Fotocihla od Olympusu

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotohans 17. 11. 2013 18:36

Docela dobrá srandička od Olympusu - nové příslušenství pro fotoaparáty z řady PEN A OM-D
skvělá reklamní kampaň

http://fotocihla.cz/

Je tady někde Ganec? 8-)
fotohans
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 17. 11. 2013 20:22

Jo, pěkný :-) Konečně trocha humoru... Je to příjemný osvěžení po všech těch marketingových blábolech o "revoluci ve fotografování" a tak... ;-)
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 11. 2013 00:18

Osobně mi takováhle kravinka přijde lepší, než pseudotajemné reklamy o "pure photography"... ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 11. 2013 01:20

T-Lama píše:Osobně mi takováhle kravinka přijde lepší, než pseudotajemné reklamy o "pure photography"... ;)

Tak zrovna tyhle dva projekty těžko porovnávat. Ale mě třeba bavilo to, že pořád mělo dojít jiné video a zase poodhalit kousek z foťáku. Fotocihlu si těžko pustíš víc než jednou. Na rozdíl od Pure Photography.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 11. 2013 03:44

Ty videa od Nikonu jsem asi ani neviděl všechny a žádné jsem netoužil vidět víc než jednou. Podstatný rozdíl vidím v tom, že zatímco v jednom případě se utratí asi ne zrovna malé náklady na natočení reklam k produktu, který po představení spíše zklamal a zaujme jen ty nejbohatší hipstery, v případě druhém je prakticky z ničeho vytěženo maximum - lidé tuhle ptákovinu sdílí mezi sebou, mluví se o tom a zároveň to není vázáno na jeden konkrétní produkt a uvádí v povědomí lidí existenci m4/3 systému jako takového, byť zmiňuje jen PENy a OM-D. ;-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 18. 11. 2013 06:26

Fotocihla je prde*. :)
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 11. 2013 08:56

T-Lama píše:Ty videa od Nikonu jsem asi ani neviděl všechny a žádné jsem netoužil vidět víc než jednou. Podstatný rozdíl vidím v tom, že zatímco v jednom případě se utratí asi ne zrovna malé náklady na natočení reklam k produktu, který po představení spíše zklamal a zaujme jen ty nejbohatší hipstery, v případě druhém je prakticky z ničeho vytěženo maximum - lidé tuhle ptákovinu sdílí mezi sebou, mluví se o tom a zároveň to není vázáno na jeden konkrétní produkt a uvádí v povědomí lidí existenci m4/3 systému jako takového, byť zmiňuje jen PENy a OM-D. ;-)

PavelDS píše:Fotocihla je prde*. :)

vždyť o tom mluvím :-) Těžko srovnávat. Mě teda ten začátek vyloženě *****... vyprávěl to tam jak pohádku o Jeníčkovi v reklamě na cosmodisc. Po odhalení, že jde od prču, to začalo dávat smysl, ale nijak zvlášť mě to neuchvátilo.

Jo a pokud jde o náklady, tak je jasné, že Olíka to skoro nic nestálo. Ale nepřišlo mi, že by do toho Nikon vrážel nějaké obrovské peníze... jeden herec, pár dní někde v anglii, myslím, že žádné velké rozhazování.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 18. 11. 2013 11:34

Ukažte mně nějaký oficiální materiál od Canonu nebo Nikonu, ve kterém si dělají srandu z Olympusu, Sony, Panasonicu či z Pentaxu. A samozřejmě účel je jednoznačně zákazníka přesvědčit o tom, že:
"Canon, Nikon a Pentax zrcadlovky jsou totéž jako Olympus PEN/OM-D plus cihla navíc."
Tedy manipulativní zištná legrace pomlouvající produkty konkurence. To není zrovna až tak úplně slušná legrace. Pokud by se tak chovaly obě strany, pak holt je to špatná kultura obecně, ale druhá strana se tak nechová, přesto se Olympus snaží nést na vlně "boje proti dinosaurům" jako svého času Věci veřejné :-) ale jaksi ty morálně problematické obchodní taktiky jsou v oblasti mirrorless vs. DSLR tak nějak vidět spíše ze strany těch bojovníků proti zatuchlým dinosaurům a ne naopak.
Já jsem si opravdu ze strany Canonu, Nikonu i Pentaxu za poslední roky vůbec nevšimnul ani náznaku nějakého shazování bezzrcátek od Olympusu, Panasonicu, Sony a Samsungu. A mohli by používat podobné nefér taktiky,
třeba by mohli ukázat záběr na stadión s nějakým sportovním utkáním, pak na fotografy a dát tam nápis: "DSLR only". Pak na svatby a zase nápis "DSLR only", pak na nějakou tiskovou konferenci s Obamou a "DSLR only", pak by na ten stadión a na tu politickou akci vypustili Sherlocka Holmese a on by s lupou hledal a pak by vítězoslavně našel nějakého puberťáka s nejmenovaným bezzrcátkem a nápis "mirrorless"!!
No a schválně, jestli by to stejní lidé považovali za stejnou legraci jako fotocihla. Přitom by obojí byla stejná lehce neetická reklama.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 11. 2013 12:09

Moc si to beres. C/N si z CsC ***** nedelaji, protoze by nejaky zakaznik zacit o to zajimat a to je kontra produktivni. Vesele reklamy jsou vzdy timto smerem. Kawasaki neudela reklamu, kde se smeje elektromotorkam, temto modernim progresivnim strojum ktere nabijes v kazde garazi a jsou 3x levnejsi a jejichz vykon musi stacit kazdemu. Naopak viralni video jak ten nejvetsi chlapak necha na parkovisti nejakou litrovou kawasaki a odjede elektromopedem kterym prijel turecky popelar je nasnade.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 11. 2013 12:57

Ked to vyhrotim, tak uz prupovidka, ze na dobre foto je nutna DSLR je vlastne utocna k mirrorless... ;)))
Fakt ale je ze v luzich ceskych a horach slovenskych moc reklamy na foto nevidime, leda na odbornych servrech. A pokial poznam ine oblasti, reklama je stale tvrdsia a konfrontacnejsia. A pokial ide o agresivnu reklamu, tak aspon v tomto nemozno Olympusu leaderstvo upriet... :)))
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 11. 2013 13:59

Mě ta cihla přijde úplně v pohodě. Taky je ale dobré sednout si s těmi kdo to dělají a dozvědět se víc. Pak se zjistí, že od toho mají dost velkej odstup.
Namatkou když jedna francouzská automobilka udělala limusinu limusin aka MB S long, tak probíhaly hádky na netu, že konečně mají frantíci senior clase model pro prezidenty, ale managment té automobilky dál jezdil v "A8 long".
Prostě někdy je poturčenec horší turka.
Mimochodem docela bych si tipl, že Olympus má problém sehnat pro PR nějakýho first classe fotografa, aby jim veřejně tvrdil, že fotí s Olymusem. Alespoň u klasickýho 4/3 to tak kdysi bylo. Tady měli Zíku, tedy v dobách E-10/ E-20 a zůstal jim Eichler myslím. Jo a já se taky v roce 2007 snažil zalíbit a dostat kompletní sadu ZUIK. Ale prd :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 11. 2013 14:04

podle mně je každý úlet kontraproduktivní - jak rádoby vtipy tak i tvrzení o potřebě zrcadlovky na kvalitní fotku, na mně to teda tak funguje na 100%
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 11. 2013 14:51

Radek71 píše:Mimochodem docela bych si tipl, že Olympus má problém sehnat pro PR nějakýho first classe fotografa, aby jim veřejně tvrdil, že fotí s Olymusem.

Asi jeste neslyseli o mistru Zemkovi, coz je tak trochu k nevire:

Pokud si někdo myslí, že jsou ceny přemrštěné.
Tak ať si laskavě uvědomí, že si neobjednává nějakého ,,joudu,, odvedle, s foťáčkem za deset tisíc.
Ale fotografa jehož jméno je v 15 světových katalozích umělecké fotografie. Autora Svazu českých fotografů.

Když sem to (*Oly E-3*) vytáh v Londýně před cca 300 reportéry, tak zírali jak puk, když viděli jak mi stékají a ukapávají kapky po sl.cloně tak otvírali ,,ústa,, a lítostivě pokukovali po svejch N a C skovanýma pod bundama.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 11. 2013 15:01

Petr Luňák píše:
Asi jeste neslyseli o mistru Zemkovi, coz je tak trochu k nevire:

Tak jsem se díval na jeho stránky a celkem slušná rychta. Hlavně, že má kolega sistémový blesk ..
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 11. 2013 15:21

Zemek je parodie, ale hlavně že "to" vytáh.
Lotrandor
Moderátor

Další stránka