jaky stativ vanguard?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod meviphotography 7. 4. 2014 07:08

ahoj,

premyslim o koupi stativu pro zrcadlovku canon 500d (max zatez - grip, ext. blesk a sigma 70-300 - max celkova vaha kolem 1,7kg)

mam 3 typy, nechci extra investovat, bude to pro zabavu, hlavni je kvalita a funkcnost za par penez :) chci ryze znacku vanguard, takze jestli ma nekdo zkusenosti, prosim piste :)

typ 1: Vanguard Espod CX 204 AGH + GH20

typ 2: Vanguard Espod Plus AP-203 + MH-2

typ 3: Vanguard Alta AP-235 + PH-22

z duvodu kulove hlavy me laka prvni, z duvodu ceny, vahy, funkcnosti a ceny me laka druhy, treti mi za ty penize muze nabidnout asi jen vyssi vahu - stabilitu, ale zase stabilitu kazi tech 5 teleskopickych casti nohou, z cehoz mam obavy...

nejlepe kdyby byla druha varianta mozna s kulovou hlavou :D...hlavne premyslim o tom druhem, s tim, ze po case treba vymenim hlavu z kulovou :)

do ted jsem mel jeden z tech plastovych hama star tak pocitam, ze i tak to bude sakra rozdil :)

treba me presvedcite, ze nema smysl ani takovy "levny" stativ kupovat a ze mam setrit na kvalitnejsi :)

prosim nazory a diky vsem zucastnenym :)
meviphotography
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 4. 2014 08:09

Espod Plus 230AB je varianta s kulovou hlavou, 203AP s pákovou, nohy jsou stejné.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meviphotography 7. 4. 2014 08:14

jojo, uz jsem tuhle informaci taky objevil :) jen nevim jestli k obema se dodava i druhy kratsi stredovy sloupek na vymenu jako u varianty AB
meviphotography
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 4. 2014 09:18

IMHO je u obou verzí sloupek ze dvou kusů, ten kratší se dodával kdysi. Zeptejte se v Megapixelu (přes web), najděte si tam zboží a dole v Komentářích máte možnost se ptát. U 203AB tam mají špatnou fotku.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meviphotography 7. 4. 2014 09:41

dotaz na megapixel polozen :) ....a Vase doporuceni, zkusenosti? nejaky z tech trech a nebo upla jina volba?
meviphotography
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 4. 2014 11:05

Máme rozdílné priority - já kulovou hlavu nechci. S Espod Plus 203 bych souhlasil, mám ho v hledáčku. Zkušenosti žádné. Plánuju lehký stativ pro profikompakt, DSLR bych na to asi nedával, na tu bych koupil něco bytelnějšího. Nebo jako nouzovku na cesty - on je každý stativ lepší než žádný.
Ve vašem případě bych se obával rychlého zničení kulové hlavy při častém používání.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meviphotography 7. 4. 2014 11:19

taky jsem si rikal, ze kdyz uz kulovou na vahu necelych 2kg tak to chce koupit kvalitu za vic penez :) navic na ni nejsem ani zvykly, spis me to jen laka :)...stativ chci hlavne na foceni, ale videu se nebranim a tak netusim jak se ten espod chova...ono po zkusenosti se stativem od hamy se obavam uz uplne vseho :D ale mam fotobatoh od vanguard a nemuzu si ho vynachvalit :) dnes se pujdu osobne po stativech kouknout i s technikou tak uvidim :)
meviphotography
Návštěvník