Akumulátor nebo tužkové baterie?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 16. 7. 2005 22:40

Kup si Fuji.Lion aku je mnohem lepší než nimh tužkáče.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod koscik_original 17. 7. 2005 08:58

Anonymous píše:Kup si Fuji.Lion aku je mnohem lepší než nimh tužkáče.
koscik_original
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 7. 2005 09:13

koscik_original píše:
Anonymous píše:Kup si Fuji.Lion aku je mnohem lepší než nimh tužkáče.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Návštěvník 17. 7. 2005 09:58

Jen k te rychlosti uz existuji NIMH baterky ktere se daj dobit za 15min(mam pocit ze VARTY)

Jinak nevzdalujeme se trochu od tematu :wink:
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 7. 2005 10:19

Anonymous píše:Jen k te rychlosti uz existuji NIMH baterky ktere se daj dobit za 15min(mam pocit ze VARTY)

Jinak nevzdalujeme se trochu od tematu :wink:
Ale to asi ne na plno, ze? Je to trosku OT, ale puvodni otazka je blbe polozena, takze to je jedno :wink:
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 17. 7. 2005 10:40

Mobil-man píše:
Anonymous píše:Jen k te rychlosti uz existuji NIMH baterky ktere se daj dobit za 15min(mam pocit ze VARTY)

Jinak nevzdalujeme se trochu od tematu :wink:
Ale to asi ne na plno, ze? Je to trosku OT, ale puvodni otazka je blbe polozena, takze to je jedno :wink:


Tady mas odkaz:
http://www.varta-consumer.cz/content.ph ... onsumer.cz

Co jsem cet na jinych forech tak ty baterky jsou super.
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 17. 7. 2005 14:07

Lion baterka do mého foťáku stojí cca 550kč.Lion má větší výdrž a méně váží a to je podstatné,né ušetřit (kolik)cca300kč,to jsou nějaké peníze??Většina foťáků na nimh je bez nabíječky a baterií,ale téměř všechny na lion mají aku a nabíječku.Tak kde je ta úspora?Koupíte si foťák za 5-10tis a sere vás pár stovek?? :roll: :roll: :roll:
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 7. 2005 15:21

Petr.kkk píše:Lion baterka do mého foťáku stojí cca 550kč.
Většina foťáků na nimh je bez nabíječky a baterií,ale téměř všechny na lion mají aku a nabíječku.
Tak kde je ta úspora?
Koupíte si foťák za 5-10tis a sere vás pár stovek?? :roll: :roll: :roll:g/quote]
Vidite, do meho asi 1200Kc...jo ta nabijecka primo v baleni je skvela vec...uspora neni zas tak velika, ale podstatna vec je u fotaku na AA nebo AAA baterie ta, ze je muzete temer vsude koupit, ale nejakou Li-Ion jen tak u stanku nekoupite.
:mrgreen:
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Aldan 18. 7. 2005 02:31

Taky jsem si vzdycky myslel, ze je bezva mit moznost baterky koupit kdekoliv ve stanku v pripade potreby, ale ve finale jsem to stejne delat nechtel a poridil jsem dalsi sadu baterek, takze vysledek byl takovej, ze jsem mel dve sady ne zrovna levnejch nabijecich AA baterek a docela drahou nabijecku.

Ted uz mam jinej nazor. Jednu baterku s nabijeckou jsem dostal s fotakem (350D) a dalsi jsem si koupil za cca 600 Kc. Vydrzi dyl nez AA, jsou lehky jako pirko (i nabijecka) a nikdy jsem se nedostal do situace, ze bych si musel rikat "Hm, mit fotak na AA tak si je ted koupim ve stanku...". A pri nejhorsim si na hodinu a pul sednu na kafe do nejake hospy a lionku nabiju :D. Ne, fakt ne. Lionky rulezzz...
Aldan

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 19. 7. 2005 18:09

Mam akumulator ale nekdy by me prisli lepsi teda baterie daji se vymenit akoupit vsude :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 19. 7. 2005 18:14

IcemanCZ píše:Mam akumulator ale nekdy by me prisli lepsi teda baterie daji se vymenit akoupit vsude :)


To je pravda, ale podle mých zkušeností koupené baterky - tím myslím alkalické (jednou jsem byl bohužel nucen si je na akci zakoupit) - vydrží asi tak 10 fotek s bleskem a pak už jsou nepoužitelné. Takže na 20 fotek jsem vyplýtval 8 tužkových baterek a pak už jsem toho raději nedal. A byly to baterky Panasonic - žádný Varty apod... :lol:
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 19. 7. 2005 18:18

Varty jsou ok :)
Ale na ten aku se da vyfotit beznych fotek celkem dost (sem tam blesk)
Jsem dal i jeden a kousek 256mb karty :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarty 1. 8. 2005 12:05

Takže pánové:

1, Jsem oficiální prodejce bateríí a akumulátorů Energizer
měl jsem Z2, kde jsem používal 4x2500mAh a druhou sadu taky 4x2500mAH, na jedno nabití mi vydržely zhruba 600 fotek bez blesku a 300 s bleskem, 450 smíšeně, poté jsem používal 15 min nabíječku ke které byly speciální baterie 2200mAh a výsledky byly stejné s tím rozdílem, že u 15 minutovky je zaručeno 300 cyklů!! Vše jen značka Energizer (už bych do jiné nešel)!! Taky musím upozornit na to že první na trhu (asi před půl rokem) s 15 minutovkama opravdu byl energizer. Jinak srovnatelné s Lion jsou spíš hodinové nabíječky. Já prodávám hodinovku 12V/110V/220V inteligentní s procesorem + 4x 2500mAh za 1505,-

2, mám Eos 300D a nedokážu si představit že bych do něho strkal čtyři baterky a řešil třeba to že vybijou se vždy jen maximálně 3 ze 4. Jedna zůstane polonabitá. Někdy se vybijou třeba jen 2 a fotak už nezapnete. Myslím že li-on je pro tento fotak idealní řešení, protože už ty skla co na to dávám nejsou nejlehčí, natož tak tam strkat 4 další baterky, které pokud chcete aby vám vydržely stejný počet cyklů jako Lion, musíte se o ně starat, vybíjet je a nabíjet tak minimálně 6 - 8 hodin.

Závěrem,
pro mého bratra který jezdí na dovolenou a fotí jen fotky na památku a je rád když můžou s ženou doma na dovču zavzpomínat je ideální si pořídit opravdu kompaktek (fotacek maji A510) na tužkové baterie, které si mužou kdekoli na světě koupit, a tak pokracovat v zaznamenávání hezkých chvilek.
To když kluci jedeme snad někam my a čumíme po všem jak by se to dalo hezky zkomponovat a vyfotit je myslím Lionka mnohem lepší řešení ( stejně každý má minimálně dvě - jedna se nabíjí - druhá fotí). A nemusíte řešit třeba to že se vám baterie pomíchaly, a ted které jsou naboté a které ne.
Tento můj názor jsem si prověřil životní zkušeností... :D

P.S. Nabíjecí baterky energizer 2500mAh mám za 105,- ale reklamu si nebudu dělat, na požádání pošlu http://www..... :D
Sarty

Odeslat příspěvekod rejca 1. 8. 2005 13:40

Sarty píše:Takže pánové:

1, Jsem oficiální prodejce bateríí a akumulátorů Energizer
měl jsem Z2, kde jsem používal 4x2500mAh a druhou sadu taky 4x2500mAH, na jedno nabití mi vydržely zhruba 600 fotek bez blesku a 300 s bleskem, 450 smíšeně, poté jsem používal 15 min nabíječku ke které byly speciální baterie 2200mAh a výsledky byly stejné s tím rozdílem, že u 15 minutovky je zaručeno 300 cyklů!! Vše jen značka Energizer (už bych do jiné nešel)!! Taky musím upozornit na to že první na trhu (asi před půl rokem) s 15 minutovkama opravdu byl energizer. Jinak srovnatelné s Lion jsou spíš hodinové nabíječky. Já prodávám hodinovku 12V/110V/220V inteligentní s procesorem + 4x 2500mAh za 1505,-

