěvekod Martas 9. 8. 2005 07:30

OK, mas nejakou nabidku nekde? Kdyztak posli kontakt pres SZ (at tu nedelame reklamu) ...
Jo jo, zivot je boj ...
Martas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků