Jaký doporučujete fotobatoh?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 12. 5. 2014 19:48

Se skřípáním zubů budu kupovat fotobatoh (nesnáším batohy, tlačí mi to na nemocné zádové vazy), máte nějaký dobrý tip?

Dovnitř strčím:

DLSR
70-200/4
85/1,8
35/1.8
40/2,8
14-24/2,8
a do budoucna budu mit jeste jedno telo, 50/1,4 a teleobjektiv 300-400mm.

Lowepro? Tamrac?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 5. 2014 20:15

Jestli máš problémy se zády, jako mam já(já mam teda problém s bederní páteří), tak se neptej a vyraž zkoušet. Ať ti kdykoliv poradí cokoliv, tak stejně půjde o to, co na to řeknou záda... Jinak co se týče zpracování, tak Lowepro mužů jen doporucit. Mel sem Minitrekkra, jeden víc outdoorovej, Vertexe 200 a velky 400 a perfektní. Hlavně ty Vertexy...

-- 12. 5. 2014 20:19 --

No a když pro tebe peníze nehrajou velkou roli, tak mrkni na F-stop. Asi nejlepší fotobagl, co jsem měl na zádech... I když jen půjčený.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod chel 12. 5. 2014 20:59

Dneska mi prisel lowepro fastpack 350 ale pro tebe nevhodny. Ja to mam na 1 telo a 17" notebook.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edems99 12. 5. 2014 21:28

Moc se mne libi nova rada fastpack 250 nebo 350 dv aw. Zpracovani super, misto na "nefoto" veci, stativ, ma olastenku atd. Ale taky je teda podstatne drazsi. Uvazuju o koupi prave fastpack 250 dv aw.
Edems99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 12. 5. 2014 21:45

pemar píše:Řeším cestovní hmotnost, teď na Šumavě jsem měl v brašně 40/2,8, 85/1,8 a 14-24 a přes rameno 70-200/4 a bylo to na mne moc, uvažuji už o fotobatohu, i když batohy z duše nenávidím.

Ubezpečujem ťa, že keby si mal túto výbavu v batohu, tak to unesieš pohodlnejšie ako v brašni a batoh si okamžite obľúbiš. Ako sa píše vyššie batoh si treba odskúšať ako sedí na chrbáte a dobre si premyslieť veľkosť. Je nutné brať sebou celú výbavu od 14 po 400 mm? Potrebuješ miesto na notebook, budeš nosiť statív, osobné veci? Okrem prístupu k technike má batoh veľa výhod, ktoré ocenia majitelia ťažkej techniky, a bolesti chrbta, turisti.
Výber značky je otázka osobnej preferencie, ja dávam prednosť Lowepro, napr. pro Runner, Flipside. Batoh by mal podľa mňa mať bederný pás, hrudný pás, slip Lock, úchyty na statív, pláštenku nepotrebujem, mám sebou turistické pončo. http://bagfinder.lowepro.com/olycz/choose-profile
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 5. 2014 22:11

Bolest zad ma urcite priciny, predevsim nedostatek pohybu (sedaci povolani - kancl, ridic z povolani), pripadne naopak "pohyb" spatny, at uz pasivni (nevhodne spani - predevsim mekke matrace jsou metlou moderni doby), ci aktivni (chybne posilovaci cviky napr.). Takze muj tip je PREDEVSIM resit a odstranit bolest zad.
Ja pouzivam Lowepro Flipside 400AW. Libi se mi, ze se k nemu pristupuje zezadu. Nemusim tedy techniku tahat nejakyma postranima malyma "dvirkama" apod., proste bagl otocim pred sebe kolem pasu, rozepnu, vyndam fotak, zapnu a zase otocim na zada. Takto vymenuju i objektivy.

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 5. 2014 08:56

to Petr Luňák: Ono bolesti zad mají spoustu příčin a třeba u mě jsou to Schmorlovy uzly na 2 obratlech a křivě posazená pánev (což je běžný u spousty lidí), takže to zrovna moc nevyřešim. Ale aspoň vim, že se tim nemá smysl stresovat a že se to snad nezhorší :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Allydamm 13. 5. 2014 09:52

Lowepro Flipside, samozřejmě vyzkoušet naložený kam bude tlačit.

Už si nedovedu představit, že bych používal jiný než zadní přístup, dá se s ním pohodlně pracovat s oběma rukama volnýma a když se dá pláštěnka může se hodit do louže.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 13. 5. 2014 10:07

Jen tak na zamyšlení. Možná je dobré si ujasnit jestli batoh má sloužit jako úložný prostor pro přepravu veškeré fototechniky, nebo praktická věc pro pohyb v terénu. Mám totiž pocit, že si většina lidí koupí batoh jako kráva, hlavně aby se mu tam všechno vešlo a pak to v něm taky všechno tahá. Přitom v praxi pak z toho využije tak dva, tři objektivy ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 5. 2014 11:32

Hlavně je otázka, jestli je cílem ochrana a přenesení fototechniky a nebo třeba i její delší nošení i s dalšíma věcma - na nošení, když nejsou peníze problém, bych mrknul na http://fstopgear.com/news/2014-04/introducing-loka-ul nebo v klasický verzi bez "UL" na konci, případně i menší verze. V porovnání s Lowepro Flipside (ten je o hodně menší) nebo Vertex 400 to má záda jako skutečný turistický batoh, perfektní zpracování a jen ta cena je trochu vysoká...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 13. 5. 2014 12:15

Nejprve vysvetlenim k tem zadum: Potize jsem mel od puberty, doktori mi rikali, ze to je normalni, ze zada boli kazdeho, ze az mne nebudou bolet, tak budu mrtvej. Az po letech to nejaky primar poznal, ze mi degeneruji vazy kolem patere a ze na to bohuzel neni zadna lecba, k tomu jsem pribral 20 kilo, jezdim rocne 70,000 km a travim cas v letadlech a po kancelarich, proste vsechno spatne. Poslednich 5 let mam kolem patere modriny, ale nic neberu, zadne leky na bolest, proste zatim to vydrzim. Proto jsem se dosud vyhybal batohum, ale kvuli honbou za obrazovou kvalitou mi vybava natolik ztezkla, ze jsem se tim zacal zabyvat. Ze je ta vybavy tezka, o tom svedci fakt, ze rok stara brasna Lowenpro Nowa 170 se mi zacala na zatezovych mistech parat.

Drive jsem to resil tak, ze jsem mel lehkou sestavu na noseni a tezkou na vozeni autem,
puvodni lehka sestava: 18-55, 55-200 je super lehka, obrazove kompromisni vsude mimo clony 5,6-8
druha lehka sestava 18-105, 35/1,8 a 85/1,8 je obrazove lepsi, ale na siroko je to kompromis, tu 18-105 pouzivam mezi 24-35mm a priclonenou o jedno clonove cislo
treti lehka sestava 18-55, 40/2,8 a 85/1,8 je lehci, ale ten zoom je kompromis
tezka sestava se sklada z 14-24, 40/2,8, 85/1,8 a 70-200/4, k tomu by se mi hodil stativ, ale ten ma skoro 3kg a pokud stativ, tak i tablet, ten vazi tak 300g.

Libi se ten Lowenpro Flipside 400 AW, az budu mit cestu do prodejny, zkusim vzit 14-24 a 70-200 a zkusim je tam naskladat. Kdyz o tom tak premyslim, tak asi koupim co nejlehci batoh, ktery unese ty tezke kusy a zrcadlovku a kdyztak koupim jeste jeden, videl jsem nejake vojensky vypadajici specialy, ktere jsou pry super. V cervnu budu kupovat mezikrouzky, konvertor, nejake filtry a dalsi blbiny na dovolenou (asi tak v cene te Sigmy 50/1,4 Art:-)), takze doufam, ze mi v prodejne pomohou a poradi.

Dalsi vec, kterou resim, je sestava do letadla. Letam tak na tyden, sobotu bych si mohl pridat na fotografovani, moje pravidelne destinace jsou Cina, Rusko a Indie (ted zrovna pisu z Indie), ale mam tezky kufr a notebook, takze tak maximalne beru D50 s 18-105 (ktery 6 Mpx bez problemu vykresli). Na letistich navic delaji s palubnimi zavazadly kuzicky, fotobrasna je v pohode, ale na rozmernejsi batoh by se mohli tvarit kysele.

Na dovolenou je to v pohode, to jezdim autem (letani mam za cely rok plne zuby) a do kufru fotovybavu vzdycky nacpu, v nejhorsim mam v kufru auta postranni kapsy. Na dovolene ale hodne chodime, takze prenaseni vybavy take resim. Tohle je moje nejvetsi zklamani prechodu na D7100, ta spousta potrebnych objektivu a ten bytelny stativ. Na druhou stranu, prechod na FF bude v pohode, narust bude jen ve vaze zrcadlovky a dalsiho 1kg v podobe 50/1,4 nebo 55/1,4.

Wow, ten Loka UL vypada dobre, ale zatim je to predprodej cena je jeste v limitu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 5. 2014 12:54

Já viděl jen klasický Loka a byl super. UL na živo neznám, ale vypadá taky hodně dobře... Kdybych neplánoval nosit na hory jen A7 s něčim malym, tak to asi hodně zvažuju i za ty peníze.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Callgaro 14. 5. 2014 09:21

Nejjednodušší a osvedcena cesta je koupit turistický batoh, s poctivě vystuzenymi zády a pořádaným bederákem. Do něj pak klasickou brašnu a na pohotovostní focení může sloužit pistolová přidělaná k tomu pásu.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 5. 2014 10:04

to Callgaro: Tak sem to řešil taky - Deuter a v tom brašna. Ale nevýhoda je, že aby se člověk dostal do brašny, tak jí musí vyndat, což neni ani pohodlný a ani rychlý. Navíc člověk musí koupit nějakou brašnu, co nemá moc kapes, protože jak má brašna kromě hlavní kapsy i nějaký kapsy kolem, tak obvykle zabírá strašnýho prostoru. A pokud chce člověk tahat tý techniky tolik, tak by to znamenalo, tak 2 brašny do báglu a to už by byl bágl jak kráva....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 5. 2014 11:28

Pokud jdu s nejakym zamerem a mam velkej cip a skla jako 400mm provkrajinny detail nebo neco sirokyho na krajinu, tak vim odkud budu fotit a pokud to nevim tak rozhodne nebudu fotit co 500m. Pokud budu fotit z ruky co 500m a potrebuju mit fotak rychle dostupny, mohu zakoupit Nikon 1. Deuter z pulky plny skel a stativ nahore ne pro mne nejefektivnejsi reseni.
Radek71
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků