Výběr ministativu na cesty

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2020 11:39

landov píše:Kto vie, ze ho bude pouzivat, tak zainvestuje. Kto nie, napr. ja, tak hladaju alternativy. Ja mam asi treti stativ a prvy poriadnejsi (Manfrotto 190), ale pouzil som ho 1x. Mozno zajtra to bude druhy krat, ale to je este velmi otazne :-)

Tak som teda dnes ten stativ vytiahol a sli sme fotit Hajske vodopady. Prisli sme na miesto, dosli sme k prvemu vodopadu, rozlozil som stativ, vytiahol fotak a ked som ho isiel uchytit na stativ, tak som zistil, ze nemam na fotaku namontovanu stativovu dosticku...DO P*CI !!! :grr:
Aby ste mi rozumeli, skoro na kazdom teleobjektive a zaroven aj na FTZ adapteri mam permanentne namontovanu PeakDesign stativou dosticku Arca swiss, iba na Z6 fotaku nie.
Tak som fotil z ruky :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 10. 2020 11:11

Ja som si kupil stativ asi podobnym sposobom ako ty - najskor lacny plastacik Hama asi za 15€ (na 5r) - mal malu vysku bez vysunutia stlpika a po vysunuti bol nestabilny, uz na pohlad mal nizsiu kvalitu, nosnost bola fajn pre lacnu zrkadlovku so setakom, no kvoli vyske a prevedeniu sa s nim robilo nepohodlne (DSLR vtedy nemali Live View).

Druhy bol mini-stativ z Ali za 20€ (rovnako asi na 5r) - kvalitnejsi, podobny Gorillapodu, mal dost dobru kovovu gulovu hlavu, ktora udrzala vela a urcite pojde do skrine ako zaloha - stativ samotny sa zacal nedavno rozpadat a kvoli limitom v maximalnej vyske bol pouzitelny len obcas.

Teraz som si kupil konecne "drahy" stativ za 109€ - Manfrotto Element MII Aluminium, ktory je nepomerne lepsie prevedeny, zaroven vyzera byt pevnejsi, dobre sa s nim manipuluje (lepsia minimalna aj maximalna vyska, hlava,...) a pri prenose ma prijatelnu dlzku cca 42cm a vahu 1,55kg.
Nie je to maly stativ, no prvy taky ozajstny, snad ho budem vyuzivat viac, nez tie predchadzajuce :)
Len mi ho prave skonfiskoval brat (archeolog), ktory potrebuje nieco fotit s fotoaparatom otocenym smerom k zemi (a v praci ziadny taky stativ nenasiel), tak netusim kedy sa k nemu dostanem :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků