Jaký blesk pro NIKON Z6 -- např. Godox TT350N ?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod janas3 5. 1. 2020 14:49

Dobrý den,
prosím o radu, jaký blesk mám koupit k Nikonu Z6.Předpokládám využití pro rodinné fotografie, hlavně portréty osob v interiéru nebo přisvětlení osob venku v protisvětle. Blesk by se měl automaticky přizpůsobit a synchronizovat s nastavením a měřením ve foťáku, abych nemusel u každé fotky řešit přepaly - tj. aby fungoval aspoň tak, jak vestavěné blesky dobrých zrcadlovek. Je Godox TT350N postačující ?

https://www.godox.cz/externi-speedlite- ... on-ttl-hss
janas3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 5. 1. 2020 16:12

Clovece, tento blesk mam objednany na Z6 z Aliexpresu za 77€ (buduci tyzden by mal dorazit).
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 1. 2020 16:19

Je to dost popularny blesk napriec systemami a skusenosti su v drvivej vacsine pozitivne. Ja sam ho mam na Panasonic, ale v podstate ho nepouzivam, takze z vlastnej skusenosti toho vela nenapisem. Ale vo vacsine situacii je vykon postacujuci a komunikacia s fotakom je bezproblemova.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 1. 2020 16:25

Ja to tiez beriem ako nudzovku (pre pripad...) a ani by som ho nekupoval, ale Nissin i40, ktory som sem-tam pouzival na D500, nie je kompatibilny so Z6, treba vraj upgradnut FW (ale neda sa to uzivatelsky) a v SK nie je zastupenie Nissin.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 1. 2020 11:07

Godox TT 350N dosiel, funguje korektne v rezime TTL, HS sync tiez, velkostne je to parada na Z6. Spokojnost. Cinan pribalil navyse aj nejake serepeticky.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 10. 1. 2020 19:53

To rád slyším. Tenhle blesk mám na Nikona taky. Nic jsem k němu radši nepsal, blesk v podstatě nepoužívám, fotil jsem s ním jen jednou.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 11. 1. 2020 05:47

No ja ho mam tiez len na velmi obcasne pouzitie. Skoda absencie interneho blesku, ten som celkom vyuzival ako fill in. Externy by som tiez viac vyuzil, ale vacsinou ho zabudnem/nechce sa mi ho tahat :-)
landov
Návštěvník