Kvalitni cestovní stativ

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 17. 4. 2022 04:13

S akou zostavou si mal ten stativ vo vetre ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 17. 4. 2022 05:28

Se Z9 a 500 PF.

Rozhodující byl ten vítr, ono před nim bylo meteorologické varování, ale foukalo fakt hodně, vydržet na ptačí pozorovatelně třeba jen 10 minut byl výkon, mi to odfukovalo cokoli, brýle, telekonvertor, … ani ostatní fotografové a ornitologové tam vydrželi jen chvilku a utíkali do závětří. Ten vítr mi nepřišel jako nějaký uragán, to ne, ale byl neutuchající a tím protivný.

Ta sestava není nijak extra těžká, ale 500 PF má dost velký objem na to, aby se ten vítr měl o co opřít. A v té maďarské puzstě se ten vítr nemá o co zastavit, je tam rovina.

Já jsem byl do tohoto počasí dobře oblečený, ale i tak jsem nachodil méně, než obvykle, ten vítr byl jako v Dánsku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 4. 2022 05:52

pemar píše:Já mám nakonec také 2 stativy (když nepočítám další tři, na které se mi práší ve skříni :-) ), jeden lehký cestovní, s hmotnosti hluboko pod 1.5 kg, který unese, co mám, ale nesmí foukat nebo být jiný problém

Vies dat link na ten lahky stativ s hmotnostou hlboko pod 1,5 kg ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 4. 2022 06:07

yersinius píše:Jinak stativ se asi nevyplatí kupovat z druhé ruky, že?


Ono by se i vyplatilo, ale s ohledem na životnost stativů se v nabídce objeví spíš ty horší, které někdo odložil a koupil si pořádný... Nicméně tu a tam se najde i něco lepšího, kdy někdo buď focení nechal anebo měnil nějaký typ už slušný za ještě lepší, minimálně si člověk může postup vyzkoušet za méně peněz.
Třeba pro ilustraci zrovna teď v bazaru Megapixelu mají jedno MA190 v nejlepším provedení za 3500, když nové stojí 5500, to tedy není zrovna cestovní (a popravdě bych moc neradil ani obecně), ale jako ilustrace bazarové ceny to vyhoví.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 4. 2022 07:52

Já jsem v bazaru jednou koupil nohy stativu Gitzo (můj jediný nákup z druhé ruky) a bylo to v pohodě, hlavu jsem k tomu koupil novou.
pemar
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků