TTL ovládací záblesk zasahuje do expozice

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 10. 2016 20:21

Mikeczcz píše:Jo tak řídící záblesk se na fotce projeví po zapnutí blesku do TTL módu? A jak to poznáš, když se ti pak ten blesk odpálí?

Já, tedy nejsem Nikonista, ale kdysi se to hodně řešilo a lidé to kontrolovali expozicí s bleskem proti zrcadlu, kdy na fotce bylo vidět zda blesk svítí. A na Nikon prý bývaly k dostání nějaké stínící destičky před řídící blesk.
Omluva.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 10. 2016 20:37

Bez obav Patriku, napsal si to zcela srozumitelne. To jen nekteri maji tendenci se vyjadrovat za kazdou cenu. Pak to dopada, jak to dopada.
F/1.4 je zarukou toho, ze se ridici zablesk na objektu projevi na kratsi vzdalenost. I na ISO100! Ale to holt vi jen ten, kdo s tim ma osobni zkusenost a nebo je technicky znaly. Ten zbytek holt bude strilet od boku a hloupe radit servis.
Pokud neni prekazkou oslabit vykon externich blesku tim, ze budes fotit nad ramec synchronizacniho casu, tak fot nad jeho ramec. Pokud je nejkratsi synchro cas 1/250s, tak 1/320, respektive 1/400 (nektere Nikony maji az 1/320, stara D50 dokonce 1/500s) by melo zarucit, ze se predblesk na fotce vubec neprojevi.
Samozrejme pokud jsou blesky doplnkove a potrebujes na fotku dostat i ambientni svetlo, tak takto kratky cas bude problematicky a doporucuji tedy vyzkouset jednoduche reseni s jeho "zakrytim" (jak jsem radil na zacatku), respektive smerovanim napriklad do stropu.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 11. 10. 2016 23:08

KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 14. 10. 2016 12:31

CLS systém jsem nepobral. Rádio je rádio. Nevím že ho Nikon neumí udělat vestavěný a funkční. Jak psal chel, vrazil bych 2tis do odpolovacu a měl relativně klid
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikJech 14. 10. 2016 18:55

Jako musím říct, že doteď jsem s CLS neměl moc problém. Časem bych chtěl přejít též na radio, ale možnost regulace výkonu bych určitě chtěl na těle fotoaparátu. Mám jednoduchý radio odpalovač ale ten používám jen v aťasu.

Koukal jsem na malé přenosné HSS záblesky od Elinchromu a vypadají suprově i s tím ovladačem. Jen ta cena není úplně lidová :D
PatrikJech
Návštěvník

Předchozí stránka