Vodopád - ochrana fotoaparátu

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 2. 2023 23:45

Zdravím, řeším menší dilema a ocením zkušenosti místních fotografů. Mám Canon R10 a pár objektivů přes redukci. Ochrana před vodou tedy prakticky žádná. Bez přehnaných ambicí bych si rád udělal pár snímků velkých vodopádů z blízka (jinak než přes voděodolný mobil). A řeším následující dilema:

A) Pořídím pláštěnku na foťák - dost nejspíš pohodlné, ale nevím jak by se (zepředu nekrytý) objektiv popral s tou vodní mlhou. Vytrhnul by to UV filtr jako ochrana?

B) Pořídím jednoduché pouzdro na potápění - ovládání bude problém (asi by se na chvíli dalo přežít), postarám se, aby se nemlžil, ale ochranné sklo u pouzdra (odlesky, natočení...) bude mít viditelný dopad na snímky?

Popř. je nějaké jiné řešení? (samozřejmě krom nákupu jiného těla a objektivů nebo riskování toho současného). Díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 9. 2. 2023 05:04

Vodní tříště se v blízkosti zbavit nejde. Leda na chvilku vypnout vodopád, připravit kompozicí, pustit vodopád a cvaknout ho.
Ne, vážně, pomůže leda hadřík a utíkat čočku. Zbytek chránit např. igelitovým pytlikem, nebo koupit nějakou ochranu proti vodě.
Můžu pomoct nějaký ochranný filtr s namovrstvou, aby se voda tolik nechytala a šla lépe utíkat. A nezapomeň na ochranu proti vodě i pro sebe.
Další varianta počkat, jestli vodopád nezamrzne.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar. 9. 2. 2023 06:41

Koupil jsem kdysi vodotěsné pouzdro, s tím se dalo i potápět, ale stálo cca 2 tisíce korun.

Pro tyhle účely je to ale overkill.
pemar.
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků