USB kabel pro Olympus OM-D E-M5

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 9. 1. 2016 09:45

Ahoj,

prosím o radu - protože nemám originální kabel k E-M5, sháním pokud možno levnější alternativu. Mělo by se jednat o kabel CB-USB8, ale někde jsem viděl i popis CB-USB5 nebo CB-USB6, případně všechna označení u jednoho produktu. Bohužel si v komentářích občas stěžovali na nekompatibilitu..

Máte někdo zkušenost s USB kabelem mimo originálu, který opravdu funguje? Jde mi o aktualizaci FW apod.

Děkuji,
Honza
j.e.n.i.k.82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 9. 1. 2016 13:13

E-M1, E-M10, E-PL5... myslím všechno stejný kabel. Třeba někdo z fóra má víc těl a jeden kabel střelí...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 1. 2016 15:31

Neviem aky to ma konektor, no na vacsinu fotakov funguju kable na prepojenie USB 2.0 externych diskov (to mozno aj mas doma - "mini USB " - casto ho pouzivaju aj zrkadlovky) alebo na mensie fotaky idu zasa tie od nabijaciek mobilnych telefonov (tensi "micro USB ")
Přílohy
USB.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 1. 2016 15:49

Ondrej Bobek: Nemá to klasický USB, používá to konektor, kde je kromě USB i AV výstup a kontakty pro kabelovou spoušť, měly to takhle už některý zrcadlovky od Oly, dělala se k tomu redukce, ze který se to větvilo.

Podle všeho to vypadá, že jsou CB-USB5, USB6 i USB8 vzájemně zaměnitelný, k dostání třeba na eBayi.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 1. 2016 15:49

Nevim jestli to pomůže, ale když jsem hledal náhradní kabel k Nikonu, tak žádný z těch obvykle používaných nepasoval. Použít šel až tzv. Panasonic USB. Tvar konektoru má o trošku jiný než mini-USB. Nebyl úplně levný, ale kupoval jsem ho v Electroworldu. Číňan to bude mít za pět prstů.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 1. 2016 16:08

uff, trocha komplikovane :D ....ja na Canony odjakziva pouzivam kabel z ext. disku a do Sony zasa z mobilu... mam to len na obcasne pripojenie k PC (najma ak chcem presny datum alebo nejake updaty), no staci to :)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 9. 1. 2016 17:24

Prave, ze to mini nebo microUSB neni.. Ale zkusim poptat nekoho, komu kabel zbyl od vic tel..

Ty z Ebaye obcas nekomu nefunguji, proto bych rad neco overeneho..
j.e.n.i.k.82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 1. 2016 17:28

Na PENech Olympus ten panasonic usb používal,

http://www.samsungxcables.com/339-usb-c ... -e-p2.html

Obrázek
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Walter Koenig 9. 1. 2016 18:56

použij čtečku na karty, taky sem ztratil atypický USB kabel k nikonu a diskovým dslr nejde připojit; čtečka je navíc rychlejší
Walter Koenig
Kolemjdoucí