2, mám Eos 300D a nedokážu si představit že bych do něho strkal čtyři baterky a řešil třeba to že vybijou se vždy jen maximálně 3 ze 4. Jedna zůstane polonabitá. Někdy se vybijou třeba jen 2 a fotak už nezapnete. Myslím že li-on je pro tento fotak idealní řešení, protože už ty skla co na to dávám nejsou nejlehčí, natož tak tam strkat 4 další baterky, které pokud chcete aby vám vydržely stejný počet cyklů jako Lion, musíte se o ně starat, vybíjet je a nabíjet tak minimálně 6 - 8 hodin.

Závěrem,
pro mého bratra který jezdí na dovolenou a fotí jen fotky na památku a je rád když můžou s ženou doma na dovču zavzpomínat je ideální si pořídit opravdu kompaktek (fotacek maji A510) na tužkové baterie, které si mužou kdekoli na světě koupit, a tak pokracovat v zaznamenávání hezkých chvilek.
To když kluci jedeme snad někam my a čumíme po všem jak by se to dalo hezky zkomponovat a vyfotit je myslím Lionka mnohem lepší řešení ( stejně každý má minimálně dvě - jedna se nabíjí - druhá fotí). A nemusíte řešit třeba to že se vám baterie pomíchaly, a ted které jsou naboté a které ne.
Tento můj názor jsem si prověřil životní zkušeností... :D

P.S. Nabíjecí baterky energizer 2500mAh mám za 105,- ale reklamu si nebudu dělat, na požádání pošlu http://www..... :Dh/quote]


Takze PANE:
Nejsem oficialni prodejce, ale vim:

1) Nabijet tuzkovky za 15 minut je vrazda, za chvilku je po jejich zivotnosti. 300 cyklu je malo a stejne to je hodnota spise nadhodnocena (s tim, ze s rostoucim poctem cyklu klesa kapacita). Rychlonabijecky jsou svinstvo. Spocitejte si kolik tam asi tece proudu.... (jednoducha matika, znate-li ovsem zaklady elektriky). Vam jakozto prodejci je to putna.

2)Ve fotaku se baterie zapojuji seriove => jsou-li baterky stejne nabite a stejneho druhu, taky se stejne vybiji. Rozdilne baterky a nebo ruzne nabite baterky strka do fotaku jen matej.

Zaverem: kupovat alkalicke baterky do fotaku je draha sranda. Je to sice jako +, ale nepatrne (vydrzi jen chvilicku).
rejca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sarty 1. 8. 2005 15:00

Dejme tomu že něco o proudu volných částic ve vodiči vím....
1, takže si dovedu spočítat, že do těch baterek teče zhruba 7A
2, nikdy jsem neřekl že 15minutovka je dobrá věc
3,K těmto nabíječkám se dodávají speciální baterie o kapacitě 2200mAh, jiné baterie se do těchto nabíječek nedají použít.
4, Energizer zaručuje 300 cyklů, a vůbec se to nebojí dělat, takže pokud se použitelnost zkrátí na polovinu máte nárok na reklamaci
5,Neni mi to putna, kdyby jo nepíšu sem
6, zkuste si někdy změřit jak jsou vybité baterie, já to zkoušel několikrát! vždy jedna zůstala na 1V - 0,8V a ostatní se vybily na hodnotu kolem 200mV
7,Kupovat alkalicke baterie do fotaku je draha sranda - jistě že je!
8,Jako jediná značka Energizer dodává na trh Lithiové články s otestovanou až 5x delší životností
9,Nedělám reklamu Energizeru, dělám i jiné značky, ale upozornuji na to s čím mám nejlepší zkušenosti, a to mi těch baterek pod rukama prošlo hodně to mi věřte!
10,zkuste si prosím znovu přečíst co jsem všechno napsal -> tužkovky se hodí na pro amatérské focení třeba dovolené a Li-on aku zase pro náročnější práci - zhruba tak nějak
11, Přeji dobré světlo a méně nepochopených přízpěvků
Sarty

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků