Studiove svetlo - pre zaciatocnika

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 30. 12. 2015 14:16

Dík no tak já se v tom úplně nevyznám, mám nějaké povědomí o DALI předřadnících (jestli se to tak píše) něco jsem si bastlil na akvárko.
Ono by to mělo vypadat asi takto:
https://fstoppers.com/bts/unforgettable ... -own-29462
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 12. 2015 14:58

Nejjednodušší řešení bych viděl v použití ND filtru na objektivu, popřípadě v napájení žárovek v oddělených sekcích. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 30. 12. 2015 16:32

Smikoto: koukám, že to asi nebude zrovna levné, že? Na kolik to tak vyjde, taková trvalá světla? Není lepší a levnější koupit led reflektory?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 30. 12. 2015 17:12

smikoto píše:tak dík za radu

nemyslel som to v zlom. Obdivujem ludi co si doma taketo veci bastlia. Ties som si doma robil maly softbox a podobne kravinky. Len mam pocit, ze ked das dokopy naklady a cas, tak nieco podobne najdes aj na ebay za 150-200 dolarov... s kruhovymi ziarivkami (neonmi) ci s cim...
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 30. 12. 2015 21:14

smikoto: Zdravím, ta základová deska by určitě neměla být dřevěná (jak to má ten indián ve Tvém odkaze), raději bych se vyhnul i kovové, pokud bude napájení 230V, ideální by byl nějaký laminát nebo plast. Žárovky (normální ani halogenové) s baňkou z mléčného skla už asi neseženeš (stejně mají červené světlo), při koupi 24 zářivek se závitem E27 se ti asi docela vyprázdní peněženka. S regulací bych si hlavu nedělal, stačí rozdělit do dvou samostatně spínaných sekcí, na foťáku máš přece možnost nastavení času expozice.
Při napájení napětím 230V pamatuj na to, že vše musí mít ochranu základní izolací + krytem, nebo dvojitou izolací – ať si nevyrobíš sebevražedné zařízení. Živím se víc jak dvacet let jako revizní technik elektro, tak vím, o čem mluvím a co potkávám. A samozřejmostí by mělo být napájení ze zásuvky chráněné proudovým chráničem 30 mA.
Já mám v plánu vyrobit si něco podobného jako na přiložené fotce, ale s osmi zářivkami po 125W, vše v octaboxu 150 cm :-)
Přílohy
PC302538mu.JPG
STigre
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 30. 12. 2015 21:33

Sorry, ale to je řešení jak za Marie Terezie :-)). Proč radši neinvestujete do pořádné výbavy?
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 12. 2015 21:42

A co barva světla, to neřešíte?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 12. 2015 21:56

Pokud nepůjde o dokument určený pro vědecké nebo znalecké zkoumání, proč ? :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 30. 12. 2015 22:04

ty halogenové nejsou vhodné !
nyní se prodávají 5W LED světla teplota je tuším 3000 nebo 5000 kevinů
super a nebliká, krásné bílé světlo

taky dělají 4W modely, standartní žárovky E27 patice i jiné, teď je to novinka
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 31. 12. 2015 16:01

PavlinaH:
1) Ono se všechno koupit nedá – třeba nejvýkonnější softbox s trvalými světly, který se dá koupit, je pro sedm zářivek se závitem E27 a má rozměry 80x80 cm. Největší osmihranný softbox s trvalými světly má průměr 90 cm a je pro 4 zářivky E27. Takže když chci mít měkké světlo, což pro mne představuje velký osmihranný softbox o průměru 150 cm s velkým výkonem trvalých světel (1000W zářivek), musím si ho vyrobit, což samozřejmě udělám s co nejvyšším využitím komerčně vyráběných komponentů a při dodržení všech elektrotechnických norem.
2) V některých případech může být i cesta cílem (tak to u mne ale není) – a s vlastnoručně vyrobeným příslušenstvím se někomu může fotit lépe a radostněji :-)
3) Já sám neumím definovat, co to je „pořádná“ výbava. Jen investice pro věci na svícení (stojany, softboxy, zářivky, blesky, různé nástavce .... ) mne už stály v řádu desítek tisíc, dovedu si představit světla za stovky tisíc, ale fotky bych asi lepší neměl. Můj první softbox s trvalými světly, koupený u renomovaného prodejce, byl tak „kvalitní“, že dovoloval dotknout se živé části objímky již zašroubované zářivky (prostě byl tak dobrý, že mohl člověka zabít).
STigre
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 12. 2015 16:10

STigre: jen tě trolluje
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Amalary 1. 1. 2016 23:02

Rád bych se vás zkušenějších zeptal, jaké používáte pilotní světlo ve svých ateliérech. Myslím, při používání externích blesků.
Našel jsem tento držák na blesk i objímkou pro žárovku.
http://www.fotomaniak.cz/drzaky-systemo ... rovky.html
Bylo by to vhodné s nějakou ledkou? Jak silné světlo by to mělo asi být?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 9. 1. 2016 21:48

To je velmi zajímavý článek. Nemyslel jsem si, že zářivky mohou být tak problematické. Tak to si asi pořídím místo normální žárovky ledku.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.a.r.k 11. 1. 2016 17:12

Máte někdo zkušenost s LED reflektorama Yongnuo ?
http://www.4studio.cz/led-video-svetlo- ... _EH3Q&tb=1
Canon EOS 70D, EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM , EF 70-200mm f/4,0 L USM, EF 50mm f/1.8 II, SpeedLite 430EX II
D.a.r.k
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka