Jaký softbox k systémovému blesku

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hatreder 6. 6. 2019 05:24

Ahoj. Potřeboval bych poradit se softboxem k systému blesku. Blesk používám YONGNUO YN560-IV, GN58. Softbox budu používat jak v interiéru, tak v exteriéru. Budu s ním potřebovat nasvítit co největší část postavy. Vybírám mezi těmito:
https://www.photoneurope.cz/cs/detail/p ... blesk--set

https://www.photoneurope.cz/cs/detail/p ... blesk--set

https://www.photoneurope.cz/cs/detail/p ... blesk--set

V exteriéru budu softboxem přisvicovat ve stínu, nebo před západem slunce. Určitě ne k přesvícení denního světla. Zvládne rozsvítit ten blesk softbox 100x100cm nebo sáhnout po menším? Ale kvůli focení celé postavy bych potřeboval co největší. Díky za rady.
hatreder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sunhear2 21. 6. 2019 00:05

Určitě bych si vybral ten největší QUICK - SOFTBOX 100 + DRŽÁK PRO SYSTÉMOVÝ BLESK - SET. U slabšího zdroje světla, jako je systémový blesk je potřeba mít světlo blíže k modelu a v tom případě větší softbox světlo lépe rozprostře po celé postavě na výšku. Navíc, pokud by se časem používal pro záblesková světla, což u tohoto typu jde, tak je 100cm určitě použitelnější, než 80.
https://www.photoneurope.cz/cs/detail/p ... blesk--set
sunhear2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 21. 6. 2019 08:33

Osobně silně doporučuju použít Godox adaptér. https://www.godox.cz/drzak-externiho-sp ... dox-s-type

Ty držáky co chytají blesk za patku jsou naprd, blesk v nich blbě drží, blbě se dostává dovnitř a ven. Když jsem je používal, tak mi blesky několikrát spadly a poškodily se. Ten Godox je geniální a dá se na něj pak dát jakýkoli softbox (nebo jiné příslušenství) se standardní Bowens bajonetem.
lemming
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků