Pamě?ové karty

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Goci 15. 7. 2005 08:49

Jaké používáte paměťové karty do svých digitálů?

Uvažuji o koupi paměťové karty jelikož používám zatím jen vnitřní paměť fotoaparátu o velikosti 16 MB a ta je silně nedostatečná (mám K 7430).
Uvažoval jsem o kartě SanDisk 512MB SecureDigital Ultra II, poměr cena a kapacita se mi zdá celkem dobrá. Máte tip na plepší nebo máte zkušenosti s výrobci paměťových karet? Napište své postřehy.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kralishek 15. 7. 2005 08:55

Goci, mam to SD od SanDisku tusim ve stejne kapacite. Neni spatna, ale ukladani na kartu je pomalejsi nez u jinych vyrobcu - presneji co mam i od Panasonicu. Nebudes-li ale na to ukladat "video", tak myslim, ze bys s ni mohl byt spokojeny. Mam ji cca 1,5 roku a drzi.
kralishek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 15. 7. 2005 09:03

Ja pouzivam xD card 256MB od olympusu a jeste 32MB taky od olympusu...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Goci 15. 7. 2005 10:36

No já s videem celkem počítám. Takže ta karta by měla bez problémů stíhat i nahrávání videí. Myslel jsem že ta karta Ultra II by měla být dost rychlá na to, aby bez problémů zachytávala i video.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gl_st0rm 18. 7. 2005 14:38

sam mam 512MB xD, 512MB SD PQI hi45 a 256MB noname CF

nejrychlejsi je jasne xD, pak SD a najkonec CF(neuvedena rychlost) vsechny karty normalne v pohode zvladaji video 640x480(AVI v moji S7000), nevidel bych problem v rychlosti karet(pokud nejsou nejake obstarozni), ale spis v electronice aparatu, popripade v rychlosti ctecky.

gl
gl_st0rm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilicz 6. 9. 2005 08:09

Já používám gigovou CF Ultra II od Sandisku a jsem taky spokojený...
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Staněk 6. 9. 2005 08:33

Sandisk se považuje za docela uchazejicícho výrobce..


ale ěml jsme dvě USb falshky....265MB...
a to byly shity...obě skončili v reklamaci...snad jsou pametovy karty lepší...

jinak myslim, že do toho fotaku, co máš nemá smysl rýchlá karta, fotak to stejne nevyužije, kup ten zakladni model od Sandisku...pokude tech ces san disk:-)
Pavel Staněk

Odeslat příspěvekod Snoopy 6. 9. 2005 13:01

kralishek píše:Goci, mam to SD od SanDisku tusim ve stejne kapacite. Neni spatna, ale ukladani na kartu je pomalejsi nez u jinych vyrobcu - presneji co mam i od Panasonicu. Nebudes-li ale na to ukladat "video", tak myslim, ze bys s ni mohl byt spokojeny. Mam ji cca 1,5 roku a drzi.

I Panasonic ma nekolik typu karet... udavane rychlosti jsou 2.5, 10 a 20 MB/s. Stejne tak ma SanDisk krome tech pomalych take typ Ultra II (10 MB/s) a Extreme III (20 MB/s).
Snoopy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 6. 9. 2005 13:08

Jinak co se tyce vyberu mezi vyrobci. Na fotce (viz link nize) je moc pekne videt, kterak uvnitr vypada SD karta od Pretecu... :-) Je fakt, ze to uz je 2 roky stara fotka, ale urcite ne kazdy vyrobce, co vyrabi SD karty, do nich montuje vlastni pametove chipy a radice :-)

http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=1464
Naposledy upravil Snoopy dne 6. 9. 2005 17:48, celkově upraveno 1
Snoopy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej Vališ 6. 9. 2005 17:02

Já doporučuji značku Transcend, máme doma 3 kusy 512MB 45x a jednu 256MB 80x. Zatím ani jedna nezkalmala. A navíc mají doživotní záruku. 8)

V TS Bohemii jsou za tyto ceny:

Secure Digital 256MB Transcend (80x) 650Kč vč. DPH
Secure Digital 512MB Transcend (80x) 1067Kč vč. DPH
Secure Digital 1024MB Transcend (80x) 1855Kč vč. DPH
Ondřej Vališ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 6. 9. 2005 17:11

ja zase nedam dopustit na uz zminene SanDisky...
pouzivame tam Ultra II CF karty do diskless stanic. Delal jsem s nekolika typama i velikostma a tyhle se mi libily...
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flubr 6. 9. 2005 18:37

Já používám SD karty 128 MB SanDisk a 256 MB Kingstom, točil jsem na ně i vedea a problém nebyl žádný. Je na ně trochu pomalejší zápis ale řehl bych, že je to nepatrné od dražších rychleších karet. Podle mě jsou nejlepší karty od Panasonic, ale jsou poněkud dražší. Vzhledem cena/výkon bych volil SanDisk.
flubr

Odeslat příspěvekod Goci 7. 9. 2005 06:44

Tak jsem se konečně odhodlal koupit paměťovou kartu. Koupil jsem 512 SD Kingston 133x za 1400,- a fachá moc pěkně, záruka je na ní 10 let, takže jsem spokojený.
Ale jak psal Ondřej, tak ta Secure Digital 512MB Transcend (80x) 1067Kč vč. DPH by taky nebyla špatná 80x za tuhle cenu.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 7. 9. 2005 13:12

SD od Kingstonu 512MB
je to ta sama co ma Goci
Standa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 21. 10. 2005 18:52

Goci píše:No já s videem celkem počítám. Takže ta karta by měla bez problémů stíhat i nahrávání videí. Myslel jsem že ta karta Ultra II by měla být dost rychlá na to, aby bez problémů zachytávala i video.a/quote]


S videom by problém nemal byť. Ten nastane skôr pri sériovom fotení. :wink:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků